reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy

Aga, super wygląda ta rybka w Twoim wykonaniu - o wiele bardziej apetyczna od mojej :tak:

a to moje ostatnie danie, inspirowany tym co miałam w lodówce :tak::-)


Fettuccine z krewetkami i paluszkami krabowymi by barmanka

składniki:
- makaron fettuccine (zielony)
- krewetki
- paluszki krabowe
- sos słodko-kwaśny

sposób przygotowania:
ugotować makaron wg instrukcji znajdującej się na opakowaniu. W tym czasie podsmażyć na patelni paluszki krabowe i krewetki. Na końcu dodać kilka łyżek sosu słodko-kwaśnego.

2whjfxx.jpg
2z7hdvm.jpg

 
reklama
Lazania (szybka, łatwa)

Składniki:
* 500g mięsa mielonego
* 500g sera żółtego
* makaron do lazanii
* słoik sosu do spaghetti

Mięso podsmażyć na patelni, lekko podrumienić dodać sos do spaghetti chwilę poddusić. W tym czasem małą keksówkę (25x12) posmarować tłuszczem.
Układać warstwami
makaron,
mięso,
ser żółty, wcześniej starty na tarce
Ewentualnie ser można posypywać ziołami, ja zawsze daje zioła prowansalskie.

Wstawiamy do rozgrzanego piekarnika do 200 stopni na 45-60 minut.

Smacznego!!
 
Boshe o co chodzi z tym sernikiem bez sera. Ja wiem że to dziwnie brzmi, ale jest taki przepis z jogurtów naturalnych się go robi.Taki bezsernik:) Do Pascala i innych mi daleko, ale antytalentem nie jestem:)


Sernik chyba pisałam przepis parę stron temu(to było chyba po edycji), ale mogę powtórzyć. jakieś 6 żółtek ucierasz ze słodzikiem(w proszku, albo rozpuszczone tabletki), aromatem waniliowym i skórką otartą z cytryny, dodajesz ser - 1 kg i ucierasz dalej z łyżką maki kukurydzianej.potem już nie mikserem mieszasz z pianą ubitą z 6 białek i do tortownicy wyłożonej papierem do pieczenia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Monika - przepis był taki:

Sernik na zimno

4 serki homo (ok. 500-600 gr.)
4 jajka
słodzik
3-4 łyżeczki żelatyny
kilka kropli aromatu waniliowego

Żółtka ucieramy ze słodzikiem (ok. 3 łyżek), białka ubijamy na sztywna pianę, żelatyne rozpuszczamy w pół szklanki gorącej wody i studzimy.
Miksujemy serki, żółtka i żelatynę. Opcjonalnie dodajemy aromat, na końcu delikatnie mieszamy z pianą i do lodówki

a ja jako, że nie lubię wanilii to dałam aromat migdałowy i chyba za dużo słodzika dałam - nie miałam w proszku i utarłam taki w tabletkach. następnym razem muszę go zdecydowanie mniej dać. wylałam to na taką małą blachę, a i tak było to dość niskie. więc żeby była cała duża blacha trezeba by z podwójnej ilości zrobić. dość fajnie to stężało, więc pomyślałam, że można by galaretkę na to wylać i byłoby wyższe. muszę spróbować zrobić tą galaretkę, bo w tych wszystkich sklepowych jest cukier.
 
Marzena, fajny przepis. Ja patrzyłam na to co mam w swoich notatkach i wyszukałam takie coś
[FONT=&quot]Tort serowy na zimno![/FONT]

[FONT=&quot]* 6 serków po 150g
[FONT=&quot]* 6 jajek[/FONT]
[FONT=&quot]* 6 łyzeczek żelatyny[/FONT]
[FONT=&quot]* kawa rozpuszczalna[/FONT]
[FONT=&quot]* kakao[/FONT]
[FONT=&quot]* aromat waniliowy lub rumowy[/FONT]
[FONT=&quot]* cynamon[/FONT]
[FONT=&quot]* słodzik (6-8 łyżeczek)[/FONT]

[FONT=&quot]3 łyżeczki żelatyny rozpuścić z pół szkl wrzącej wody. Połowę białek z odrobiną soli ubić na sztywną pianę. Żółtka zmiksować dodając słodzik, serki, letnią żelatynę i aromat - miksować. Dodać pianę i wymieszać delikatnie. Wlać do tortownicy i wstawić do lodówki.[/FONT]

