reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy

I. Krewetki czosnkowe

Marynata:
-oliwa z oliwek
-co najmniej 5 zgniecionych ząbków czosnku
-łyżeczka soli
-pieprz
-sok z całej cytryny (pestki nie przeszkadzają
wszystko wymieszać

Rozmrożone umyte i obrane duże krewetki zalewamy tą marynatą i zostawiamy na co najmniej 30min a może być i tydzień (wtedy w lodówce;-)) - im dłuzej tym lepiej.

Na rozgrzaną patelnię wkładamy masło i oliwę z oliwek. Krewetki odsączamy z zalewy i wrzucamy na rozgrzany tłuszcz. Smażymy w sumie ok. 4-5 minut (nie mogą się skurczyć) z tym, że po 3 minutach wlewamy na patelnię odsączona wcześniej zalewę.

Podajemy z sosami:

1. Posiekany pomidor bez skóry, posiekana czerwona papryka, posiekana biała cebula i natka pietruszki - do tego sos chili.

2. Majonez, sok z połówki cytryny, 1-2 ząbki czosnku (zgniecione), odrobina sosu chili, odrobina soli i pieprzu.


II. Krewetki z mango

Zalewa jak od krewetek czosnkowych. Dalej robimy tak samo jak w przepisie I.

Na drugiej patelni: mango obrane i pokrojone w paski rzucamy na gorący tłuszcz (masło + oliwa). Po 3-4 minutach duszenia dorzucamy do krewetek - wtedy będzie dużo sosu czosnkowego. Albo krewetki przerzucić do mango - wtedy będą mniej czosnkowe. Jak kto woli.

Wszystko wykładamy na talerz z mieszaniną różnych sałat (może być tez tylko sałata lodowa) i podajemy.

III. Krewetki diabelskie

Pokrojony pomidor bez skóry, pokrojona w paski czerwona papryka, pokrojona cebula i ząbek czosnku wrzucany na rozgrzany tłuszcz (oliwa z masłem) i dusimy pod przykryciem aż papryka będzie miękka (od czasu do czasu można podlac odrobina wody). Jak wszystko jest już miękkie wrzucamy umyte krewetki (duże lub koktajlowe). Po 3-4 minutach dodajemy ostry sos chili i gotowe.
 
reklama
Masz pare mozliwosci
1 kupic gotowy sos z knora do lososia,podsmazyc rybke lekko a potem zalac sosem i do piekarnika.
2 po prostu usmazyc ;-)
3 ragu z lososia,posdsmazyc dodac wody,smietanki przypraw jakich tam chcesz,soku z cytryny i gotowe
4 mozesz ugotowac go na parze
 
Ostatnia edycja:
Wlasnie znalazlam jakies przepisy na necie.
Biorac pod uwage dietke w gre wchodzi ugotowanie na parze albo zapieke w foli w piekarniku z warzywami.
Mam nadzieje ze da sie zjesc :-):-):-)
Dzieki Elwirka
 
Ostatnia edycja:
Wlasnie znalazlam jakies przepisy na necie.
Biorac pod uwage dietke w gre wchodzi ugotowanie na parze albo zapieke w foli w piekarniku z warzywami.
Mam nadzieje ze da sie zjesc :-):-):-)
Dzieki Elwirka

Heheh albo mi na oczy padlo albo widzialam wczesniej inne imie:-D:-D no i nie ma za co oczywiscie.Ja tam najbardziej lubie smazonego tak po prostu i tylko w mace optoczonego,oczywiscie na patelni bez tluszczyku:tak:
 
Wywołana przez Sabinkę :tak:
Sałatka wiejska wg Pascala

Nie podaję ilości, bo... nie znam - zawsze robię "na oko"

Ziemniaki gotujemy pokrojone w kostkę wielkości wg uznania ale bez obierania. Trzeba przypilnować, by się nie rozgotowały (u mnie tak się często dzieje) :-D

Podsmażamy na złoto cebulkę (drobna kostka), podsmażamy wędzony boczek (też kostka).

Mieszamy boczek, ziemniaki, cebulkę i dodatkowo drobno pokrojony szczypiorek. Pieprzymy pieprzem z młykna (najlepiej kolorowym, żeby się wyróżniał).

Polewamy sosem:
majonez
śmietana
musztarda ostra (Rosyjską polecam)

Można dodać trochę sosu, a resztę zostawić, niech się każdy wedle uznania potraktuje :-D

Smacznego!!!
 
reklama
A ja robię na święta to. Jeszcze nie sprawdzone, ale coś czuję, że mi się spodoba :)

KARKÓWKA DLA LENIWYCH:
- dowolnie duży kawał karkówki
- ok 1 kg soli
- słoiczek musztardy francuskiej (tę z całymi ziarnami gorczycy)
- koniec, żadnych innych przypraw !!!!!

1 - Dowolny kawał karkówki kładziemy na blachę, na której wcześniej wysypana jest sól
na wysokość ok. 1 cm.
2 - Karkówkę smarujemy grubo musztardą
3 - W rozgrzanym piekarniku (ok. 200st.C) pieczemy przez 2 godz.
3 - Koniec !!!! Reszta, czyli dodatki, wg uznania
4 - Pokroić w plastry i .... am-am !!!


Karkówka - super, dla leniwych smakoszy - zdjęcia na FotoForum | Gazeta.pl
 
Do góry