reklama

Przepuklina pępowinowa

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez julek12, 8 Marzec 2009.

1. julek12

julek12 Początkująca w BB

Witam.
    Jestem w 23 tyg. ciąży; w 14 tyg. u mojego dzidziusia wykryto przepuklinę pępowinową z wątrobą obecną w worku przepuklinowym. Dodam, że jest to wada 'izolowana'. Konsultowaliśmy nasz przypadek z wieloma lekarzami z różnych szpitali, szanse jakie dawali wahały się od kilku do 90%. Szukamy osób, które spotkały się z takim przypadkiem, które są w stanie udzielić nam informacji, coś doradzić, wskazać jakiś szpital (najlepiej w Warszawie). Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc.

2. kacha_wawa

kacha_wawa 12.2007/01.2010/09.2011

Witaj, z przepukliną pępowinową do czynienia nie miałam, ale znam mamę, której synek urodził się z przepukliną przeponową. Mogę podać Ci do niej namiary, jak jesteś zainteresowana wyślij mi priva, nie chcę pisać tutaj bez jej zgody.
    Robiliście może badania prenatalne? Często przy nieprawidłowym kariotypie z tego co wiem występuje przepuklina pępowinowa.
    Z tego co wiem przy przepuklinie izolowanej rokowania są dobre, wszystko musi się dobrze skończyć, tego Wam z całego serca życzę:tak:

Ostatnia edycja: 10 Marzec 2009
  3. reklama
  4. julek12

julek12 Początkująca w BB

Witaj kacha-wawa; dziękuję za odpowiedź;
    W 17 tyg. miałam robioną amniopunkcję i na szczęście wyszło, że pod tym względem dzidziuś jest zdrowy. Bardziej by nam zależało,by znależć osobę, która spotkała się z przepukliną pępowinową. Chcielibyśmy aby ktoś wskazał nam jakiś dobry szpital, najlepiej w Warszawie, gdzie przeprowadzają takie operacje. My jesteśmy z Lublina. Tu niestety nie robią takich operacji.

5. kokota82

kokota82 Alicja***05.08-07.08.2009

Jesli chcesz rodzić w Warszawie to najlepszy szpital na Karowej.U mnie dzidzius ma tez przepuklinę ale przeponową lewostronną .Trzymam kciuki .Pisz co tam słychać i jak badania.Pozdrawiam

6. kokota82

kokota82 Alicja***05.08-07.08.2009

Witam wszystkie mamy .Ostatnio dowiedziałam sie ,że moja córcia mam wadę rozwojową przepuklinę przeponową lewostronną.Jeśli coś wiecie o tej wadzie,znacie takie przypadki ,dajcie znać .Ja już sporo wiem i nie poddaje sie ,liczę ,że po operacji będzie dobrze i płuca sie rozprężą choć lekarze nie ukrywją,że to grożna wada.Szanse dziecka na przeżycie to 50/50 ale wszystko w rękach Boga;-)

7. malamrowka1100

malamrowka1100 Fanka BB :)

Czy ktoś wie coś na temat przepukliny pępowinowej?? Wczorajsza euforia zaczyna zmieniać się w zdenerwowanie, czy to się cofnie.

8. Asieńka.

Asieńka. Młoda Lipcóweczka :)

malamrowka Moja córcia ma przepuklinę pępkową więc mogę w miarę możliwości pomóc Ci,odpowiedzieć na jakieś pytanie.

9. ewiiiiiiiiii

ewiiiiiiiiii Fanka BB :)

Ja myslę ,że mogę Ci troche pomóc...nie jestem lekarzem alezawodowo jestem zwiazana z medycyną pracowałam z dziećmi po takich operacjach ,widziałam rózne powikłania i rózne rodzaje przepulkin .
    Po pierwsze dobra wiadomoscią jaka dostałaś jest fakt iz jest to wada izolowana,to oznacza ,że nie ma zespołu wad wrodzonych.A bardzo często przepuklina idzie w parze z innymi wadami rozwojowymi takimi jak zespół downa czy aspergera...jeżeli przepuklina wystepuje jako jedno schorzenie jest 99% szans na to ,że dziecko będzie się roziwjało prawidłowo- duzo zależy od wykonania operacji. Jest tez szansa ,że przepuklina jest fizjologiczna i może sie cofnać...ale to zwykle zdarza się na początku ciąży (do oklo 14 tygodnia)...Słyszałam dużo dobrego o Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi....tam na Twoim miejscu udałąbym się na konsultacje .Życze Ci wszystkiego dobrego !!! Głowa do Góry

P.S Asienko przepuklina pepkowa,a przepuklina pepowinowa to dwie różne rzeczy :) przepuklina pepkowa polega na tym ,że pepuszek jest wystajacy a nie wklesły i zwykle po "plastrowaniu" sam się ładnie wchłania ....przepuklina pepowinowa to wada wrodzona ,znacznie poważniejsza w skutkach ..wymagajaca natychmiastowej operacji

Ostatnia edycja: 7 Maj 2010
  10. reklama
  11. malamrowka1100

malamrowka1100 Fanka BB :)

Na razie mam nadzieję, że się wchłonie. Lekarz stwierdził, że nie odbiega znacznie od normy, nie jest idealna, ale jest, więc musi mnie o tym poinformować. Jednak powiedział, że jest duża szansa, że się wchłonie. Stwierdził, że przezierność karkowa jest bardzo mała. Na wszelki wypadek lekarz już szukam.

12. Asieńka.

Asieńka. Młoda Lipcóweczka :)

Kurcze przepraszam za ten błąd.Z rozpędu źle napisałam.Miałam na myśli przepuklinę pępowinową.Nie wiem skąd ta pępkowa się znalazła wtedy w mojej głowie :-p
    Córcia ma przepuklinę pępowinową,tak jak w temacie.

Poleć forum