reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PRZESĄDY

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
hejka!
Czytałam gdzieś o przesądach, ale czy można w nie wierzyć? Ostatnio byłam byłam z koleżanką odebrać dyplom na uczelni i coś mnie zdziwiło. Zawsze lubię wchodzić do pomieszczenia niemal ostatnia (wyjątek ja idę z mężem). Tym razem koleżanka mnie cały czas przpuszczała w drzwiach, gdy spytałam dlaczego? Stwierdziła, że gdy się wchodzi jako pierwsza to nie będzie się miało problemów z porodem. ???????? Słyszała do mamy.Wow! Skąd to ludzie wiedzą?
 
reklama
Ja tam w przesądy nie wierze, nie wytrzymałabym z niepodcinaniem włosków tylu miesięcy, nigdy nie zawracałam jak mi czarny kot przebiegł droge :D nie bałam się wracać jak czegoś zapomniałam i teraz też nie mam zamiaru! Wręcz przeciwnie wydaje mi się, że dbanie o siebie w tym szczególnym momencie poprawia nam samopoczucie, a jak nam jest dobrze to naszym kruszynkom też. Latanie po porodzie i kupowanie rzeczy to jakaś paranoja, nie wiem jak sobie to wyobrażał ktos kto to wymyślił - chodź teraz mamy większe możliowści. Poza tym każdy powinien słuchać swojego rozumu a nie jakichś przesądów :)
Jedyne z czym się powstrzymam to farbowanie włosków, nie wiem czy bym wytrzymała zapach farby, może się skusze na coś naturalnego jak już będe mieć ogromną potrzebę zmiany.
 
Kosmi, na farbowanie włosów polecam hennę. Ostatnio sobie zrobiłam i bardzo mi dobrze zrobiła na włosy, bo henna jest naturalna i tak na prawdę oprócz koloryzacji ma funkcję odżywczą. A zapachu jakiegoś specjalnego nie ma.

A w przesądy też nigdy nie wierzyłam. Zawsze na przekór robiłam, czyli np. specjalnie właziłam pod drabinę ;) Nie mam zamiaru zmieniać swoich przekonań :)

Pozdrawiam
 
cesc!!!
fajny temacik ;D co do przesądow to ja nie wieże bardzo dożo słyszałam np: Ne przechoc nad kałuż bo dzecko bedze miało wodogłowie. Nie przechoc po kablach sznurkach itp. bo dzecko będze miało szyke owiązaną pepowiną. Nie maluj sie w ciąży bo jak sie urodzi chłopiec to brdze chomoseksułalistą bzdura.Nie patrz w dzurke od klucza nie rub zdięć aparatem ani nie patrz przez judasza bo dzecko bedze miało zeza. Nie wyciskaj wągrow bo tak sie dzecko poddusza.Nie głaskaj psow ani kotów bo dzecko będze miało cztery ssutki paranoja. Nie kupuj ubranek wczesnie bo mozna dzidzi zapeszyc totalna bzdura. Moim zdaniem nasze babcie nie miały co robic i wymyslaly takie bzdury jak te czy ktoras z was jeszcze sie nie skusiła jak była w ciąży albo jak jest na jakis solwiek zakup dla maleństwa. :( :mad: pozdrawiam przyszłe mamy i nie tylko miłego dnia papap
 
O Bosche! Kto takie rzeczy wymyśla!!!!!!!!!!! Aż włosy dęba stają. Najlepsze to o malowaniu się.
 
te pare przesądow gdzies czytałam w necie nawet chyba na tym forum jak znajde to napisze pozrdo
 
Ja tam przesądów się nie boje sama teraz byłam u fryzjera i skracałam sobie włoski,tak jak farbowanie też mam pofarbowane włoski jakiś tydzień temu je farbowałam. ;)
 
ja włoski narazie oszczedzam bo mi fryzjerka poleciła - zniszczone były od farbowania, ale podcinać przecież trzeba. Nie wiem czy zupełnie na krótko nie obetne przed pojawieniem się dzidzi, teraz mam troche za ramiona. Jakby przesądy miały chodź troche w sobie prawdy to wszystki dzieci by się z jakimiś wadami rodziły :(
 
reklama
Ja też nie wierze w takie przesądy. Niedawno sąsiadka przestrzegała mnie przed jedzeniem orzechów włoskich bo dziecko będzie miało szadą skóre- bzdura.
Rybcia, co do farbowania włosów to chyba nie chodzi o przesąd ale oto że farba zawiera dużo chemikaliów (zwłaszcza ciemne kolory), które przenikają przez skóre głowy i podobno mogą zaszkodzić maleństwu.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry