reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na smakołyki i dania zwykłe dla naszych Słoneczek

Co prawda nasze dzieciątka jeszcze przed pierwszymi urodzinkami, ale myślę sobie, że może niektóre przepisy spośród tych, które mam Wam się przydadzą, stąd też nowy wątek.

Sok warzywny (45 kcal)
powyżej 1. roku

2 małe pomidory
1 mała marchewka
2 łyżki soku pomarańczowego ze świeżego owocu

Pomidory umyj, sparz skórkę, obierz i pokrój na kawałki. Marchewkę dokładnie umyj, obierz, opłucz pod bieżącą wodą i pokrój. Zmiksuj pomidory razem z marchewką. Dodaj 2 łyżki soku pomarańczowego i wymieszaj. Napój podawaj w temp. pokojowej.


Tradycyjny barszcz czerwony
od 2. roku

1/2 kg buraków
kilka ziaren ziela angielskiego
4 szklanki wywaru z warzyw lub wody
2 łyżki soku z cytryny lub rozgniecionych żurawin
cukier
sól

Obrane buraki utrzyj na grubej tarce. Włóż do sporego rondla, zalej wywarem lub wodą, posól, dorzuć ziarenka ziela angielskiego. Gotuj, aż buraki zmiękną, a barszcz nabierze koloru. Po zdjęciu z ognia możesz zupę przecedzić. Dopraw cukrem i solą. Możesz dodać sok z cytryny lub żurawiny i łyżeczkę masła.

Pasztet rybny
od 2. roku

40 dag filetów z dorsza
2 jajka
cebulka
koperek
natka pietruszki
łyżeczka masła
czerstwa kajzerka
tłuszcz do wysmarowania formy
sól
pieprz

Filety umyj, osącz, przepuść 2-3 razy przez maszynkę lub dokładnie zmiksuj. Dodaj kolejno jajka, namoczoną w mleku i odciśniętą kajzerkę, a także pokrojoną w kostkę i zeszkloną na oleju cebulkę. Dopraw. Całość dokładnie wyrób. Posiekaj koperek i zieloną pietruszkę, dodaj do pasztetu. Formę wysmaruj tłuszczem, posyp tartą bułkę, włóż do niej masę i piecz godzinę w temp. 140st.
 
reklama
Mam kilka przepisów na jedzenie ładnie wyglądające :-) :

Żaglówka
od 12.m-ca

nieduży pomidor
2 łyżki twarożku
plasterek wędliny
plasterek sera żółtego

Pomidora sparz, zdejmij skórkę, przekrój wzdłuż na pół i łyżeczką wyjmij miąższ. Przygotowaną łódeczkę wypełnij twarożkiem. Za pomocą wykałaczki przymocuj do pomidorka trójkątny żagiel z żółtego sera, a z pasków wędliny poukładaj morskie fale. Malutką chorągiewkę zrób z kawałka pomidora.


Pyszne ciastka
od 10.m-ca

3 czubate łyżki kaszki Nestle Sinlac
1 szklanka mąki kukurydzianej
1 szklanka mąki ryżowej
50g margaryny bezmlecznej
1/3 szklanki wody

Na głęboki talerz wyłóż margarynę (nie prosto z lodówki). Dodaj mąkę i posiekaj nożem. Do wody wsyp Nestle Sinlac, wymieszaj i dodaj mąkę wymieszaną z margaryną. Zagnieć ciasto. Uformuj kulkę, włóż do foliowej torebki i schowaj do zamrażalnika na 15min. Posmaruj olejem blachę. Formuj z ciasta małe kulki, a potem placuszki o grubości ok. 1cm, średnicy 2-3cm (wyjdzie ok.20 szt.)
 
Naleśnik z kiwi
od 18. m-ca

1 szklanka mleka
2 jajka
4 łyżki mąki
kiwi
wiśnie z kompotu
ulubione powidła malucha

Wymieszaj mąkę, mleko i jajka tak, aby ciasto miało konsystencję gęstej śmietany. Usmaż kilka cienkich naleśników i ostudź je. Jeden z nich rozłóż na talerzu, obierz kiwi, pokrój w plasterki i ułóż je na brzegu naleśnika jak włosy. Usta i nos zrób z powideł, a oczy z wiśni.
 
Dziewczyny jesteście boskie!
Wydrukowałam kilka przepisów i będę buszować w kuchni:cool2: , muszę urozmaicić menu Mateosia bo mam wrażenie że ciągle je to samo:dry:
 
bananowe placuszki

Jedno żółtko wymieszaj z dwoma łyżkami cukru.
Dosyp szklanke mąki i dolej około pół szklanki mleka, tak aby powstało ciasto o konsystencji gęstej śmietany.
Następnie dodaj ubite białko i całość delikatnie wymieszaj łyżką.
Jeszcze tylko dodaj pokrojony w drobną kostkę banan i kilka łyżeczek wiórków kokosowych . Smaż placuszki na mocnym ogniu aż się zarumienią....:):)
 
super sa te wasze przepisy, ale niestety moj Kubas nie chce za chiny jeść niczego, co zostało ugotowane w domu, tylko słoiczki...
owoce czasem zje, jabłko z bananem np., ale zupki czy inne dania sa bleeee

ja sprobowalam od zwyklego rosolku i marcel sie zajadal. a wrecz piszczal o kolejna lyzeczke. moze warto sprobowac? od tamtej pory odstawilam sloiczki gotuje mu kurczaczki z warzywkami i ryzem na przyklad...i bardzo mu smakuja :)
 
reklama
Szymonek od 3tygodni nie korzysta już z obiadków słoiczkowych, ale zajada się tym, co mamunia przygotuje, tzn. zupka + drugie danie.

W wolnej chwili wrzucę Wam przepisy, które już sama sprawdziłam, czasem zmodyfikowałam, no i najważniejsze, które Szymon sam organoleptycznie sprawdził - do tej pory wszystko smakowało :-)
 
Do góry