reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy

reklama
Hej dziewczyny mam przepis na salatke (smakolyk mojego meza)

Sałatka warstwowa z tunczykiem _ pychotka

(ilosc zalezy od ciebie mozna zwiekszac w zaleznosci od porcji jaka chcecie zrobic)

5 jajek, ser żółty ok 30 dkg, tunczyk w sosie wlasnym, 1,5 cebuli, kukurydza, majonez, pieprz, sol

Bialko jajka zetrzec na grubej tarce wylozyc w naczyniu, natepnie ser zolty zetrzec na drobniejszych oczkach wylozyc na bialka, tunczyk wylozyc (sos odlac) przelozyc majonezem, przelozyc puszka kukurydzy, cebula pokrojona w kostke, posolic i popieprzyc, wylozyc tunczyk, majonez i zetrzec na drobno zoltka. i gotowa malo pracochlonna i pyszna
 
Ponieważ od 3 tygodni co niedzielę muszę mężowi zagniatać ciasto na pizzę, to i z Wami podzielę się sprawdzonym przepisem ( nie sposób go sknocić ;) )
*dzięki Ci inka :** *

CIASTO NA PIZZĘ:

10 dag drożdży
łyżka cukru
4 łyżki oleju (oliwy)
60 dag mąki
szczypta soli
1 szklanka letniej wody

Wszystkie składniki wymieszać i zagnieść. Po 15 minutach już widać jak ciasto rośnie!
Piec w temp. 200 st. ok. 20 - 30 minut.

* Podane proporcje wystarczają na 2 duże blachy (my wolimy cienkie ciasto).
Na wierzch wrzucacie co chcecie :)
 
a ja w weekend zrobiłam poniższą sałatkę
a że oboje z mężm lubimy tuńczyka - dodałam 3 puszki (tuńczyka wcale nie czuć bo "zabija" go pomidor :tak:

ryż
pomidory pokrojone w kostkę
puszka tuńczyka w sosie własnym
majonez ( ja daję mało majonezu i jak już, to pół na pół z jogurtem

sałatka super, ma delikatny posmak, jednak długo nie poleży w lodówce ze względu na pomidory (puszczają sok), ale jak się zrobi tak na max 2 dni to jest ok.

p.s. mi ona jeszcze bardziej smakowała jak przekąszałam ją korniszonem :rofl2: (ech te ciążowe smaczki ;-))
 
A to niezbyt szybkie danie, ale samo się gotuje przez większość czasu :tak:
(z pozdrowieniami dla barmanki)

Pyszny bigosik

3kg kapusty kiszonej
0,5kg cebuli
0,5kg pieczarek
0,5kg kiełbasy (np zwyczajna)
1kg karkówki
1 słoik powideł śliwkowych
mały przecier pomidorowy
sól, pieprz (ja wolę mielony, bo te kulki potem wkurzają
wink2.gif
)

Kapustę płuczę na sicie pod kranem z soku (żeby bigos nie był za kwaśny), wkładam do gara, podlewam wodą i na kuchenkę. W tym czasie smażę cebulkę (można posolić i popieprzyć!), kiełbaskę i mięsko w kostkę (nie solić, bo stwardnieje) i dodaję do kapusty. Przyprawiam ,dodaje powidła i przecier i gotuje na wolnym ogniu, czasem trzeba pomieszać i dolać wody, ok 2 godzinki.

Dla lepszego smaku można dolać troszkę wina, albo wywar z suszonych grzybów (razem z grzybami) ale nie wpływa to jakoś drastycznie na smak moim zdaniem.. Najlepszy bigos jest odgrzewany, następnego dnia lub nawet po kilku dniach. Lubię sobie pomrozić w porcjach na póżniej
yes2.gif
smacznego!
 
Hejka:-)
Oto przepis na Ciasto budyniowe z krakersami:

Składniki:
1 litr mleka
6 łyżek mąki pszennej
6 łyżek mąki ziemniaczanej
1 szklanka cukru
2 cukry waniliowe
1,5 kostki masła lub margaryny
2 duże paczki słonych krakersów
paczka wiórków kokosowych (lub innych bakalii)

Przygotowanie:
Ugotować budyń z mleka, mąki i cukru, dodać cukier waniliowy. (uwaga - wychodzi bardzo gęste, więc ciężko się miesza..) Ostudzić i wymieszać (rozetrzeć - najlepiej w makutrze) z masłem lub margaryną.
Ułożyć warstwę z krakersów, na których rozłożyć połowę masy. Na nią kolejną warstwę krakersów i masę.
Posypać z wierzchu uprażonymi wiórkami kokosowymi (tzn. na patelni na niewielkiej ilości oleju usmażyć wcześniej na złoty kolor wiórki). Można dodać dowolny aromat lub bakalie jeśli kokos nie smakuje..
Wstawić do lodówki i najlepiej spożywać na drugi dzień.

Smakuje jak Raffaello:tak: pychotka:rolleyes:
 
ja w weekend robią poniższą sałatkę, wyszła pycha :-) (akurat mieliśmy gości, więc miałam na kim testować ;-))
tylko mogłam dodać trochę więcej majonezu...


