reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

przepuklina pachwinowa

Temat na forum 'Zdrowie' rozpoczęty przez madzia0083, 10 Listopad 2007.

 1. madzia0083

  madzia0083

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Mój ośmiotygodniowy synek ma przepukline pachwinową.Czy którejś z was dziecko miało przepukline pachwinową???Jeżeli tak to bardzo prosze napiszcie jak wygląda leczenie oraz czy jest ono bolesne dla dziecka....czekam na wasze rady i z góry Dzikuję..
   
 2. agusia793

  agusia793 Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Mój synek skończył 3 miesiące. Od ok. 6 tygodnia ma przepuklinę pachwinową. Byliśmy z nim u chirurga dziecięcego, on nam powiedział, że konieczna jest operacja jak dziecko skończy rok. Przepuklina ta jest dosyć spora, ale lekarz nam powiedział że większe przepukliny rzadziej uwięzają ponieważ kanał przez który przechodzi jest szerszy. Jeśli chodzi o operację, to mniejsze dzieci gorzej ją znoszą, chodzi tu o narkozę. Bezpieczniej jest ją przeprowadzić jak jest większe. Ja często sprawdzam czy przepuklina się odprowadza, ale chyba pierwszym sygnałem jest płacz dziecka. Raz zdarzyło się, że zrobił się twardy guz przy oddawaniu stolca i na chwilę przepuklina uwięzła, ale po oddaniu gazów wszystko było w porządku. Gdy uwięźnie warto jest pomasować to miejsce i spróbować samemu wprowadzić, ale jeżeli to nie pomaga to trzeba udać się do szpitala. Płacz dziecka może sygnalizować uwięźniecie, trzeba zwracać na to uwagę. Znam przykład kiedy przepuklina pachwinowa u 6-miesięcznego dziecka sama zniknęła, choć wszyscy mówią, że samo nie zniknie. Podziel się swoimi doświadczeniami. Pozdrawiam.
   
 3. reklama
 4. agusia793

  agusia793 Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  :zawstydzona/y:Mój trzymiesięczny syn ma wrodzoną przepuklinę pachwinową i wodniaka jądra. Przepuklina ta jest dosyć spora. Wiem, że wszędzie piszą, że zabieg jest niezbędny. Nasz lekarz kazał nam odczekać aż dziecko skończy rok, aby go przeprowadzić. Napiszcie jakie macie doświadczenia w związku z przepukliną i wodniakiem jądra. Boję się, że przepuklina uwięźnie.
   
 5. magretos

  magretos mama Jasinka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Mój synek miał wodniaka jądra ale się szybko wchłonął.
  Ale za to synek mojej ciotki miał zrobiony tez zabieg...to nic strasznego. nie przejmuj się to dosyć powszechna dolegliwość. Pamiętaj tylko że jak ta przepuklina bedzie sie robiła sina czy taka ciemnawa a brzuszek napiety i dziecko bedzie plakalo to szybko do szpitala.

  Dasz rade!!! Bądź dobrej myśli.
   
 6. agusia793

  agusia793 Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Czy synek twojej ciotki miał robiony zabieg na przepuklinę czy na wodniaka i w jakim wieku?
   
 7. szalona mama

  szalona mama Gość

  Najlepsze odpowiedzi:
  0

  Szymek od urodzenia ma wodniaka. Wchłonął się jakieś trzy miesiące temu i znowu się pojawiła jak mały zaczął wstawać. Tak się podobno często zdarza ale nam lekarz powiedział, że do 2 roku życia mamy czekać i jak wtedy nie zniknie to będziemy działać. Ja kontaktowałam się z fantastycznym panem doktorem z CZD: UROLOGIA I CHIRURGIA DZIECI
   
 8. magretos

  magretos mama Jasinka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  synek mojej ciotki mal roczek jak go zoperowali na przepuklinę
   
 9. agusia793

  agusia793 Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  tym wodniakiem to się nie przejmuję, wiem że albo się wchłonie a jak nie to po 2 latach operacja, martwię się przepukliną. Wiem, że zabieg jest krótki i błahy w porównaniu z innymi operacjami, natomiast niebezpieczne jest uwięźniecie przepukliny. Szkoda mi dziecka, wiem że wtedy bardzo cierpi. Jeżeli lekarz miejscowy nie potrafi jej odprowadzić to muszę pokonać 80 km na oddział chirurgii dziecięcej aby wykonać zabieg.
   
 10. reklama
 11. krupka

  krupka Entuzjast(k)a

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ja również polecam doktora Śmigielsjkiego z CZD - na jego stronie możesz zadać pytanie i na pewno uzyskasz odpowiedź.

  Poza tym zapraszam na forum www.uronef.pl/forum - to skarbnica wiedzy na temat różnych problemów związanych z układem moczowym. Tam spotkasz wielu rodziców mających doświadczenia w podobnych problemach.
   
 12. krupka

  krupka Entuzjast(k)a

  Najlepsze odpowiedzi:
  0


  teraz powinno działać :-)
   

Poleć forum