reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przerwanie zasiłku macierzyńskiego

E

ewka1985

Gość
witam

moje pytanie brzmi :

jestem na zasiłku macierzyńskim od kwietnia 2011, mam go do połowy września, od 1 sierpnia będę poszukiwać pracę i wiem, iż mogę przerwać macierzyński po 14 tygodniach i resztę przejmie ojciec.

ale co gdy ojciec prowadzi działalność gospodarczą ( obecnie od kilku miesięcy zawieszoną) i niestety ma zaległości w składkach ok 2 miesięcy. ???

co w tej sytuacji?

jakie są skutki jeśli ojciec tej części macierzyńskiego nie weźnie? i nie będziemy mieli całości wykorzystanego macierzyńskiego?

chodzi o to, że pracę zacznę poszukiwać od 1 sierpnia, gdyż różnie to może być, mogę dostać ją później albo szybciej, a nie mogę czekać do ostatniej chwili. proszę o info

być może udzieli mi Pani informacji iż nie mogę w tej sytuacji przerwać macierzyńskiego , ale właśnie chodzi mi konkretnie o informacje co się stanie jeśli tak właśnie się stanie, że macierzyński przerwę. jakie konsekwencje tego czynu?

czy wtedy muszę poinformować zus?

bo na macierzyńskim pracy podjąć nie mogę ?

a na dodatkowym 2 tygodniowym macierzyńskim?
 
reklama
bardzo proszę o odpowiedź gdyż widzę że na inne wątki Pani odpowiedziała, bądź jakąś informację o terminie odpowiedzi.
 
bardzo proszę o odpowiedź gdyż widzę że na inne wątki Pani odpowiedziała, bądź jakąś informację o terminie odpowiedzi.

Przepraszam, umknął mi ten wątek.
W mojej ocenie pobieranie zasiłku macierzyńskiego nie uniemożliwia podjęcia zatrudnienia. Zasiłek macierzyński winien być wypłacany do końca (przez okres przez jaki przysługuje) niezaleznie od innych dochodów. W chwili podjęcia pracy nalezłaoby jednak poinformowac płatnika zasiłku (ZUS) o zmianie tytułu ubezpieczenia.
 
reklama
Witam mam problem dotyczący wypisania z ubezpieczenia czyli w tym momencie przerywają mi zasiłek (krus) moje pytanie brzmi czy mozna ten zasilek kontynuowac w innej ubezpieczalni (zus)?
 
Do góry