reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy styczniówek - smacznego!

Megami

Bóg jest szaleńcem ;)
Dołączył(a)
19 Październik 2011
Postów
3 286
Zakładam temat, ponieważ ostatnio coś bym zjadła, ale nie mam pomysłów.

Wiadomo - mdłości itd, nie wszystko człowiek zje. Może wasze przysmaki, propozycje będą inspiracją :)
Wrzucajcie swoje ulubione przepisy, linki. Pytajcie tu o sprawdzone przepisy.

:)
 
reklama
No to znalazłam smak na dziś ;) LECZO!

Kiełbaska, cebula, papryka, cukinia, marchewka, pomidorki (ja wzięłam koncentrat :p ). Ilość na oko, żeby po równo mniej więcej było, podsmażyć, poddusić,sól do smaku i zjeść. MNIAM :-D
 
Dzięki, megami! Mierzyłam się z zamiarem założenia tego wątku! Zwłaszcza, że chwaliłam się kilkoma specjałami które przydządzam.

Kurczak Gong Bao (z orzeszkami ziemnymi) - WHERE PEPPER GROWS: Kurczak Gong Bao Ji Ding /Gong Bao Ji Ding Chicken

Pieczone warzywa (hicior!) - Przy dużym stole: Jesienne pieczone warzywa na obiad

Koktajl marsjański - garść świeżego szpinaku + banan + kiwi + jabłko + woda (https://www.youtube.com/watch?v=WaIe-Gbq3MU)

WSZYSTKIE ciasta z Moje Wypieki - zawsze wychodzą dobre!
 
CIASTO NA PIZZE:

80 dag mąki'
8 dag drożdży
1/2 litra letniej wody
po 2 łyżeczki soli i cukru
4 łyżki oleju

Drożdże rozpuścić w letniej wodzie,mąkę i resztę składników wsypać do miski lub miksera (może być robot wielofunkcyjny lub kręcone widełki w mikserze) i zagnieść bądź zmiksować (ja tak robię) połączone ciasto przełożyć do foliowej torebki( reklamówka jednorazowa,bo ciasto musi urosnąć)i zawiązać luźno,schować na 1 godzinę do lodówki.W tym czasie można przygotować dodatki sos lub keczup,pieczarki,cebula,szynka,ser według uznania,:happy:Po godzinie ciasto wyjąć i rozwałkować,rozciągnąć,poukładać dodatki.Piec 20 minut w tem.220 stopni.
Ta porcja jest na wielką blachę taką jak z piekarnika,ale można zrobić kilka placków lub zmniejszyć porcje,ogólnie zasada jest taka,że ile drożdży np.5 dag to 10 razy tyle mąki czyli 50 dag
 
Super, muszę wypróbować!

A masz może jakiś przepis na dobry sos do pizzy?
 
SOS do pizzy:
pomidory z puszki (w lecie mogą być świeże)
cebula.
1-2 ząbki czosnku
zioła prowansalski,sól,pieprz i szczypta cukru
1-2 łyżeczki oliwy

Pomidory pokroić dodać resztę składników i chwilę podusić lub na oliwie poddusić najpierw cebulę,póżniej pomidory i przyprawy,a na końcu czosnek( przez praskę),że by nie zrobił się gorzki

Szybki sos do pizzy:
2 łyżki koncentratu wymieszać z solą i pieprzem według uznania i rozcieńczyć kilkoma łyżkami wody
 
A ciasto nie musi być w cieple, żeby urosnąć? Pierwsze słyszę o lodówce ;) Drożdże suche czy świeże dodajesz?
 
Ciasto do pizzy jak z Pizza Hut
- 500g mąki pszennej
- 40g drożdży babuni
- 250ml ciepłej wody
- płaska łyżeczka soli
- pół łyżeczki cukru
- 2 łyżki oleju

Drożdże rozprowadzić z cukrem i ciepłą wodą, dodać ok. 4 łyżki mąki, przykryć i odstawić na 15 minut, aż wyrosną.
Do reszty mąki z solą wlać odczyn drożdżowy, wymieszać i zagnieść dość miękkie ciasto (jak za twarde - dodać wody),dolać olej i zagnieść.
Ciasto powinno sprawiać wrażenie, jakby chciało rosnąć w rękach.
Odstawić jeszcze na 10 minut - w tym czasie można przygotować sos pomidorowy do posmarowania ciasta.

Sos pomidorowy:
- koncentrat pomidorowy Pudliszki ziołowy (najlepszy)
- zioła prowansalskie, oregano, bazylia - zalane wrzątkiem, żeby zmiękły
- keczup (tyle samo, ile koncentratu 1:1)
- czosnek granulowany, papryka ostra
- sól – mała płaska łyżeczka
- cukier – mała płaska łyżeczka
- pieprz – do smaku

Sos czosnkowy:
- jogurt grecki z BIEDRONKI
- świeży starty czosnek (3-4 ząbki)
- trochę keczupu
- łyżka majonezu (lub dwie ;-))
- zioła prowansalskie, oregano, bazylia - zalane wrzątkiem, żeby zmiękły
- vegeta, pieprz, czosnek granulowany



Ciasto na pizzę sprawdzone i zawsze wychodzi, a sos czosnkowy - niebo w gębie (lata w biodrach ;-))
 
Megami drożdże świeże, a ciasto urośnie w lodówce,drożdżówkę z kruszonką na słodko też zaczyn trzymam w lodówce,zawsze urośnie :happy:

Nulini moje też zawsze wychodzi :tak: a lubie je dla tego,że wyrabiam robotem wkładam do lodówki i mogę iść po dzieci do szkoły,a jak wracam to tylko 25 minut i jemy
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry