reklama

Przepisy na potrawy świąteczne dla niemowlaków :)

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez baby23, 11 Listopad 2010.

1. baby23

baby23 Fanka BB :)

Czy któraś z Was zna przepisy na świąteczne dania dla niemowląt? Pomyślałam że, fajnie by było jakby maluch z nami przy stole też, zjadł coś odświętnego a nie papkę z warzyw bądź kaszkę... Może któraś z mam coś takiego przygotowywała na poprzednie święta:-) ? Mi jak na razie do głowy przychodzi jedynie gotowana ryba i buraczki... Co jeszcze można ugotować dla niemowlaka? Dodam że, mój w święta skończy 8 miesięcy...

Mam nadzieję, że do świąt zgromadzimy trochę przepisów:-p

2. pepsicOLA

pepsicOLA Fanka BB :)

Moja niunia będzie miała 9 m-cy w święta... Ja jeszcze czytałam o zupce buraczkowej, domowej zupce z rybą, kisielu żurawinowym, przepisy są w najnowsszym "mam dziecko".
    ale chętnie zobacze też inne propozycje.

3. reklama
  4. kakakarolina

kakakarolina Moderator

my na szczęście już będziemy jeść normalnie. Barszczyk z uszkami na pewno podejdzie (no może nie z grzybami samo ciasto obierzemy), My jeszcze jemy siemieniatkę ale czuję że nie będzie smakować małemu:) a na rybkę to pewnie nie zostanie miejsca w brzuszku więc dostanie tylko podziabać:)

5. gosiagro

gosiagro Mama czerwcowa 2010

6. baby23

Dzięki :) Może coś wybierzemy i się do świąt trochę podszkolimy w gotowaniu :)

7. izi85

izi85 Mamisiiiima P&N

witam!ja mam problem:/
    bo moj maly jada słoiczki,a na wigilie idziemy do tesciowej i pewnie bedzie mu cos wpychac,poradzcie co moge juz mu teraz dawac innego niz słoiczki- wiem ze to głupie pytanie...
    ale pewnie bb mamy pomozecie:)
    z gory dzieki:)

8. kakakarolina

kakakarolina Moderator

izi85 w tym "wieku" już możesz bardzo dużo. Maks już w 10 miesiącu odmówił jedzenia słoiczków i zaczął jeść z nami. Wyszło to nam na zdrowie bo troszkę przerobiliśmy naszą kuchnię. Wyleciała vegeta i smażenie:)
    Przecież ziemniaczki, warzywka i mięsko śmiało możesz zrobić. Ja robię np spagetti z mielonego duszonego indyka z sosem ze świeżych pomidorów i mozarellą. wszystkie zupki : ogórkowa, krupnik, pomidorowa, rybna, kanapeczki, biały serek z konfiturą. jejku chyba prawie wszystko:) tylko sie brać do roboty. a pierogi z truskawkami (z sinlaca) robilam gdy mały miał 8 miesięcy:)

9. izi85

izi85 Mamisiiiima P&N

kakakarolina dzieuje za odpowiedz,kurcze to ale ja mu robie;/
    moj nic nie jada oprocz słoizkow,boje sie bo on troche jest uczulony na mleko i mozzarelle;/
    jak mozesz napisz mi na pw jakie bylo Twoje menu Maksa(ja sie boje ze nawet ziemniaki moga mu zaszkodzi,bo duzo w tym chemii) a jak dawalas ziemniaczki to z masłem i mlekiem czy jak:)??dziekujjjjjjjeeeeeeeeeeeeee:):)

10. reklama
  11. lolkak

lolkak Październikowa Mama Mai

A czy takie dania mogę zjeść na Wigilię jeśli karmię piersią?

12. baby23

Znam osoby karmiące które, jedzą WSZYSTKO.:confused: Serio... A tak na zdrowy rozsądek to unikałabym tego co może zaszkodzić dziecku. Pewnie już zaobserwowałaś po których, daniach maluszek czuje się dobrze a po których są problemy z brzuszkiem.

Poleć forum