reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na pyszności

reklama
Kochane dziewczynki:-)

Niebawem mam chrzciny mojego Grzesia:-)I potrzebowałbym jakieś sprawdzone przepisy na mięsko i sałatki:-)Co bym mogła zabłysnąć przed teściową:tak:Jak macie coś fajnego to podajcie proszę:-)
 
Powiem szczerze że nie robiłam jeszcze nic z tych przepisów bo je dopiero znalazłam.

Przecier z marchwi


pierś w 7m-cu

1 średnia marchew
1 łyżeczka kleiku ryżowego
1 łyżeczka świeżego masła

Marchew wyszoruj, oskrob, opłucz, pokrój w cienkie plasterki. Przełóż do rondelka, zalej niewielką ilością wrzącej wody i ugotuj pod przykryciem na małym ogniu. Jarzynkę zmiksuj, dodaj kleik i masło. Starannie zamieszaj, by uzyskać jednolitą konsystencję i ponownie zagotuj.


Zupka marchewkowo-jabłkowa z kurczakiem

pierś w 7m-cu

80g obranej marchwi
małe obrane jabłko
2 łyżeczki kleiku ryżowego
1 łyżeczka oliwy z oliwek
20g piersi kurczaka
1/3 szklanki wody

Do wrzącej wody włóż obraną, umytą i pokrojoną marchew oraz mięso. Gotuj przez 20min. Pod koniec dodaj cząstki jabłka. Warzywa i jabłko zmiksuj, a mięso osobno drobniutko posiekaj. Do zupy dodaj oliwę i kleik, wymieszaj ją i jeszcze raz zagotuj. Ewentualnie uzupełnij przegotowaną wodą do objętości ok. 180ml.



Zupka jarzynowa

pierś w 7m-cu

1/2 średniej marchwi
1/2 małego ziemniaka
1 łyżeczka drobno pokrojonego korzenia pietruszki
1 łyżeczka kleiku ryżowego
1 łyżeczka masła
ok. 100ml wody

Warzywa starannie umyj, oczyść i opłucz. Włóż do wrzącej wody, gotuj na wolnym ogniu, aż będą miękkie. Potem zmiksuj, dodaj kleik i masło, wymieszaj i ponownie zagotuj. Otrzymasz ok. 180g zupki. Jeśli będzie jej za mało dolej wrzącej wody.


Kluseczki z twarożku

pierś od 7m-ca
butelka od 7m-ca


1,5 szklanki mleka pasteryzowanego
łyżka śmietany
łyżka mąki pszennej
jedno żółtko
szczypta soli
2-3 łyżki przecieru z malin lub truskawek

Dwa dni wcześniej przygowuj twarożek: mleko przegotuj i ostudź, dodaj łyżkę śmietany i pozostaw pod przykryciem w temp. pokojowej na 24-36godz. Gdy się ukwasi, lekko ogrzej je w naczyniu z gorącą wodą. Ścięty "serek" odsącz na gęstym sitku. Dodaj mąkę, żółtko jajka, szczyptę soli i wymieszaj. Zagotuj niewielką ilość wody i wrzucaj do niej "odcinane" łyżką kawałki ciasta. Kluseczki wyłóż na talerzyk i podawaj z przecierem owocowym.
 
Zupa jarzynowa ze strony Pampers po 7 mc-cu:
Składniki

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=arial,helvetica]250g ziemniaków[/FONT]
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=arial,helvetica]150g marchwi[/FONT]
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=arial,helvetica]150g pasternaku[/FONT]
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=arial,helvetica]150g brukwi[/FONT]
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=arial,helvetica]1 por, tylko biała część[/FONT]
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=arial,helvetica]1 cebula[/FONT]
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=arial,helvetica]2 ząbki czosnku[/FONT]
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=arial,helvetica]1 łyżka stołowa bulionu z warzyw[/FONT]
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=arial,helvetica]odrobiną oliwy z oliwek[/FONT]
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=arial,helvetica]Jak przyrządzić:[/FONT]
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=arial,helvetica]1.Obierz i pokrój w małą kostkę wszystkie warzywa, myjąc pora szczególnie dokładnie przed krojeniem.[/FONT]
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=arial,helvetica]2. Zagotuj bulion z jarzyn, dodając proszek do pół litra wody, następnie odstaw[/FONT]
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=arial,helvetica]3. Podgrzej odrobinę oliwy na patelni.[/FONT]
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=arial,helvetica]4. Dodaj ziemniaki, marchew i brukiew, zakryj i smaż powoli aż zmiękną[/FONT]
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=arial,helvetica]5. Dodaj cebulę, pora i czosnek, nakryj i podgrzewaj przez 5 minut, co jakiś czas mieszając. [/FONT]
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=arial,helvetica]6. Wlej bulion warzywny, zagotuj gotuj przez 12 minut na małym ogniu, aż wszystkie warzywa będą miękkie. [/FONT]
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=arial,helvetica]Po ostygnięciu zupę można zmiksować. Jeżeli zupa zawiera zbyt dużo płynu, gotuj ją na dużym ogniu przez parę minut. Odwrotnie, jeżeli chcesz mieć bardziej wodnistą zupkę, dodaj świeżą, zagotowaną wodę w czasie miksowania w celu uzyskania właściwej konsystencji. [/FONT]
[/FONT]
 
Ja mam takie plastikowe naczynie z przykrywka z otworkami do gotowania na parze w mikrofali. Jest to rewelacujny pomysl przy dziecku, kiedy nie mozna stac przy garach, bo np. tak jak ja ma sie kuchnie na dole a sypialnie na pietrze. Przewznie wrzucam kilka roznych warzyw drobno pokrojonych, np. marchewka, pasternak (taka pietruszka korzeniowa tylko slodka), brokuł, groszek zielony,ziemniak do tego dodaje pokrojona drobno pokrojona polowke piersi z kurczaka, podlewam leciutko woda, dodaje lyzeczke oliwy z oliwek i wlaczam mikrofale na dwa razy po 10 minut, mieszajac w polowie. Pozniej przy pomocy blendera robie z tego papke i jest pyszne jedzonko, moja Julia jak widzi, to tylko klapie dziobkiem "am, am". Podobnie przygotowuje jabłko lub gruszke - kroje, odrobina wody, wystarczy piec minut i gotowe. Zawsze przygotowuje sobie wiecej i zamrazam w malych pojemnikach, pozniej wieczorem wyciagam, w porze obiadku na minutke do mikrofali i gotowe.
 
witam a gdzie można kopić takie naczynie do mikrofali tez by mi sie przydało dla małego:-)
 
reklama

Podobne tematy

Do góry