reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy

Mushoom Biriyani

2 szklanki ryżu basmati
pudełko pieczarek
biriyani masala power ( niestety do kupienia chyba tylko w indyjskim sklepie)
ginger- garlic paste ( też w indyjskim sklepie)
2 średnie cebule
2 pomidory

Surowy ryż usmażyć na niewielkiej ilości oliwy, aż zrobi się lekko brązowy. Odstawić. Pieczarki umyć, pokroić na kawałki.
na oliwie zeszklić cebulę, dodać pokrojone pomidory ( najlepiej bez skórki ) i chwilę podsmażyć. Dodać łyżkę ginger- garlic paste i 1-2 łyżki briyani masal power ( 2 łyżki to będzie bardzo ostre!),wymieszać. Dodać pieczarki, posolić.
Połączyć wszystko razem i dodać wody , w stosunku 2 kubki ryżu : 2,5 kubka wody i gotować wszystko pod przykryciem aż ryż będzie gotowy.

Jagnięcinę pokrojoną jak gulasz ( lub inne mięso- jak kto lubi) ugotować wg uznania. Ja gotowałam z odrobiną oleju, cebulą, czosnkiem, solą pieprzem.

Do tego polecam hinduską sałatkę ; świerzy ogórek, seler naciowy, marchewka, natka pietruszki, jogurt.Lub inną, ale musi być bardzo łagodna:)

Smacznego!
 
reklama
Dziewczyny a macie może przepis jak zrobić gofry ? Gofrownice mam od niedawna i nie potrafię zrobić ciasta!! Może któraś pomoże :-)
 
Milkada spieszę z przepisem;-):-D
Tradycyjne gofry (wychodzą smaczne i chrupiące) - sprawdzone:tak::-)
Składniki:
1,5 filiżanki mleka
3 jajka
7 łyżek oleju roślinnego
1,75 filiżanki mąki
1 łyżka cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1/2 łyżeczki soli

Przesiej suche składniki do miski.
Oddziel białka od żółtek.
Ubij białka na sztywno.
Do suchych składników dodaj jednocześnie żółtka, olej i mleko.
Ubijaj aż ciasto będzie gładkie, bez grudek.
Delikatnie wymieszaj ubite białka z ciastem

Upiecz gofry: 5-7 minut (na złocisty kolor)

Nie zamykaj gofrownicy na zatrzask to wtedy gofry ładnie wyrosną i ciasto się nie wyleje:tak:
SMACZNEGO!!!!!!!
 
Kobietki prosiłyście o przepis na faworki w wątku czerwcowym więc wpisuje tutaj przepis na faworki takie jak ja robię. Bardzo je lubimy;-)

Faworki (chrust)
25 dag mąki pszennej
1 całe jajko
2 żółtka
1 łyżka masła,
1 łyżka octu lub alkoholu (żeby nie "piły" zbyt wiele tłuszczu)
2 łyżki śmietany
szczypta soli
olej

Wszystkie składniki wyrobić ręką do uzyskania konsystencji przypominającej twarde ciasto (jak na makaron). Zarobione ciasto bić (warto wtedy pomyśleć o kimś kogo się nie lubi np. teściowie ;-)) 10 -15 minut wałkiem do ciasta żeby wychodziły pęcherzyki powietrza Rozwałkować na cienkie plastry i wykrawać faworki. Smażyć na mocno rozgrzanym oleju. Gorące posypać cukrem pudrem.
SMACZNEGO!!!
 
albo poproś mężusia

oooooo, to jest genialny pomysl Magni!!!! :-)

wiecie, ze wczoraj czekaly na mnie w domu truskawki (lacznie znieslismy "przez Was" do domu 3 opakowania, 2 zjadlam na raz :-D), jak mu opowiedzialam o Waszej dyskusji tu na forum i o tym, ze ochote sobie narobilam :-p Moze faworki tez wyczaruje dla mnie ;-)
 
Niedaleko mnie, w starym miejscu mojego zamieszkania jest taka mala piekarnia rodzinna i tam maja wspaniale wypieki m. in. faworki. Chyba pojde na łatwizne i każe jutro męzowi kupic ;-):-)
 
reklama
o rany, to chyba nie robota na 2 trymestr ciazy :-D
ja przy nalesnikach teraz marudze ze zmeczenia :-p

Carmi to mam wrażenie przepisik dla Ciebie;-) smakują jak faworki ale robi się je znacznie łatwiej.

Ciasteczka a/la faworki ;-)
35 dag mąki
2 łyżki cukru pudru
5 dag masła
2 żółtka
2 jajka
2 łyżki gęstej śmietany np. 22%
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
olej do smażenia
Do dekoracji: lukier lub cukier puder

Mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia i posiekać z masłem. Żółtka i całe jajka rozkłócić, utrzeć z cukrem pudrem, dodać śmietanę, wlać do mąki. Starannie zagnieść ciasto i włożyć na 30 minut do lodówki (ja wkładam do zamrażarki;-))potem rozwałkować i wykrawać ciastka, ja robiłam różne kształty ciasteczek (takie jakie się ma foremki) ostatnio serca ;-) ale można szklanką wycinać księżyce...
Smażyć na oleju na złoty kolor (często odwracać) i pilnować aby się nie przypalily. Układać na papierze aby wyciągnął z ciasteczek nadmiar tłuszczu. Gdy ostygną posypać cukrem pudrem lub polukrować

Smacznego

W wolnej chwili zamieszczę przepis na moją ulubioną szarlotkę - zawsze się udaje i jest pyszna!!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry