reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PRZESĄDY

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Nie wiem czy to jest jakaś w tym prawda,moja fryzjerka też jest w ciąży i miała ją zagrożoną i też farbowała włoski.Wiec chyba nie jest to tak bardzo chemikalne.I nie ma dużego wpływó na dziecko. :D
 
reklama
Bardzo dużo kobitek w ciąży ma przewrażliwiony nosek a przy farbowaniu zapachy są dość intensywne. Czytałam wypowiedzi dziewczyn, które się skarżyły, że im włoski po porodzie pociemniały hehehe Co do przenikania przez skóre też słyszałam i dlatego też nie powinno się stosować kremów przeciw celulitowych, kremów z retinolem i pilingów enzymatycznych - mi lekarz odradził wogóle wizyty u kosmetyczki.
 
jeszcz raz ja macie tu pare przesąduw tylko nie wieżcie w nie heheheeheh???? Nie siadaj przodem do ogniska, bo dziecko urodzi się czerwone. Nie siadaj z podkuonymi nogami bo dziecko bedzie mialo krzywe nózki. Jeżeli jest się w ciąży to nie można być matką chrzestną i trzymać do chrztu innego dziecka, bo nasze może urodzić się chore.Nie patrz na ogień, bo gdy w tym momencie się dotkniesz, dziecko będzie miało "plamkę ognistą" na ciałku.
Nie patrz przez dziurkę od klucza, bo dziecko będzie miało zeza.
Przyszłe mamy nie powinny podawać do chrztu innych dzieci. Grozi to podobno dzieciom, które są jeszcze w brzuszku u mamusi, zresztą dzieciom podawanym do chrztu również.
Nie patrz na księżyc bo dziecko będzie łyse.
Nie przechodź pod sznurem do bielizny bo dziecko owinie się pępowiną.
Nie płacz w ciąży bo dziecko będzie płaczliwe.
Jeśli masz w ciąży zgagę dziecko będzie miało długie włosy.
Nie chodź na długie spacery bo będziesz miała żylaki.
Nie patrz na rudych bo dziecko będzie rude.
Nie kochaj się z mężem pod koniec ciąży bo urodzisz za wcześnie.
Nie kołysz pustego wózka, bo dziecko będzie płaczliwe.
Nie kupuj wózka przed porodem, bo zapowiada to kłopoty ze zdrowiem dziecka.
Nie spoglądaj przez dziurkę od klucza ani inne małe otwory, bo dziecko urodzi się przedwcześnie.
Przed porodem nie powinno kupować się żadnych rzeczy dla Maluszka, bo to wróży zły finał ciązy i porodu.
 
jaszczurka pisze:
mamusie a co myslicie zeby w cąży nie chodzic na pogrzeby ???

To jest na pewno duże przeżycie, co pewnie niekorzystnie wpływa na malucha.
Dla mnie chyba jednak ważniejsze by było pójść na pogrzeb i pożegnac się z tą osobą, a w domu i tak bym o tym myślała.
 
no wlasnie ja byłam na dwuch jeden to był powazny powód kolega mi z klasy umarł w zasdze to kumpell bardzo dobry i nie wybaczyła bym sobie gdy bym nie piszła.No ale zawsze sie jakies znajdze mam nadzeje ze bedze oki pozdrawiam
 
Koleżanka mi mówiła, że na wsi jest przesąd, że nie powinno się oglądać ciała zmarłych... akurat jak była w ciąży to jej babcia zmarła i chciała ją ostatni raz zobaczyć przez co musiała tłumaczyć starym babom, że po pierwsze w przesądy nie wierzy, a po drugie babcia dzidzi by krzywdy nie zrobiła :)


 
Rybcia_21 pisze:
Ja tam przesądów się nie boje sama teraz byłam u fryzjera i skracałam sobie włoski,tak jak farbowanie też mam pofarbowane włoski jakiś tydzień temu je farbowałam. ;)



rybcia!!!!!!!!!!ja też farbowałam włosy w ciąży, a teraz mogę powiedzieć że nic mi w życiu tak nie wychodzi jak włosy!!!!!!!! ;D

pb1002272xu.jpg



pb1002369gj.jpg
 
reklama
kosmi pisze:
Koleżanka mi mówiła, że na wsi jest przesąd, że nie powinno się oglądać ciała zmarłych... akurat jak była w ciąży to jej babcia zmarła i chciała ją ostatni raz zobaczyć przez co musiała tłumaczyć starym babom, że po pierwsze w przesądy nie wierzy, a po drugie babcia dzidzi by krzywdy nie zrobiła :)
no własnie babcia takiej małej istocce nic by nie zrobiła.
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry