reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy, porady prawne, zwolnienia lekarskie itd.

Dziewczyny, może sie orientujecie? Pracuie w dwoch miejscach. Do obu dostarczam L4, czy do obu mam dostarczyc zaswiadczenie ze szpitala po urodzeniu dziecka (na logike tak)? Czy szpital ma obowiazek wydac mi 2 komplety dokumenow?
 
reklama
Dobrze, że w końcu mamy to na papierze!
Ja mam inny problem.... nie mogę ZREZYGNOWAĆ z macierzyńskiego. Obdzwoniłam zusy i inne poradnie. Niestety. Kompletnie mi się to nie opłaca. Siedząc tu, w Szkocji, jak mąż znajdzie pracę miałabym ok 200f tygodniowo wszystkich ulg, benefitów itd. Polski ochłap to dla mnie w przeliczeniu nie całe 300f na miesiąc! Muszę odczekać całe 20tyg. Zaczynam dwa tygodnie przed planowanym porodem. "Fajne" to prawo...
 
dziewczyny a co z urlopem tym rocznym dla mam którym umowa kończy się z dniem porodu? mam umowę 3 letnią do 1 lipca 2013, a jak wiadomo termin cc mam 18 lipiec więc mam przedłużoną do dnia porodu, wiem że zasiłek macierzyński ma mi wypłacać ZUS ale miłe Panie nie wiedzą czy ten roczny mi się należy... a na google piszą jak piszą, raz tak raz tak ;-)
 
Mgiełka, ze strony, którą zalinkowała Misia:

"A co w sytuacji jeśli umowa o pracę na czas określony kończyłaby się już w trakcie trwania ciąży?
Jeżeli umowa o pracę na czas określony, zgodnie z terminem, na który została zawarta, ulegałaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, z mocy prawa jest przedłużana do dnia porodu.
W takim przypadku w dniu porodu będzie się zatem jeszcze podlegać obowiązkowemu ubezpieczeniu chorobowemu, co uprawnia do otrzymania zasiłku macierzyńskiego po ustaniu tego ubezpieczenia.
Zgodnie z nowymi przepisami zasiłek ten będzie można pobierać przez okres
do 52 tygodni"

 
Kota czyli jak ja mam umowe do 1.03.2014 to mi roczny macierzyński też będą wypłacać tak???? Jakby w razie umowy mi nie przedłużyli ( chociaz mają przedłużyć ) ale różnie to jest :baffled:
 
reklama
Poniżej wzór WNIOSKU O URLOP MACIERZYŃSKI
Link do formatu DOC tutaj -> http://g.kadry.infor.pl/p/kadry_pro/...nskiegodoc.doc


………………………………… …………………………………
(imię i nazwisko pracownika) (miejscowość i data)
…………………………………
(adres pracownika)


Do
…………………………………
(nazwa pracodawcy)
…………………………………
(adres pracodawcy)


Wniosek o udzielenie urlopu macierzyńskiego


W związku z przewidywaną datą porodu określoną w zaświadczeniu lekarskim na ...................................... proszę o udzielenie mi przysługującego urlopu macierzyńskiego w okresie od dnia .................................................. . do dnia porodu, a w pozostałym wymiarze w okresie od dnia porodu aż do wyczerpania tego urlopu w łącznym wymiarze ...................................... tygodni.




…………………………………
(podpis pracownika)
 
Do góry