reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na smakołyki i dania zwykłe dla naszych Słoneczek

No proszę, a więc nie wszystko napisane jest jeśli chodzi o szczegóły wykonania.
faktycznie chodziło mi o czas wyrastania - ja tez często pomagam sobie piekarnikiem - jeśli chodzi o ciasta drożdżowe.
Dobrze, ze napisałaś,mi jak długo wyrasta, bo to dość ważne w rozplanowaniu dnia i czynności w tzw międzyczasie ;-)

Słyszałam o sposobie na makowiec, żeby wsadzić w keksówkę, Ty robiłaś w pergaminie?

PS. dzięki ivka
 
reklama
A ja zrobiłam wczoraj pierniczki = a właściwie zrobiliśmy je całą rodziną :-) Wprawdzie nie z MW, ale jutro zrobię jeszcze jedne - już w MW. Na razie są twarde, ale pyszne :tak:

A i pierwszą szarlotkę - z tej strony
Szarlotka - najlepszy przepis - też pyszna :-)

A pojutrze zrobię chyba LumberJack Cake - strasznie się na niego napaliłam, bo jak go kiedyś jadłam - był pyyszny! Mam tylko do Was pytanko: co mogę dać zamiast daktyli? Bo nie wiem czy je znajdę - u mnie w osiedlowym markecie nie ma :no:
 
catherinka, znalazłam taki komentarz :

Pyszności:)zamiast daktyli (za ktorymi M.nie przepada) wrzuciłam rodzynki.Dorzuciłam trochę migdałow pokrojonych na połówki i pare kostek czekolady mlecznej.Do "polewy" dodałam cynamonu,całkiem ładnie gra z jabłkami:)Rozpada sie ale to pewnie dlatego,że moim jabłkom daleko było do "drobnej kostki":)a poza tym jadłam ciepłe,bo tak ładnie pachniało:)
 
Ale pieczenie całą parą, a ja nasz wątek od początku zaczęłam studiować :) Jakoś na gotowanie dla Tomka mnie naszło.
 
No proszę, a więc nie wszystko napisane jest jeśli chodzi o szczegóły wykonania.
faktycznie chodziło mi o czas wyrastania - ja tez często pomagam sobie piekarnikiem - jeśli chodzi o ciasta drożdżowe.
Dobrze, ze napisałaś,mi jak długo wyrasta, bo to dość ważne w rozplanowaniu dnia i czynności w tzw międzyczasie ;-)

Słyszałam o sposobie na makowiec, żeby wsadzić w keksówkę, Ty robiłaś w pergaminie?

PS. dzięki ivka

Robiłam w papierze do pieczenia mocno natłuszczonym, a raczej naoliwionym.

Dziś wytworzyłam też ten makowiec z białek z MW - boski po prostu.

Kinga korzytając z przepisów z MW warto zajrzeć do komentarzy pod nimi, bo prawie zawsze Dorota podaje tam wiele istotnych szczegółów, których w przepisie głównym nie ma, np. przybliżony czas wyrastania ciasta na makowiec znalazłam właśnie w komentarzach.
 
słuchajcie - jaką gotową masę kupujecie?? czy jest w niej skórka pomarańczowa?? (nie cierpimy jej!!) a nie znalazłam maku mielonego, nie znalazłam też maszynki do mielenia ręcznej (nie chcę kupować prawie za 100 funtów elektrycznej, bo byłaby mi potrzebna raz w roku) :baffled:
 
No właśnie z braku daktyli kupiłam migdały - jeśli nie znajdę tych pierwszych to ich użyję, ale jak sobie pomyślę o ich krojeniu :baffled:
 
reklama
A ja zrobiłam wczoraj pierniczki = a właściwie zrobiliśmy je całą rodziną :-) Wprawdzie nie z MW, ale jutro zrobię jeszcze jedne - już w MW. Na razie są twarde, ale pyszne :tak:

A i pierwszą szarlotkę - z tej strony
Szarlotka - najlepszy przepis - też pyszna :-)

A pojutrze zrobię chyba LumberJack Cake - strasznie się na niego napaliłam, bo jak go kiedyś jadłam - był pyyszny! Mam tylko do Was pytanko: co mogę dać zamiast daktyli? Bo nie wiem czy je znajdę - u mnie w osiedlowym markecie nie ma :no:

Catherinka- pyszny jest LumberJack cAKE - tam sa w przepisie również jablka ....które powoduja że daktyle nie sa takie slodkie ..aczkolwiek to ciasto jest dosc mocno slodkie

zamiast daktyli ..ciezko powiedziec czy w tym cieście mozna zastapić je czymś innym może bakalie ...duze rodzynki sliwki kalifornijskie (albo polskie suszone nie wedzone) plus skorka pomaranczowa i te jabłka z przepisu .....ale zdecydowanie polecam daktyle moge byc równiez suszone (tylko bez pestek) ja robilam z suszonych
 
Do góry