reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy styczniówek - smacznego!

Femme Fatal - No to niewiele pogotujesz, w kółko to samo. :/ Może za jakiś czas jej przejdzie i zacznie jeść inne rzeczy. Czy od małego tak ma?
Mój Antek na razie zje prawie wszystko - oprócz marchewki. Ale np. jabłka pokrojonego w kawałki się nie tknie - musi mieć w całości. :) I ma tak, że jak jest coś nowego, czego jeszcze nie jadł to nawet nie spróbuje wsadzić do buzi. A najbardziej lubi parówki i kabanosy (prawdziwy mięsny facet!).

Gosiane - muszle to szybka i prosta przekąska, sprawdza się gdy przychodzą goście. A jak zostanie farszu to można dodać ryżu lub kuskusa, kukurydzę i mamy gotową sałatkę. :)

Kocham piec i gotować! :)

A najbardziej to jeść :)
 
reklama
Nieobecna tak od 2 roku życia jej się coś zaczęło przestawiać z owoców to tylko banany i jabłka je z warzyw brokuły, kalafior ostatnio zaczęła i marchewkę ale broń boże gotowaną :-p ale tyle dobrze że chociaż próbuje od kilku miesięcy zaczęła jeść niektóre ciasta bo tak tylko moje marchewkowe nigdy tortu nie zjadła nawet :dry: tak więc mam nadzieje że powoli idziemy w dobrym kierunku bo teraz to gotuje dla Niny osobno dla męża i dla siebie :-D ja nie chce widzieć nawet rachunku za prąd :-p
 
No ja Młodemu też gotuję osobno, bo on je zawsze 2 dania (zupę koło 13 i drugie danie z nami). W mieszkaniu nie mam gazu, więc wszystko na prąd a do tego piekarnik chodzi co drugi dzień. :D Na szczęście w mieszkaniu mamy wymienione całe oświetlenie na ledy (28 żarówek) i baaaaardzo zmalały nam rachunki za prąd (średnio około 150 zł co 2 miesiące).
 
Ciasto marchewkowe

Składniki:

- 1,5 szklanki startej marchwi

- 2 szklanki mąki

- 1,5 szklanki cukru

- 1 szklanka oliwy

- 4 jajka

- 1 łyżeczka sody

- 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia

- przyprawa do pierników lub cynamon

- aromat migdałowy

Wykonanie:

Utrzeć oliwę z cukrem. Wbijać do tego po jednym jajku, ciągle ucierając. Następnie dosypać mąkę, proszek, sodę i przyprawę do pierników. Ciągle mieszając, dodawać po łyżce marchwi. Na koniec dodać kilka kropel aromatu.

Ciasto przełożyć do blaszki wysypanej bułką tartą i piec w tempertaurze 180 stopni przez 40-60 min.

Smacznego :)
 
IMAG0700.jpga oto mój dzisiejszy podwieczorek :) drożdżówki z truskawkami i kruszonką, prosto z piekarnika :)
 

Załączniki

  • IMAG0700.jpg
    IMAG0700.jpg
    20,9 KB · Wyświetleń: 75
reklama
Do góry