reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przepuklina pachwinowa

reklama
Witajcie,i mam nadzieje ze mi pomozecie.Otoz mam pytanie czy przepuklina pachwinowa u noworodka jest widoczna od urodzenia,czy jest ja widac po pewnym czasie.Bardzo prosze o odpowiedz.Pozdrawiam Mariola
 
U mojego synka przepuklina pachwinowa pojawiła się w 6 tygodniu. Jak był noworodkiem miał powiększone jąderka ale nie wiem czy to wina przepukliny czy wodniaka jądra, który ma mój synek razem z przepukliną. Przepuklina to wina niezamkniętego kanału pachwinowego, którym jądra schodziły do moszny. Przepuklinę likwiduje się operacyjnie jak dziecko skończy rok. Trzeba pilnować aby nie uwięzła, bo wtedy jest potrzebna szybka interwencja lekarza bądź chirurga dziecięcego.
 
Moj synek mial przepukline pachwinowa,bylam dzis u pediatry i mozecie wierzyc lub nie sama sie wchlonela,jak ja sie ciesze ze nie bedzie mial zabiegu.Tylko wiecie nie dawalo mi spac jedno,ta przepuklina pojawila sie nagle,jak grzyby po deszczu,chirurg mi muwil ze to wada genetyczna,ale to i tak mnie nie przekonalo,wiec czytalam wiadomosci w internecie,bylam u 3 innych lekarzy.I fakt jest to wada genetyczna,ale zeby przepuklina wyszla na wierzch trzeba jakiegos bodzca,takiego jak silnego placzu.To mnie najbardziej boli,bo syn byl pod opieka meza,ktory nie pierwszy raz zawiudl jako ojciec.Bo dziewczyna czy ktorys z waszych mezow widzac ze dziecko sie dusi wymiocinami,kladzie je na plecy,zamiast na boczek lub na rece,i ze spokojem patrzy jak dziecko sie robi sine na buzce z braku powietrza.Gdybym weszla do pokoju kilka sekund pozniej,Karolek by juz nie zyl.Po tych zdarzeniach moj jeszcze maz mnie zostawil,z masa klopotow na glowie,ale i z najwiekszym szczesciem jakie mnie spotkalo,bo bez Karolka nie wyobrazam sobie zycia.Sorrki ze odbieglam od tematu.
Pozdrawiam.
Maja
 
Bardzo mi przykro z powodu twojego męża, takich to tylko za jaja powiesić. Ale masz małe szczęście i to teraz się liczy. A wracając do tematu, to powiedz mi ile twój synek miał miesięcy jak ta przepuklina się wchłonęła i czy była duża. Mój synek jest bardzo skręcony i często się napina więc myślę, że nie obejdzie się bez operacji. Pediatra mi powiedział, że ona ładnie wygląda i nie powinnam się nią przejmować, ale nie wiem co dokładnie miał na myśli. Mojej koleżanki syn też miał przepuklinę pachwinową i się wchłonęła, już sama nie wiem co o tym myśleć. Czy u twojego synka ta przepuklina często wyskakiwała?
 
witajcie!moj chrzesniak ma przepukline pachwinowa i na jajeczkach.tesciowa mojej siostry zarzuca jej ze to jest jej wina...powiedzcie mi prosze z jakiej przyczyny to sie robi u noworodkow...bardzo mi szkoda mojej siostry,bo od nagadanych glopot tesciowej sie obwinia i jest zalamana!pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
 
Niech tesciowa idzie do lekarza i zapyta a nie robi z siebie idiotke. Jest to wada wrodzona.(ten rodzaj przepukliny) Moj 2,5letni synek miał, był operowany pod narkoza. Podobno to bardzo łatwa operacja,ale sie bardzo denerwowalismy. Wszystko skonczyło sie dobrze,obudził sie po kilku godzinach(bo nie budza dzieci jak sobie drzemke zrobia). Do opercaji dziecko musi byc na czczo, i nic nie pic.Podobno czasta wada u dzieci(w dniu zabiegu, jeszcze 3 dzieci miało tez taki zabieg), mam nadzieje ze u coreczki sie nie pojawi.
 
reklama
Do góry