reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na smakołyki i dania zwykłe dla naszych Słoneczek

reklama
jasiula ja bym zmiksowała banana i jabłko razem i dodała trochę mleka w wersji dla dorosłych dodać kilka kostek lodu i 2 łyżki kakao 1 łyżeczka kawy rozpuszczalnej i pychotka :)
 
jeśli w przepisie jest dodać klieik ryżowy to musi być kleik naturalny zwykły czy moze być jakiś smakowy
zastanawiam sie czy pasuje jarzynowa z kleikiem o smaku banana???
wątpie ::)
 
Zuzia ja myślę, ze tak jak dla dorosłych (mniej-więcej). Ugotuj an małym ogniu troszkę zamrożonego szpinaku, dodaj odrobinkę żółtka, dodaj odrobinkę soli i gotowe. Do tego ziemniaczki i juz. Przynajmneij ja bym tak zrobiła.
 
WITAM
Napisze wam kilka przepisów, zaproponowal mi je angielski lekarz mojej corki sa dosc dziwne ale mala je je ze smakiem- a miala drobne problemy z apetytem. o to one:

6-7 miesiecy
np. na sniadanko

- mleczko ( np 150 ml - bo tye zjada) + platki owsiane
to do mikrofali na 3 minutki az platki zrobia sie mieciutkie i dotego startego banana.mozna dawac rozne owoce w zaleznosci od upodoban pociechy.

- jogurt naturalny z odrobina platkow owsiianych i banan

- pyszne jajo
do garnuszka pol lyzki maselka , nastepnie dodac porcje mleka do tego wbic jajo a na koniec wlac do miseczki i zasypac kaszka np malinowa

obiadek
moze to was zdziwi ale tu proponuja ser zolty , wiec tak :

Kalafior z serem
bardzo proste i szybkie
gotujemy kalafior
w innym garnuszku dajemy 1 lyzke masła + lyzke maki +1 szklanke mleka i dosypujemy spora garrsc startego zultego sera na gestosc..
rozdrabniamy kalafor wedlug upodoban i zalewamy sosem serowym - Danie gotowe.

Por ziemniaki i kurczak
osobne gotujemy - dusimy por + kurczak , osobno ziemniaczki gotujemy zlanczamy dodajac masla i zalewamy mlekiem,


A TAK po za tym niewiem jak wy ale ja daje mojej 7 miesiecznej Nicoli starty ser zolty ,, przepada za nim lekarz powiedzial ze tym samym uczy sie samodzielnie jesc ,, i tak wlasnie sie dzieje , rozsypuje go na stoleczku do karmienia czy na pieluszcze a ona sama po niego siega i wklada do buzi . proponuje wszstkim ,
troche zboczylam z tematu , przeprasza za to ale jeszcze jedna sprawa .. kto wie od jakiego miesiac mozna podawac rodzynki dziecku. sa zdrowsze od slodkich smakolykow a dzieci je uwielbiaja ,
pozdrawiam i zycze udanego gotowania.
 
6miesiac:

Nieslodka zupka z dyni:
skladniki:
-marchewka
-pietruszka
-bialy kawalek pora
-spory ziemniak
-cwierc malego selera
-100g dyni

1.Jarzyny wyszoruj,obierz lub oskrob.Pokroj je na kawalki, zalej szklanka wrzatku i gotuj,az zmiekna.

2.Wszystkie jarzyny poza dynia i ziemniakiem wylow z wywaru.Zmiksuj zupe.



Krem z kalafiora:
skladniki:
-lyzeczka masla
-pol lyzeczki oliwy
-cwierc nieduzej cebuli
-pol niewielkiego kalafiora
-pol malego selera
-szklanka wody

1.Seler wyszoruj.obierz i pokroj w kostke.Kalafior umyj,obejrzyj dokladnie, czy nie ma w nim nieproszonych gosci i podziel na male rozyczki.
Cebule posiekaj.

2.Spory garnek ustaw na malym ogniu.Wrzuc do nieho maslo,gdy sie rozstopi,dodaj oliwe.Wrzuc jarzyny,zamieszaj i dus bez przykrycia przez 5-10min,czesto mieszajac.

3.Wlej szklanke wrzatku.Przykryj garnek i gotuj jeszcze przez 15min.Zmiksuj i podawaj.



Biurowa kartoflanka:
skladniki:
-pol szklanki ziemniakow pokrojonychw kostke
-pol szklanki czesci pora pokrojonej w talarki
-poltorej szklanki zimnej wody
-czubata lyzka mleka modyfikownaego

1.Odlej pol szklanki wody na rozrobienie mleka.Na patelnie wlej tyle wody,zeby pokryla cale dno cienka warstwa.Nastepnie wrzuc jarzyny i dus je na malym ogniu pod przykryciem przez 15-20min .Przeloz do garnka,dolej reszte wody.Zagotuj,gdyby jarzyny nie byly jeszcze miekkie gotuj przez chwile.Zmiksuj zupe.

2.Przegotuj mleko zgodnie z przepisem na opakowaniu.Dolej do zupy,wymieszaj.



Owocowa bomba
skladniki:
-cwierc jablka
-cwierc gruszki
-morela
-i garstka malin

1.Jablko,gruszke i morele umyj i obierz.Zetrzyj owoce na plastikowej tarce o drobniutkich oczkach.Przelej papke do miseczki.

2.Maliny przeplucz ciepla woda i przetrzyj przez sito.
Polej owoce w miseczce.


 
reklama
Do góry