reklama

Przerwanie urlopu wychowawczego

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez magdalena83, 17 Marzec 2011.

1. magdalena83

magdalena83 Fanka BB :)

Witam
    Przebywam obecnie na urlopie wychowawczym jestem zatrudniona w firmie na cały etat.Chciałabym przerwac ur.wych. i wrócic do pracy na pół etatu czy bede chroniona przez okres 12 miesiecy przed zwolnieniem?

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Oczywiście może Pani wrócić wczesniej z urlopu wychowawczego (przerwać urlop) w każdej chwili za zgodą pracodawcy lub bez jego zgody informując pracodawcę 30 dni przed planowanym powrotem.
    Jesli po powrocie skorzysta Pani z obniżenia wymiaru czasu pracy w trybie art 186(7) KP, Pani stosunek pracy będzie podlegał szczególnej ochronie licząc od dnia złożenia wniosku do dnia zakończenia pracy w obniżonym wymiarze ale nie dłużej niż 12 miesięcy

3. reklama
  4. magdalena83

Dziękuje za odpowiedz.Rozumiem ze w te 30 dni wliczaja sie soboty i niedziele?

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

Tak, to 30 dni kalendarzowych.

6. magdalena83

Dziekuje za odpowiedz.Mam jeszcze prośbe czy ma Pani może wzor takiego wniosku o przerwanie url.wychowawczego?

7. magdalena83

Juz wiem jak napisac ten wniosek.mam tylko pytanie czy w tym wniosku moge napisac ze chce zmniejszyc etat do 7/8 zeby nie stracic duzo pieniedzy z wypłaty

8. E. Słotwińska-Rosłanowska

To Pani decyzja do jakiego poziomu obniża Pani wymiar zatrudnienia. Byle nie mniej niż 1/2.

Poleć forum