reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepuklina pepkowa po porodzie

Aniaanka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Marzec 2018
Postów
700
Bylam wczoraj u ginekologa i diagnoza jest taka ze mam przepukline pepkowa. Na razie mam sprobowc jakis cwiczen ktore ma mi pokazac fizjoterpeutka i kupic pas ortopedyczny a jak nie pomoze to operacja. Powiedzial tez ze powinnam sprobowac leczenia pradami. Urodzilam poprzez cesarskie ciecie ponad 8 miesiecy temu. Pepek mam nadal wypukly, duzy brzuch. Mial ktos taka sytuacje i co pomoglo? Jakis konkretny pas, zabiegi, konkretne cwiczenia? Bede wdzieczna za porade.
 
reklama
Rozwiązanie
Tez to czytalam i pytalam.chirurga to powiedzial ze miesnie miesniami.a przepuklina to dziura w kresie bialej i sie tylko moze nie zmienic lub poszerzyc. Nie zarosnie samo. Ja mam takie rozejscie przy pepku ale powiedzial ze to fizjologiczne i u mnie nic poza przepuklina nie ma. Tylko operacja. Pasy nie zdaja egzaminu w przypadku mniejszych. Tasm nie ma sensu. No wiec mam karmic mlodego, zyc normalnie i czekac az korona minie lub mnie zlapia bolesci.
W sumie to dobra wiadomosc bo zawsze jeden problem mniej z miesniami.
Ale teraz lipa bo musze uważać na siebie a jak tu zyc nie dzwigajac??? A zakupy??
Co ma byc to będzie. Skierowanie do szpitala dostalam i inf o szczepieniach
Dziekuje za odpowiedz.A mial ktos taki problem z przepuklina i przeszla sama? lub problem rozwiazaly cwiczenia ? Po jakim czasie? Czy moze potrzebna byla operacja? Jesli tak to czy byla robiona laparoskopowo?
 
Jeszcze nic z tym nie zrobilam, nie wiem na co licze :( Brzuch jest moze troche mniejszy ale nadal jest, pepek nadal wystajacy jak w ciazy. Masz tez problem z przepuklina?
Przypadkowo odkryto mi to na usg nerek . Jestem 4 mce po 2 cc. Poki co nic nie wystaje ale mam wrota 6mm. Ide na dniach do chirurga niech zobaczy co to jest???
Wyczuwam dziure przy pepku palcami. I spojojnie moge tam wsadzic gleboko palucha.
Czuje cos miekkiego wtedy. Ale czy to sam pępek czy inne cos to nie wiem.
A u Cb ile po ciazy itd?
 
Czy czujesz ze masz taki jakby gumowy brzuch? U mnie minelo 13 m od cesarki. Jestem ciekawa co Ci powie chirurg. Wiem ze tez powinnam isc do chirurga chociaz na konsultacje.
 
Gumowy? W sensie rozciagliwy? Czy w dotyku ?
Moj to jescze pulchny . Niby waga jak przed ciaza ale nie ma co sie oszukiwac ze mam tam plasko 😁
Miekko mam ale czuje miesnie twardsze przy dotyku. Jak cos robie tez czuje spine na brzuchu. Liczylam ze to moze zwykle rozejscie miesni i da sie to cwiczeniami zblizyc i ominac kolejne krojenie?
A jak nie to zakupie ten pas, nie unikne noszenia dziecka i zycia bo kto ma za mnie to robic??
I niech wyznaczy termin jakis bo biorac pod uwage terazniejsza sytuacje to beda lata świetlne wiec mam nadzieje ze wytrzymam to jakos bez wypadniecia jelit.
A u Ciebie to sie powiekszylo przez ten czas mimo dzwigania czy w miejscu stoi???
 
reklama
Jestem 3 miesiąc po porodzie (cc) i też mam przepuline pepkowa. Głównym winowajca tutaj jest rozejście mięśnia prostego brzucha. Miałam bardzo duży brzuch w ciazy, dziecko ponad 4 kg urodzilo się. Po cc miałam spory brzuch, ale podczas pologu kazdy mówił, ze bedzie sie zmniejszal. Guzik prawda... Sama doszłam po opisach w internecie, ze to rozejscie mięśni. Dzięki wizycie u uroginekologa wiem, ze rozejscie ma ponad 4 cm. Dostalam tez różne zalecenia. Najwazniejsze to utrzymywanie prawidlowej postawy ciała ( w tym podczas podnoszenia ciężkiego, schylania), oddychanie przepona, ćwiczenia mięśnia poprzecznego brzucha i mięśni kegla. Poza tym brzuch mam oklejony taśma kinezjologiczna i bardzo fajnie trzyma to miesnie i wspiera do dalszej pracy, schodzenia sie. Tyle, ze polecam jednak wizytę u fizjoterapeuty/uroginekologa, zeby pokazał jak odklejac brzuch (ważna pozycja wyjściowa, moc naciagnjecia taśm, kierunek, sposób naklejania). Noszenie pasa odradzono mi, z uwagi na oslabianie miesni i możliwość obniżenia narządów w efekcie jego stosowania.
 
reklama
Przyznam ze tez mysle ze moze to rozejscie bo by bylo latwiej to ogsrnsc niz znowu ciac. Ale mogłaby sie kobieta od usg pomylic???
Sylvia ty masz taka dziure przy pepku czy na calej dlugosci ?
 
Do góry