reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepuklina pępowinowa

Witam.
Jestem w 23 tyg. ciąży; w 14 tyg. u mojego dzidziusia wykryto przepuklinę pępowinową z wątrobą obecną w worku przepuklinowym. Dodam, że jest to wada 'izolowana'. Konsultowaliśmy nasz przypadek z wieloma lekarzami z różnych szpitali, szanse jakie dawali wahały się od kilku do 90%. Szukamy osób, które spotkały się z takim przypadkiem, które są w stanie udzielić nam informacji, coś doradzić, wskazać jakiś szpital (najlepiej w Warszawie). Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc.


Witam,

U mnie stwierdzono przepuklinę pępowinową w 12t 5d. Czy mogę prosić o kontakt do Pani?
ilona.b81@wp.pl

Z góry dziękuje za pomoc
 
reklama
Witam, oczywiście że odpowiem :) jest mi bardzo miło że mogę pomóc. Sama wiem jak szukałam informacji a niestety nigdzie nie mogłam znaleźć nic konkretnego.
Przepuklina na USG miała ok 7-9 cm. W szpitalu nie byliśmy razem. Na chirurgii dziecięcej u nas nie było miejsca dla matek, ale starałam się być przy nim codziennie chociaż tak na 3 godz. Przez pierwsze dni praktycznie cały czas biedaczek spał bo był na środkach przeciwbólowych. Ciężkie dni .... ale wiadomo jak spał to zdrowiał. Po tygodniu został przełożony z cieplarki do normalnego łóżeczka i mogłam wziąć go pierwszy raz na ręce i przytulić oczywiście tylko przy łóżeczku bo miał te różne kabelki. Do domu wstępnie miał wyjść po 19 dniach a dokładnie na święta Bożego Narodzenia ale niestety złapał gronkowca. Tak się czasami zdarza jak jest wkucie centralne. Dlatego pobyt się przedłużył bo synuś musiał dostawać antybiotyk przez 10 dni. Przez gronkowca miał anemię ale podawaliśmy leki przez 2 miesiące i jest już dobrze. Pokarm udało mi się tylko ściągać przez 3 tygodnie, później niestety zanikało. Stres, ściąganie to nie to samo co przystawianie. W szpitalu próbowałam go dostawiać ale jak od początku miał butelkę to nie chciał cyca.
Jeśli masz jeszcze jakieś pytanie chętnie odpowiem :)


Witam

W 12 tygodniu 5d podczas badania prenatalnego stwierdzono przepuklinę pępowinową.

Bardzo proszę o podanie kontaktu do Pani w celu uzyskania bliższych informacji.



Z góry dziękuje

Ilona
 
Cześć, bardzo mnie uspokoiły te Wasze historie. Dziękuje bardzo qualina za odpowiedz na pytania mailowo Jestem obecnie w 20tc, czekam na synka, który wiem, ze ma przepuklinę pępowinową, miałam robioną amniopunkcję, na szczeście kariotyp prawidłowy, więc pozostajemy pod opieką lekarzy i dowiemy się co dalej. Czy jest ktoś kto podczytuje to forum a ma za sobą już poród i operację dziecka z omphalocele w Warszawie w Instytucie Matki i Dziecka na Kasprzaka? Tam zostałam skierowana. Mam już 3-letniego synka więc tez się obawiam rozłąki z nim, jesli będę miesiąc w szpitalu, no ale jakoś to musimy przetrwać. Pozdrawiam serdecznie i odzywakcie się dziewczyny, zawsze łatwiej jak się wie, ze nie jestesmy same z takim problemem.
 
Dziewczyny, od kilku dni zmagam się z podobnym problemem. Na USG w 12 tyg ciąży lekarz wykrył u mojego dzidziusia przepuklinę pępowinową ( w wynikach wpisał pępkową,ale z tego co już się doinformowałam to taki płód ma przepuklinę pępowinową), nie mam podanej wielkości tej przepukliny ale informacje, ze wciągnęła już wątrobę, jelita i ciągnie żołądek, który jak na razie jest nadal w obrębie brzuszka, ale nie wiadomo jak będzie później...czekam teraz na wyniki testu PAPP-A, dopiero będą za 2 tygodnie i odchodzę już od zmysłów. Lekarz robiący USG zasugerował mi, że to bardzo ciężki przypadek i między wierszami wyczytałam, że powinnam przerwać ciążę. Szukam wszelkich informacji dotyczących tej choroby, dałyście mi trochę nadziei, ale widzę ze Wasz problem był mniejszy, mniejsza przepuklina u Waszych dzidziusiów...proszę dajcie znać, jak przebiegło rozwiązanie i późniejsze operacje, czy znacie przypadki podobne do mojego...pozdr!



