reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepuklina pachwinowa

Dołączył(a)
1 Grudzień 2008
Postów
8
Miasto
Warszawa
Witam,

Chciałbym zaczerpnąć waszej opinii nt przepukliny pachwinowej.
Moja córeczka ma 3-miesiące ( wcześniak ) i pokazała jej się po prawej stronie pachwiny przepuklina.
Przepuklina nie jest jakaś bardzo duża i daję się przy każdym dotknięciu tego miejsca schować.
Mam pytanie czy jest szansa że się sama cofnie oraz czy maluszka może to boleć ?Proszę o pomoc osoby który borykały się z tym problemem
 
Ostatnia edycja:
reklama
witaj moj synek mial przepukline pachwinową, z tym ze on mial bardzo duza i przez to mial klopoty z gazami i kupką. tez dawala mi sie odprowadzac na miejsce.
ale przy placzu i prezeniu powiekszala sie ogromnie. my mielismy operacje jak niunio mial 3 miesiace, bo dla niego byla ona niebezpieczna. skonsultuj sie z chirurgiem .
pozdrawiam
 
A czy taka mała przepuklina może sprawiać dziecku ból. Ostatnio zauważyliśmy że coraz częściej płacze i nie jest to płacz jaki był przy kolkach
 
Witaj - moj synek miał przepuklinę dwustronną pachwinową, więc piszę co się dowiedziałam, bo byłam na konsultacjach u kilku chirurgów dziecięcych. Musisz isc na USG do dobrego specjalisty, żeby ocenił czy przepuklina ma szansę się zamknąć. Jeżeli przepuklina jest duża i jest ryzyko uwiędnięcia jelita, co może w ciągu kilku minut doprowadzic do martwicy fragmentujelita. Dlatego przy dużych przepuklinach zaleca się poddanie dziecka zabiegowi jak najwcześniej, gdyż przepuklina taka stanowi zagrożenie dla zdrowia a nawet życia.
Jeżeli przepuklina jest niewielka, to ma szansę zamknąć się samoistnie (to jest bardzo możliwe u wczesniaków). Wtedy lekarze zalecają obserwację przepukliny, szczególnie jak dziecko płacze albo wypróżnia się.
Franki miał zabieg w 4 miesiącu zycia, teraz ma 16 miesiecy a po bliznach ani sladu. Na dziecku goi się jak na psie:-) Tak powiedzieli w szpitalu, i to prawda.
 
AŚKA79,

byliśmy już z Amelką u chirurga. Niestety trafiliśmy na Litewską ale to strasznie dłuuugi temat więc po krótce na czym się skończyło: Amelka miała przepuklinę prawostronną z więznącym jajnikiem, więc nie udało się uniknąć zabiegu. Operacja była pod koniec stycznia, na drugi dzień byliśmy już w domu, szwy już są zdjęte a mała zdaje się nie pamiętać przez co przeszła, zwłaszcza że ma teraz delikatną rehabilitację i tak wczuwa się w ćwiczenia że zaraz po nich " pada jak śnięta muszka" ;-)))
a z tymi ranami u dzieci to prawda :) u Nas jeszcze troszkę widać bliznę ale jest to nacięcie w fałdzie skórnym więc mała urośnie a nacięcie zaniknie. Strasznie nie chciałam tej operacji, bałam się narkozy i tego że akurat była epidemia grypy i córcia zachoruje... ale każdemu radzę nie lekceważyć takich symptonów - zabieg naprawdę trwa krótko a dziecko ma spokój i rodzic też :)
Pozdrawiam,
żona jjoppek :)
 
Mój synek również ma przepuklinę jąderek, początkowo były to wodniaki .. Zabieg mamy zaplanowany na 10 marca, boję się strasznie :-:)-:)-(, najbardziej tego usypiania.Teraz już wiem , że musiał odczuwać ból i dlatego tak często płakał. To straszne, że takie małe istotki muszą tak cierpieć :-( A wszystko miało się samo wchłonąć ............a tu nagle słyszę że potrzebna operacja.
 
Angela - czy mozesz napisac jak wyglada to u Was? moj synek tez mial stwierdzone wodniaki, ktore podobno sie wchlonely. Ale ostatnio podczas kapieli zauwazylam ze z jednej strony powiekszylo mu sie jaderko. Pozniej samo zniklo. Obserwuje go jak placze czy sie prezy ale nic nie wychodzi. Nie wiem czy mam panikowac i isc do chirurga. Czy u Twojego synka wyglada to podobnie?
 
Nasz Leos tez ma obustronna przepukline pachwinowa.Po lewej stronie jest duza po prawej mniejsza.Obie daja sie schowac ale lekarze powiedzieli ze zabiegu nie unikniemy.Czekamy tylko jak synek troche podrosnie i bedzie stabilniejszy. Jak osiagnie ok.2kg skieruja nas na chirurgie w pobliskiej klinice.Naszczescie bedzie to jeszcze zanim Leos bedzie mogl isc do domku bo drugiego rozstania bym chyba nie przezyla.Ale jeszcze czas, poki co, nic sie nie zakleszcza (odpukac).
 
reklama
Do góry