reklama

Przesądy, dawne zwyczaje dotyczące dzieci.

Temat na forum 'Noworodek' rozpoczęty przez Gosik93, 10 Marzec 2015.

1. Gosik93

Gosik93 Fanka BB :)

Hej wszystkim. Jestem ciekawa ile z nas spotkało się z różnymi przesądami ,poradami dotyczącymi wychowania i zajmowania sie dzieckiem, które nas rozbawily zdziwily lub nawet przeraziły słysząc je z ust mam, babć, ciotek a nierzadko i rówieśniczek :) czerwona kokardka przy wózku lub łóżeczku? Niemowlę zawsze w czapce do 3mc życia nawet w domu? Zakazany łańcuszek na szyji ciężarnej? Dzielcie się swoimi doświadczeniami i spotkaniami z takimi przepadam, radami każdy odbiera to inaczej ;) no i czy stosujące się do nich czy uważacie je raczej jako starodawne opowiadania i legendy :)

2. janslu

janslu Administrator Członek załogi

To świetny temat! Jeden z najbardziej popularnych artykułów w babyboom, już od dawna, to właśnie Przesądy w ciąży :-) Zachęcam do lektury :-)

3. reklama
  4. zbuntowana

zbuntowana Fanka BB :)

Mnie najbardziej się podoba "jeśli odmówisz ciężarnej w twoim domu pojawią się myszy" :D

Ja już wybrałam imię, jednak jego tata stwierdził że nie powinno się nazywać dziecka przed porodem. I dla niego Dzidzia jest bezimienna.:szok:

5. Gosik93

O tak o myszach slyszalam :) również o tym żeby w ciazy nic nie kupywac dla dziecka bo się zapeszyc. No ale jak można nic nie kupic :)

6. Godmother

Godmother Zaangażowana w BB

A słyszałyście o tym, że karmienie piersią to dobra metoda na antykoncepcję? Albo, że nie można chodzić na cmentarz, żeby nie zapeszyć..

7. Gosik93

O karmieniu slyszalam. Niektórym się sprawdza niektórym nie ale nie wiem czy takie wielkie znaczenie ma laktacja

8. aga840

aga840 Początkująca w BB

Ponoć nie do końca jest to skuteczna metoda i można wpaść mimo wszystko

9. Matik2012

Matik2012 Fanka BB :)

Hej
    Po takim karmieniu i antykoncepcji moja kuzynka migiem dorobiła się 3 dzieci wiec nie polecam

A pierwsza kompiel ze trzeba w złocie i wodę gdzies tam wylać niebwiem gdzie

Czerwone kokardki w wózku

Nie kupowanie nic do porodu

W ciąży nie wolno być matka chrzestną masakra jakaś niewiem skąd ci ludzie to wymyślają

Ale z rym odmawianiem to ludzie na prawdę sie boja Szok a zwłaszcza panowie

Ostatnia edycja: 31 Marzec 2015
  10. reklama
  11. Gosik93

A Panowie to niech się boją hehe prawidłowo ;)

12. aniuska

aniuska Początkująca w BB

Ja słyszałam o jednym przesądzie, że z dzieckiem można wyjść na dwór dopiero po chrzcie...:szok:

Poleć forum