reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przerażający ból w czasie karmienia piersią rocznego dziecka

Rossi1987

Początkująca w BB
Dołączył(a)
16 Luty 2017
Postów
18
Witam wszystkie mamusie. Mam ogromny problem od tygodnia z karmieniem rocznej córki. Wcześniej mimo ząbków nie narzekałam na ból sutków, ale od ponad tygodnia przystawiając córkę do piersi dostaję potów z bólu. Nie mam opcji przestawienia jej na butelkę na czas leczenia, ponieważ ona jest zupelnie bezsmoczkowa. Nie akceptuje zwykłego smoczka ani butelki, kubki niekapki też nie wchodzą w grę, wszystko odrzuca. U niej pierś to podstawa pomimo rozszerzonej diety. Na chwilę obecną używałam Maltan, Bepanthen i 100% lanoline, niestety bezskutecznie. Moje sutki są bardzo wrażliwe, bolą nawet bez karmienia, są tkliwe nawet na stanik, pomijając dotyk. Płakać mi się chce. Znacie jakieś sposoby na szybszą regenerację popękanych i krwawiących sutkow czy udać się poprostu do lekarza?
 
reklama
A gdybyś zniknęła na trochę z domu, a mm dałby tata / babcia itd?

DIecko dużo rozumie i raczej ogarnia, że pierś tylko od mamy a ona wyszła.
Tak czasami się udaje, że od taty idzie mm, gdzie od mamy za Chiny nie przejdzie.
 
A gdybyś zniknęła na trochę z domu, a mm dałby tata / babcia itd?

DIecko dużo rozumie i raczej ogarnia, że pierś tylko od mamy a ona wyszła.
Tak czasami się udaje, że od taty idzie mm, gdzie od mamy za Chiny nie przejdzie.
Już jestem tak bezsilna, że spróbuję każdej rady. Dziękuję za podpowiedź.
 
Z tego co wiem to po roku mleko można zastąpić innymi produktami. Więc aż tak bym się nie przejmowała nawet gdybyś musiała zakończyć karmienie piersią. To i tak długo ja po ponad tygodniu straciłam pokarm i co miałam zrobić 😐
 
reklama
Roczne dziecko nie potrzebuje ani butelki, ani mm, ani innych smoczków

To może być grzybica i wtedy maltan który zawiera cukier jest jeszcze lepszą pożywką dla bakterii. Może to być też zespół Rynauda - polecam lekarza, ale takiego który ma jakieś pojęcie o karmieniu piersią więc najlepiej CDL Link do: Zespół Raynauda w karmieniu piersią i Link do: Karmienie piersią a leki – leki antygrzybicze

Oczywiście może to być też zapchany kanalik itp. także zdecydowanie nie fora i działanie na własną rękę
 
Do góry