[FONT=&quot]Gdy lekko zastygnie powtórzyć czynność z resztą jajek i serków z tym, że żelatynę rozpuścić z pół szklanki gorącej kawy. Można dodać troszkę kakao dla koloru. Wlać masą do tortownicy - na wierzch poprzedniej masy. [/FONT]
[FONT=&quot]Gdy przestygnie posypać cynamonem ![/FONT] [/FONT]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kawa z cynamonem


- 1i1/2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej
- mleczko do kawy (50ml)
- 1/2 łyżeczki cukru waniliowego
- cukier
- odrobina cynamonu

Mleczko wlewamy do wysokiej szklanki, wsypujemy kawę, cukier (tyle ile zazwyczaj słodzimy kawę), cukier waniliowy. Miksujemy na sztywną pianę.
Potem po ściance wlewamy gorącą wodę i leciutko mieszamy.
Na wierzchu posypać cynamonem
 
A ja podaję przepis na chrupiące ciasteczka z płatkami kukurdzianymi ze spotkania u Confi :):

Składniki:
12 dag masła lub margaryny
3/4 szkl cukru
1 łyżeczka cukru waniliowego
20 dag mąki pszennej
1 jajko
1/2 łyżeczki sody, szczypta soli
2 szkl płatków kukurydzianych lub pszennych (2 szkl wsypać do miski i pokruszyć drobno)
3/4 szkl startej gorzkiej lub mlecznej czekolady
i do woli (ja dodaję jeszcze):
3 łyżki otrąb drobnych, po łyżce sezamu, słonecznika, orzechów mielonych (można więcej wsypać wg uznania)

Ucieramy masło z cukrem i cukrem waniliowym (ja ucieram mikserem), potem dodajemy jajko, mąkę, sodę, sól. Teraz cisto ma dość zbitą konsystencję więc na koniec dodajemy pokruszone płatki, sezam, orzechy, słonecznik mieszając drewnianą łychą. Ciasto gotowe.
Formujemy kuleczki i kładziemy na blasze w odstępach 3 cm i wstawiamy do nagrzanego piekarnika - 180 stopni, piec 12 min i gotowe. Szybko, smacznie i zdrowo

Polecam dodać orzechów włoskich lub laskowych - są mega zdrowe.
Smacznego:-)
Przyjemnej robótki AgA :-):-):-) . Zofik może pokruszyć płatki :-D:tak::-D.
 
reklama
Monika - przepis był taki:

Sernik na zimno

4 serki homo (ok. 500-600 gr.)
4 jajka
słodzik
3-4 łyżeczki żelatyny
kilka kropli aromatu waniliowego


Marzena, fajny przepis. Ja patrzyłam na to co mam w swoich notatkach i wyszukałam takie coś
Tort serowy na zimno![/FONT]

[FONT=&quot]* 6 serków po 150g
[FONT=&quot]* 6 jajek[/FONT]
[FONT=&quot]* 6 łyzeczek żelatyny[/FONT]
[FONT=&quot]* kawa rozpuszczalna[/FONT]
[FONT=&quot]* kakao[/FONT]
[FONT=&quot]* aromat waniliowy lub rumowy[/FONT]
[FONT=&quot]* cynamon[/FONT]
[FONT=&quot]* słodzik (6-8 łyżeczek)[/FONT]

a ja zaś znam taki przepis:
na każde dwa serki waniliowe homo idzie jedna owocowa galaretka zrobiona z połowy wody,
ubijamy na puszystą masę i tyle...

układacie dowolną ilość warstw, kolorów, można pakować do tego różne rzeczy, ja układam zazwyczaj tak: biszkopty (okrągłe), na to jeden "kolor", jak zacznie tężeć, to drugi "kolor" a pomiędzy nie np. jakieś owoce lub drzem czy konfiture, a na wierzch kruszę lekko kilka biszkopcików i gotowe. Do lodówki wstawić, żeby ładnie stężało...
Raz bawiłam się w alchemika i chciałam zrobić sernik niebieski mieszając galaretkę cytrynową i agrestową, ale zielony był za słaby i wyszło dziwnie żółte...
 
Do góry