reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy styczniówek - smacznego!

reklama
W sumie to wciagnelam same :p na tej stronce podane sa chyba jako burgery w bulce. Mozna do nich jakis sosik albo dip zrobic, bedzie dobre. Aha ja do masy gotowej jak robilam musialam dodac wiecej platkow i troche bulki tartej bo za mokre bylo (szpinak mi duzo soku puscil).
 
Spróbuję w takim razie z jakimś sosikiem i może sałatką. :) Lubię takie kotleciki, często robię z kalafiora albo z jajek, podane na zielonej sałacie i do tego jakieś pomidory z cebulką czy mizeria. :)
 
Pancakes-amerykańskie naleśniki

Składniki dla 4 osób:

  • 2 szklanki mąki pszennej, przesianej
  • 2 jajka
  • 1,5 szklanki mleka
  • 75 g rozpuszczonego masła (ja daje 1/3 kostki)
  • 3 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 3 czubate łyżki cukru
  • szczypta soli
Mąkę przesiać.
Przesianą mąkę połączyć z proszkiem do pieczenia, cukrem i solą. Następnie roztrzepać jaja, połączyć z mlekiem i masłem, dodać do mąki.
Smażyć na suchej patelni, podawać z syropem klonowym, miodem lub wedle upodobania.
Smacznego :-).



jak się spieszę to mąki nie przesiewam,ale przesiane są bardziej puszyste,a masło rozpuszczam w mikrofali
na patelnie nalewam taką małą chochelką,a że ciasto jest gęste samo się rozleje w taki placuszek, przewracam gdy pojawiają się takie bombelki (poznacie)
 
Ostatnia edycja:
I połowa styczniówek robi dziś pancakesy :-D:-D

Naszło mnie na jakieś szybkie przekąski na weekend. Np. koreczki, z jakich składników robicie (jeśli robicie:p)? Coś prostego, szybkiego i smacznego :tak:
 
Megami - połowa robi pancakesy dzisiaj a połowa będzie robiła jutro :D


Jeśli chodzi o przekąski to ja często robię makaronowe muszle wypełnione "czymś", jakąś sałatką. Np. tuńczyk + papryka + kukurydza (oczywiście z majonezem). Podrzucam zdjęcie robione na ostatnia imprezę (jeszcze bez posypania koperkiem). :)


Albo śliwki zawijane w wędzonym boczku (z piekarika). Małe kanapeczki z serem (np. bieluch) z kawałkiem łososia. Krakersy z kremem z żółtego sera i orzechów włoskich, paluchy z ciasta francuskiego z serem (ale przy tym nieco więcej roboty),


A mnie naszło na hit z dzieciństwa na śniadanie - bułka z nutellą i pokrojonymi truskawkami :D
 
reklama
IMAG0623.jpgNo i zdjęcie jak zwykle nie chciało mi się wstawić :/
 

Załączniki

  • IMAG0623.jpg
    IMAG0623.jpg
    24,3 KB · Wyświetleń: 120
Do góry