reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepuklina pępowinowa

Dołączył(a)
13 Styczeń 2009
Postów
2
Witam.
Jestem w 23 tyg. ciąży; w 14 tyg. u mojego dzidziusia wykryto przepuklinę pępowinową z wątrobą obecną w worku przepuklinowym. Dodam, że jest to wada 'izolowana'. Konsultowaliśmy nasz przypadek z wieloma lekarzami z różnych szpitali, szanse jakie dawali wahały się od kilku do 90%. Szukamy osób, które spotkały się z takim przypadkiem, które są w stanie udzielić nam informacji, coś doradzić, wskazać jakiś szpital (najlepiej w Warszawie). Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc.
 
reklama
Witaj, z przepukliną pępowinową do czynienia nie miałam, ale znam mamę, której synek urodził się z przepukliną przeponową. Mogę podać Ci do niej namiary, jak jesteś zainteresowana wyślij mi priva, nie chcę pisać tutaj bez jej zgody.
Robiliście może badania prenatalne? Często przy nieprawidłowym kariotypie z tego co wiem występuje przepuklina pępowinowa.
Z tego co wiem przy przepuklinie izolowanej rokowania są dobre, wszystko musi się dobrze skończyć, tego Wam z całego serca życzę:tak:
 
Ostatnia edycja:
Witaj kacha-wawa; dziękuję za odpowiedź;
W 17 tyg. miałam robioną amniopunkcję i na szczęście wyszło, że pod tym względem dzidziuś jest zdrowy. Bardziej by nam zależało,by znależć osobę, która spotkała się z przepukliną pępowinową. Chcielibyśmy aby ktoś wskazał nam jakiś dobry szpital, najlepiej w Warszawie, gdzie przeprowadzają takie operacje. My jesteśmy z Lublina. Tu niestety nie robią takich operacji.
 
Jesli chcesz rodzić w Warszawie to najlepszy szpital na Karowej.U mnie dzidzius ma tez przepuklinę ale przeponową lewostronną .Trzymam kciuki .Pisz co tam słychać i jak badania.Pozdrawiam
 
Witam wszystkie mamy .Ostatnio dowiedziałam sie ,że moja córcia mam wadę rozwojową przepuklinę przeponową lewostronną.Jeśli coś wiecie o tej wadzie,znacie takie przypadki ,dajcie znać .Ja już sporo wiem i nie poddaje sie ,liczę ,że po operacji będzie dobrze i płuca sie rozprężą choć lekarze nie ukrywją,że to grożna wada.Szanse dziecka na przeżycie to 50/50 ale wszystko w rękach Boga;-)
 
Czy ktoś wie coś na temat przepukliny pępowinowej?? Wczorajsza euforia zaczyna zmieniać się w zdenerwowanie, czy to się cofnie.
 
malamrowka Moja córcia ma przepuklinę pępkową więc mogę w miarę możliwości pomóc Ci,odpowiedzieć na jakieś pytanie.
 
Ja myslę ,że mogę Ci troche pomóc...nie jestem lekarzem alezawodowo jestem zwiazana z medycyną pracowałam z dziećmi po takich operacjach ,widziałam rózne powikłania i rózne rodzaje przepulkin .
Po pierwsze dobra wiadomoscią jaka dostałaś jest fakt iz jest to wada izolowana,to oznacza ,że nie ma zespołu wad wrodzonych.A bardzo często przepuklina idzie w parze z innymi wadami rozwojowymi takimi jak zespół downa czy aspergera...jeżeli przepuklina wystepuje jako jedno schorzenie jest 99% szans na to ,że dziecko będzie się roziwjało prawidłowo- duzo zależy od wykonania operacji. Jest tez szansa ,że przepuklina jest fizjologiczna i może sie cofnać...ale to zwykle zdarza się na początku ciąży (do oklo 14 tygodnia)...Słyszałam dużo dobrego o Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi....tam na Twoim miejscu udałąbym się na konsultacje .Życze Ci wszystkiego dobrego !!! Głowa do Góry

P.S Asienko przepuklina pepkowa,a przepuklina pepowinowa to dwie różne rzeczy :) przepuklina pepkowa polega na tym ,że pepuszek jest wystajacy a nie wklesły i zwykle po "plastrowaniu" sam się ładnie wchłania ....przepuklina pepowinowa to wada wrodzona ,znacznie poważniejsza w skutkach ..wymagajaca natychmiastowej operacji
 
Ostatnia edycja:
Na razie mam nadzieję, że się wchłonie. Lekarz stwierdził, że nie odbiega znacznie od normy, nie jest idealna, ale jest, więc musi mnie o tym poinformować. Jednak powiedział, że jest duża szansa, że się wchłonie. Stwierdził, że przezierność karkowa jest bardzo mała. Na wszelki wypadek lekarz już szukam.
 
reklama
Kurcze przepraszam za ten błąd.Z rozpędu źle napisałam.Miałam na myśli przepuklinę pępowinową.Nie wiem skąd ta pępkowa się znalazła wtedy w mojej głowie :-p
Córcia ma przepuklinę pępowinową,tak jak w temacie.
 
Do góry