Witam

W 12 tygodniu 5d podczas badania prenatalnego stwierdzono przepuklinę pępowinową.

Bardzo proszę o podanie kontaktu do Pani w celu uzyskania bliższych informacji.



Z góry dziękuje

Ilona
 
qaulina, bardzo Cię przepraszam. Nie wiem dlaczego, ale byłam przekonana, że leżałaś w domu, a nie w szpitalu. Dzielna byłaś:)

Przed chwilą właśnie wróciłam od chirurga dziecięcego. Byliśmy na konsultacji. Tak jak napisałaś termin cesarki zostanie wyznaczony 1-2 tygodnie wcześniej. Lekarz potwierdził, że wada u synka nie jest duża. Co więcej ( i co mnie zdziwiło) w naszym przypadku może być tak, że operacja będzie po 2-3 dniach. Nie jest to wada, która wymaga natychmiastowej interwencji. chociaż oczywiście podkreślił, że wszystko okaże się po narodzinach. Tak czy inaczej wróciłam pozytywnie nastawiona:)

To również Twoja zasługa, qaulina:) Bardzo dziękuję Ci za wszystkie wskazówki, poświęcony czas i wyczerpujące odpowiedzi. Uspokoiłaś mnie i dałaś nadzieję, że wszystko może skończyć się dobrze.
Tobie i Twojemu Mężowi życzę wszystkiego, co najlepsze w byciu Rodzicem.
Bądźcie zdrowi i szczęśliwi.
Jak już będziemy po wszystkim dam znać na forum, jak skończyła się nasza historia. Trzymaj kciuki:)

Jeszcze raz za wszystko bardzo, bardzo dziękuję. Nawet nie wiesz, ile Ci zawdzięczam:)
Pozdrawiamy serdecznie.


Witam

W 12 tygodniu 5d podczas badania prenatalnego stwierdzono przepuklinę pępowinową.

Bardzo proszę o podanie kontaktu do Pani w celu uzyskania bliższych informacji.



Z góry dziękuje

Ilona
 
Witam Panie, czy któraś z was spotkała się z przypadkiem rozległej przepukliny pępowinowej, w której nie było wykształconych powłok brzusznych?
Czy wasze dzieciaczki w 12-15 tygodniu miały rozpoznane tak rozległe omphalocele? Z wpisów wnioskuję, że były to znacznie mniejsze wady - operowalne z prawidłowymi przeponami u dzieci.
 
W kwestii kwasu foliowego - to istnieje kilka przypadków gdy nie wchłania się kwas foliowy - pułapka kwasu foliowego. Świadomość tego faktu u lekarzy ginekologów jest coraz większa ale nadal zbyt mała.
Niektórzy z nas zwyczajnie wchłaniają zaledwie 30% z przyjętej dawki (homozygoty i heterozygoty podwójne).
Więc warto się dobrze przebadać w tym kierunku - jeżeli dziecko miało omphalocele.
Należy wtedy przyjmować odpowiedni kwas foliowy np.metafolinę.
 
Witam.Na badaniu usg w 11t 1 dzien ciąży stwierdzono u mnie omphatocele dwa dni pozniej zostalo potwierdzone u innego ginekologa. 2 listopada czyli za tydzien ide na badania prenatarne,tam okaze sie wiecej.Czy któraś z mam miała taką sytuacje dośc wcześnie rozpoznaną czy coś się wchłoneło na tak wczesnym etapie?Najpewniej bede miala robiona aminopunkcje dowiem się wtedy co dalej,czy sa inne wady.Napiszcie coś proszę.
 
reklama
Witam.Na badaniu usg w 11t 1 dzien ciąży stwierdzono u mnie omphatocele dwa dni pozniej zostalo potwierdzone u innego ginekologa. 2 listopada czyli za tydzien ide na badania prenatarne,tam okaze sie wiecej.Czy któraś z mam miała taką sytuacje dośc wcześnie rozpoznaną czy coś się wchłoneło na tak wczesnym etapie?Najpewniej bede miala robiona aminopunkcje dowiem się wtedy co dalej,czy sa inne wady.Napiszcie coś proszę.
@bibistar i jak? Wchlonela sie u dzidziusia ta przepuklina? Ja bylam u lekarza w 10tc+5 dzien powiedzial ze powinna wchlonac sie samoistnie ale tak denerwuje sie ze odchodze od zmyslow
 
Do góry