reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przerwanie urlopu wychowawczego i praca w skróconym wymiarze zatrudnienia

Ale proszę jeszcze o udzielenie odpowiedzi w kwestii podjęcia dodatkowego zatrudnienia na urlopie wychowaczym w formie umowy zlecenia lub umowy o dzieło, jak wówczas przedstawia się sytuacja? Czy muszę informować Pracodawcę?
zlecnie - tak (bo odprowadza sie składki) i zmienia się tytuł ubezpieczenia
dzieło - nie, bo nie ma możliwości "ozusowania" tej umowy
 
reklama
Witam,

Mam pytanie. W ubiegłym roku 7 maja przerwalam urlop wychowawczy i wrocilam do pracy korzystajac z mozliwosci skrocenia wymiaru czasu pracy do 3/4 etatu. Wniosek zlozylam do 9 maja tego roku. Teraz chcialabym przedluzyc ten czas. I jestem w kropce bo nie wiem czy moge zlozyc kolejny wniosek i do kiedy. Dodam ze z urlopu wychowawczego korzystalam od polowy lutego 2011 roku do 7 maja 2011.
 
Mam pytanie. W ubiegłym roku 7 maja przerwalam urlop wychowawczy i wrocilam do pracy korzystajac z mozliwosci skrocenia wymiaru czasu pracy do 3/4 etatu. Wniosek zlozylam do 9 maja tego roku. Teraz chcialabym przedluzyc ten czas. I jestem w kropce bo nie wiem czy moge zlozyc kolejny wniosek
Jeśli ten suwaczek pod Pani postem oznacza wiek dziecka to tak.
To, czy moze Pani złożyć kolejny wniosek zależy od:
1. wieku dziecka - urlop wychowaczy przysługuje do osiągniecia przez dziecko 4 roku zycia
2. okresu urlopu już wykorzystanego - suma okresu urlopu wychowawczego (tego do 7 maja 2011) i tego obniżenia, które właśnie się kończy. Maks to 3 lata.

3 lata - okrea wykorzystanego urlopu wychowawczego i obniżenia, ale nie poźniej niż do 4 urodzin dziecka.

Dodam ze z urlopu wychowawczego korzystalam od polowy lutego 2011 roku do 7 maja 2011.
Jęsli nie poradzi sobie Pani z wyliczeniem dat, o które Pani pyta chętnie je dla Pani wyliczę ale musze znać:
1. datę rozpoczęcia urlopu wychowawczego
2. datę urodzenia dziecka

Prosze pamiętać, że:
1. wniosek o obniżenie nalezy złożyć na 14 dni przed planowaą datą rozpoczęcia pracy w obniżonym wymiarze
2. nie będzie Pani korzystać z ochrony trwałości stosunku pracy.
 
Do góry