Sałatka warstwowa z tunczykiem _ pychotka

5 jajek, ser żółty ok 30 dkg, tunczyk w sosie wlasnym, 1,5 cebuli, kukurydza, majonez, pieprz, sol

Bialko jajka zetrzec na grubej tarce wylozyc w naczyniu, natepnie ser zolty zetrzec na drobniejszych oczkach wylozyc na bialka, tunczyk wylozyc (sos odlac) przelozyc majonezem, przelozyc puszka kukurydzy, cebula pokrojona w kostke, posolic i popieprzyc, wylozyc tunczyk, majonez i zetrzec na drobno zoltka. i gotowa malo pracochlonna i pyszna
 
a ja mam dla was przepis na dośc wykwintny i smaczny obiad. Przy tym szalenie prosty

Polędwiczki wieprzowe w sosie śmietanowo- cebulowym

Tak więc potrzebne są :
polędwiczki wieprzowe (mniej więcej po jednej na osobę)
3 duże cebule
500 ml śmietany 18% w kartoniku (słodka)
2 kostki mięsne "Winiary"
1 litr bulionu wołowego ( może być z kostki)
sól , pieprz do smaku

Polędwiczki oczyszczamy ze ścięgien i kroimy na plastry. Każdy plaster lekko rozbijamy tłuczkiem i solimy. Wrzucamy na patelnię (dużą) na dobrze rozgrzany tłuszcz ( polecam PLANTĘ) obsmażamy z dwóch stron około 5 minut po czym zmniejszamy gaz i przykrywamy patelnię by jeszcze się dobrze wysmazyły i puściły sok.
Po jakichś 10 minutach wrzucamy pokrojoną lub startą cebulę (2 sztuki) i podsmażamy razem z mięsem. Smażymy jeszcze tak długo by cebula się zeszkliła, jak ktoś woli mocniej przysmażona to nic nie stoi na przeszkodzie.
Przenosimy całą zawartość patelni ( nie zapomnijcie o tłuszczyku ze smażenia) do garnka lub rondla i wlewamy połowę bulionu, oraz wrzucamy kostki mięsne. Dusimy pod przykryciem ok 40 minut aż mięsko zmięknie. Po tym czasie w razie potrzeby dolewamy reszte bulionu i dusimy jeszcze 5 minut. Po tych 5 minutach wrzucamy ostatnią cebulę koniecznie startą na tarce i wlewamy śmietanę...około 1/2 kartonika, może troszkę więcej. Na malutkim gazie duzimy jeszcze 5 minut po czym jesli sos sam nie zgęstniał wystarczająco (zalezy to od śmietany) to zagęsczamy go mąką...leciutko. I gotowe :)
Danie świetnie smakuje z kasza gryczaną i ogórkiem kiszonym oraz z ziemniaczkmi i buraczkami...
Mam nadzieję,że przepis się przyda, u mnie się on sprawdza wrazie wizyt waznych gości ;)
 
a teraz kolej na moje ulubione wafelki :))

Masa do wafli

składniki:
1 margaryna Kasia
1 szkl. cukru (ja zazwyczaj daję 3/4 szkl.)
1/2 szkl. mleka
2 łyżki ciemnego kakao (np. Decomoreno)
1,5 szkl. mleka w proszku (tego niebieskiego)

Margarynę roztopić na słabym ogniu, dodać cukier i mleko. Chwilkę pogotować. Dodać kakao. Wymieszać.
Odstawić garnek na 15-20 minut - po upływie tego czasu dodać leko w proszku - dobrze rozmieszać.
I już mamy gotową masę do smarowania wafli :)))

Uwaga!! Wafle najlepiej smarować z obu stron - aby się dobrze z sobą skleiły.


*Masa wystarcza na paczkę wafli.

Ja dzisiaj robiłam masę z 1,5 porcji składników i starczyła mi na przełożenie 11 wafli.

Smacznego!!!
 
reklama
a teraz kolej na moje ulubione wafelki :))

Masa do wafli

składniki:
1 margaryna Kasia
1 szkl. cukru (ja zazwyczaj daję 3/4 szkl.)
1/2 szkl. mleka
2 łyżki ciemnego kakao (np. Decomoreno)
1,5 szkl. mleka w proszku (tego niebieskiego)

Margarynę roztopić na słabym ogniu, dodać cukier i mleko. Chwilkę pogotować. Dodać kakao. Wymieszać.
Odstawić garnek na 15-20 minut - po upływie tego czasu dodać leko w proszku - dobrze rozmieszać.
I już mamy gotową masę do smarowania wafli :)))

Uwaga!! Wafle najlepiej smarować z obu stron - aby się dobrze z sobą skleiły.


*Masa wystarcza na paczkę wafli.

Ja dzisiaj robiłam masę z 1,5 porcji składników i starczyła mi na przełożenie 11 wafli.

Smacznego!!!


Aga ja robie tak jak ty, ale studze to mase dopiero daje mlekow proszku, pokruszone wafle i dużo orzechów wloskich drobnych.

Pychota polecam cała rodzinka sie zajada.

Ale musze spróbowac twojej wersji akurat mam mleko w proszku tylko wafle dokupie.
 
Do góry