reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepuklina pępowinowa

reklama
Dziewczyny proszę o jakieś wiadomości od Was jak skończyły się Wasze 'historie' jak dzieciaczki urodzone z taką wadą rozwijają się dalej?
Moja dzidzia też ma przepukline pępowinową i jestem przerażona. Widże u was szczęśliwe zakonczenia mam nadzieję, że i u mni etak będzie. Czy u Was były jeszcze jakieś inne nieprawidłowości na usg oprócz tej przepukliny? U mnie jeszcze NT wyszło 3,8mm w 11t 6 dniu i lekarz nie znalazł kości nosowej. Czekam właśnie na amniopunkcję i jestem przerażona. Szukam osób które przechodziły to samo co ja lub przechodzą. Proszę odezwijcie się
podaję ewentualnie maila muszelka27@o2.pl
 
Cześć, bardzo mnie uspokoiły te Wasze historie. Dziękuje bardzo qualina za odpowiedz na pytania mailowo Jestem obecnie w 20tc, czekam na synka, który wiem, ze ma przepuklinę pępowinową, miałam robioną amniopunkcję, na szczeście kariotyp prawidłowy, więc pozostajemy pod opieką lekarzy i dowiemy się co dalej. Czy jest ktoś kto podczytuje to forum a ma za sobą już poród i operację dziecka z omphalocele w Warszawie w Instytucie Matki i Dziecka na Kasprzaka? Tam zostałam skierowana. Mam już 3-letniego synka więc tez się obawiam rozłąki z nim, jesli będę miesiąc w szpitalu, no ale jakoś to musimy przetrwać. Pozdrawiam serdecznie i odzywakcie się dziewczyny, zawsze łatwiej jak się wie, ze nie jestesmy same z takim problemem.
 
Raczca mam ten sam problem. Tyle, że my jesteśmy dopiero przed amniopunkcją. Przepuklina ma wielkość ok 3x3 cm a jestem w 21tc. Jestem przerażona tym wszystkim. Wiem dopiero od wczoraj. Nie mam pojęcia co będzie dalej...
 
Witam, dopiero zajrzałem ponownie straciłam nadzieje ze ktoś się jeszcze odezwie. Na pewno u Ciebie już pi wynikach amniopunkcji - jak sie czujesz? Jakie wyniki? My jutro mamy konsultacje z chirurgiem który będzie pewnie operował synka po porodzie, stresuje sie sama nie wiem o co warto spytać. Ja już 28 tydzień, wiec do rozwiązania jeszcze ponad 2 miesiące ale myślami już jesteśmy i cały czas człowiek myśli jak to będzie itd. Odezwij sie maluda84 co z Tobą i maleństwem. Pozdrawiam
 
Dziewczyny, od kilku dni zmagam się z podobnym problemem. Na USG w 12 tyg ciąży lekarz wykrył u mojego dzidziusia przepuklinę pępowinową ( w wynikach wpisał pępkową,ale z tego co już się doinformowałam to taki płód ma przepuklinę pępowinową), nie mam podanej wielkości tej przepukliny ale informacje, ze wciągnęła już wątrobę, jelita i ciągnie żołądek, który jak na razie jest nadal w obrębie brzuszka, ale nie wiadomo jak będzie później...czekam teraz na wyniki testu PAPP-A, dopiero będą za 2 tygodnie i odchodzę już od zmysłów. Lekarz robiący USG zasugerował mi, że to bardzo ciężki przypadek i między wierszami wyczytałam, że powinnam przerwać ciążę. Szukam wszelkich informacji dotyczących tej choroby, dałyście mi trochę nadziei, ale widzę ze Wasz problem był mniejszy, mniejsza przepuklina u Waszych dzidziusiów...proszę dajcie znać, jak przebiegło rozwiązanie i późniejsze operacje, czy znacie przypadki podobne do mojego...pozdr!
 
Dziewczyny, od kilku dni zmagam się z podobnym problemem. Na USG w 12 tyg ciąży lekarz wykrył u mojego dzidziusia przepuklinę pępowinową ( w wynikach wpisał pępkową,ale z tego co już się doinformowałam to taki płód ma przepuklinę pępowinową), nie mam podanej wielkości tej przepukliny ale informacje, ze wciągnęła już wątrobę, jelita i ciągnie żołądek, który jak na razie jest nadal w obrębie brzuszka, ale nie wiadomo jak będzie później...czekam teraz na wyniki testu PAPP-A, dopiero będą za 2 tygodnie i odchodzę już od zmysłów. Lekarz robiący USG zasugerował mi, że to bardzo ciężki przypadek i między wierszami wyczytałam, że powinnam przerwać ciążę. Szukam wszelkich informacji dotyczących tej choroby, dałyście mi trochę nadziei, ale widzę ze Wasz problem był mniejszy, mniejsza przepuklina u Waszych dzidziusiów...proszę dajcie znać, jak przebiegło rozwiązanie i późniejsze operacje, czy znacie przypadki podobne do mojego...pozdr!


cześć, niestety na tak wczesnym etapie cieżko jest ocenić jak przepuklina będzie sie zmieniać, ale najważniejsze jest dobre usg i badania. Jesteś z Warszawy? Dobrze żebyś spróbowała sie szybko dostać na wizytę na Kasprzaka do Instytutu Matki i Dziecka do dr Jaczynskiej Renaty, ona oceni Twój przypadek, zna sie na tym jak mało kto i kieruje dalej na badania.
 
reklama
Witam ja trzy tygodnie temu urodziłam dzidziusia z przepukliną pępowinową w 30 tyg. ciąży cesarskim cięciem. od 19 tygodniu ciąży dowiedziałam się o tym niestety oprócz przepukliny mój synek ma spastycznie ułożone rączki i końsko- szpotawe stupki.W ciąży miałam robioną amiopunkcje i kariotyp dziecka jest poprawny i w ciąży robione było badanie mikromacierzy cytogenetycznych i też wyszło poprawnie Fish tez dobry.Operacja brzucha była robiona w 3 dobie ponieważ lekarze stwierdzili żę nie jest to takie pilne i duże jak by się wydawało w tym momęcie dzieciątko ma trzy tygodnie i leży w szpitalu w ciężkim stanie z powikłaniami po operacji, na razie nie wiem co dalej i jak sie to skończy ale wszystkim mamą życzę aby u nich było wszystko wporządku.
 
Do góry