reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy styczniówek - smacznego!

reklama
Ja do sosu daję więcej czosnku, bo uwielbiam taki, że aż ryj wykrzywia :-D A jeszcze pół roku temu w ogóle sosu czosnkowego nawet wąchać nie mogłam, tak nienawidziłam :-D
 
Bada, będę wdzięczna za przepis na ten szpinak z makaronem! Mąż uwielbia szpinak (ale w jednej tradycyjnej formie :p), chętnie mu coś ciekawego pod nos podsunę :)
 
A więc:ja kupuje szpinak świeży w warzywniaku jest tam go kilo,oczywiście obieram i myje,na sitko i jak ocieknie z wody kroje tak normalnie jak szczaw i wrzucam na patelnię na margarynę(gruby plaster tej margaryny) i duszę,aż klapnie,solę 1 płaską łyżeczkę,w tym czasie gotuje makaron rurki(0,5 kg to trochę za dużo,ale zależy ile osób je i ile tego szpinaku).Do szpinaku dodaje całą dużą śmietanę i serek topiony albo i dwa jak mam -podłużny (smak bez różnicy)przykrywam i duszę,aby ten serek się rozpuścił,a sos zgęstnieje,po zdjęciu z ognia dodaje dwa ząbki czosnku przeciśniętego przez praskę,odcedzam makaron i dodaje do szpinaku,mieszmy i spożywamy :-)
 
Szpinak = mniam w każdej postaci! :) Przedwczoraj gościł u mnie w naleśnikach zapiekanych w sosie beszamelowym.
Jeśli któraś z Was lubi krem z brokuł to mam rewelacyjny przepis, zarówno mój Mąż jak i Syn uwielbiają (a Młodemu podoba się zwłaszcza to, że sam sobie wsypuje do niego grzanki). :)
 
Krem z Brokuł (u mnie porcja dla 3 osób na 2 dni)

650g - brokuły (ja zwykle daję 2)
100g - mąka pszenna
100g - masło
200ml- śmietana
1600ml- bulion warzywny
1 serek topiony
3-3,5 łyżeczki - sól i pieprz
2 łyżki - przyprawa kucharek/warzywka
4 łyżeczki - cukier

Brokuły zagotować w bardzo małej ilości wody a potem zmiksować. Masło roztopić i dodać mąkę na zasmażkę jasną, dodać bulion, brokuły, serek topiony i śmietanę. Doprawić, zagotować. Podawać z grzankami.

Smacznego!
 
Nieobecna ja robię kalafiorową z serkami topionymi. Do tego jeszcze dolewam soku z ogórków kiszonych. Też super.
 
oooo, o kalafiorowej z sokiem z ogórków nie słyszałam, będę musiała spróbować. :)


dziś właśnie u mnie kalafior ale w nieco innej formie - kotleciki z kalafiora i ziemniaków, na sałacie z pomidorami i cebulą. Taki typowo letni obiad na mały głód. :)
 
reklama
Do góry