reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przeprowadzka do.Niemiec

Mamulkakubusia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Październik 2017
Postów
181
Witam.
Mam kilka pytań odnośnie przeprowadzki do Niemiec.
Jak tam się żyje?
Jakie dokumenty potrzebne?
Gdzie.się zgłosić po przyjeździe
Jak z przedszkolem i lekarzem
Czy.muszę pracować Jeżeli partner pracuje?
Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedz.
 
reklama
Witam.
Mam kilka pytań odnośnie przeprowadzki do Niemiec.
Jak tam się żyje?
Jakie dokumenty potrzebne?
Gdzie.się zgłosić po przyjeździe
Jak z przedszkolem i lekarzem
Czy.muszę pracować Jeżeli partner pracuje?
Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedz.


Ja mieszkam w Niemczech od 3 lat, gdzie jedziesz dokładnie? . Na pewno papiery które potrzebujesz to zaświadczenia z przedszkola,szkoły akty urodzenia ,książeczki zdrowia a co do pracy to jak Twój partner pracuje i wam na życie wystarczy to nie tylk o pytanie jest czy to wasze wspólne dzieci i czy będzie umiał je podpiąć pod swoje ubezpieczenie i Ciebie też bo niestety tutaj ubezpieczenie jest obowiązkowe i nie dostanie się to od "Tak " no chyba że jesteście małżeństwem a mąż pracuje na umowę o pracę to rozwiązuje problem . Na pewno też musisz złożyć papiery o kindegeld coś Ala polskie teraz, 500+ tylko że tutaj jest nie całe 300 euro na dziecko jak się nie mylę do 3 lat a później tak długo jak się uczy niezależne od zarobków rodziców około 200euro .
 
Dziecko nie jest od.partnera nie.jesteśmy małżeństwem.
Partner zarabia.dość.dobrze więc.żyć.się.będzie.nam dobrze syn ma 19 miesięcy akt urodzenia.mam już przetłumaczony na język międzynarodowy.
 
Dziecko nie jest od.partnera nie.jesteśmy małżeństwem.
Partner zarabia.dość.dobrze więc.żyć.się.będzie.nam dobrze syn ma 19 miesięcy akt urodzenia.mam już przetłumaczony na język międzynarodowy.


Czyli najpiej by było gdybyś znalazła jakąś pracę na steuerkarte bo nieste przy tym 450 basis nie ma ubezpieczenia i wtedy wciągnęła dziecko pod siebie bo w innym przypadku to oko 170 euro na głowę za ubezpieczenie prywatne nie wiem jak to wygląda ż dziećmi może ktoś inny jest bardziej zorientowany w tym temacie jeśli dziecko nie jest partnera to myślę , że jakaś zgoda od ojca pisemna też by się przydała na wyjazd zmiane przedszkola itd
 
Czyli najpiej by było gdybyś znalazła jakąś pracę na steuerkarte bo nieste przy tym 450 basis nie ma ubezpieczenia i wtedy wciągnęła dziecko pod siebie bo w innym przypadku to oko 170 euro na głowę za ubezpieczenie prywatne nie wiem jak to wygląda ż dziećmi może ktoś inny jest bardziej zorientowany w tym temacie jeśli dziecko nie jest partnera to myślę , że jakaś zgoda od ojca pisemna też by się przydała na wyjazd zmiane przedszkola itd


Chyba że udałoby wam się załatwić jakąś szkołę językową dla Ciebie a dziecko do żłobka Ale w tym temacie też niestety się nieoorientuje bo ja chodziłam do pracy i płaciłam za kurs sama bo niestety przez to że miałam dochód to żadna pomoc mi się nienalezala:/
 
reklama
Witam.
Mam kilka pytań odnośnie przeprowadzki do Niemiec.
Jak tam się żyje?
Jakie dokumenty potrzebne?
Gdzie.się zgłosić po przyjeździe
Jak z przedszkolem i lekarzem
Czy.muszę pracować Jeżeli partner pracuje?
Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedz.
Zalezy gdzie:) ale to dobry kraj do zycia jesli ma sie wglednie dobra prace i zna sie troszeczke chociaz jezyk. My przenieslismy sie dwa lata temu, maz tam juz byl, ja z dziecmi dojechalam kiedy znalazlam akurat w tej samej miejscowosci prace przez dobra sztele jako opieka seniora.
 
Do góry