reklama

Przesiadka na lustro - pomocy!!!

Temat na forum 'Moje hobby' rozpoczęty przez klaudusiowa-mama, 12 Czerwiec 2012.

1. klaudusiowa-mama

klaudusiowa-mama Zaciekawiona BB

Dziewczyny pomocy! Wiem że nie jedna z Was zna się na lustrzankach, robi wspaniałe zdjęcia i może mi coś doradzic. Aktualnie pstrykam Lumixem tz10 zdjęcia moim córciom ALE przestało mi to wystarczac. Lumix jest bardzo fajnym sprzetem ale chciałabym cos innego - lepszego. Głownie potrzebuję lustrzanki do robienia zdjec rodzinie, dzieciom, portetów moich dzieci. Upatrzyłam sobie Nikona d3100 z podstawowym kitowym obiektywem i zastanawiam sie i tu pytanie do użytkowiczek czy amator poradzi sobie z ów sprzeciorem? Kiedys przed Lumixem miałam fujfilm HS20 exr i nie poradziłam sobie z nim. A może powinnam zainwestowac w cos innego lub darowac sobie kupno lustra i zostac przy lumixie?

2. masebi

masebi Fanka BB :)

Tez przesiadłam się z głupawki na lustrzankę cyfrową - było trochę walki - bo tu nie ma zmiłuj. Trzeba znać podstawy, nawet przy automacie. Różnica jest super, ale nie licz na ostre zdjęcia przy biegających dzieciach :-) Trzeba się namęczyć - ze 100 wyjdzie Ci 10 ostrych :-) jak nie ma idealnego światła. Jak nie chcesz ciągle myśleć o ustawieniach, to lepiej głupawka, ale z miarę jasnym obiektywem.

Do mojej lustrzanki mam 2 obiektywy - zwykły z zoomem i bardzo jasny bez zoomu ( stałoogniskowy) do portretów - robi boskie kolory i ma świetną głębie ostrości.

3. reklama
  4. klaudusiowa-mama

aha, dzieki. Chyba sama juz za duzo naczytalam sie o tych lustrzankach ze sama nie wiem. Szwagier ma pentaxa i go sobie chwali choc uzywa od swieta i raczej nie jest wypasionym fotografem. Moje 3 letnie i 3 miesieczne dzieci to mega inspiracja do fotek. Chetnie metoda prob i bledów bede sie uczyc. Jednak bladego pojecia nie mam co kupic skoro tego pełno na rynku....?????

5. sweetkid

sweetkid Zaciekawiona BB

Cokolwiek kupisz w podobnej cenie, będzie miało podobne funkcje i oferowało zbliżoną jakość. Ja jestem fanką systemu Canona ale ten Nikon na pewno dużo nie odstaje ;-). Pierwsze co zyskujesz po przesiadce z kompakta czy hybrydy na lustrzankę, to prawdziwy autofocus i krótszy lag czyli czas od naciśnięcia spustu do zrobienia zdjęcia, co przy nieustannie poruszających się obiektach jakimi są nasze maluchy nie jest bez znaczenia. Po drugie zyskujesz możliwość pracy na wysokich czułościach matrycy przy jakości dla kompaktów niedostępnej, dzięki temu możesz relatywnie skrócić czas otwarcia migawki, a co za tym idzie ograniczyć ilość poruszonych zdjęć :-).
    Co do obiektywów: na początek kit (obiektyw z zestawu powinien Ci wystarczyć) z czasem jednak, jak pisała Masebi, warto dokupić sobie jasną stałkę (50mm f1,8 kosztuje około 400zł) dzięki czemu zdjęcia zyskają na plastyczności przez zastosowanie małej głębi ostrości. Co do obsługi - póki się nie wdrożysz, możesz spokojnie korzystać z programu automatycznego lub pozostałych programów tematycznych. Albo jak masz czas i ochotę zapisz się na jakiś podstawowy kurs fotograficzny to relatywnie skraca czas wejścia w świat fotografii ;-). Powodzenia!

6. klaudusiowa-mama

Dzieki za porady! Niedawno upatrzyłam sobie canona 1100d plus obiektyw makro. Może ktoś go ma? Co o nim sadzicie warto?

7. sweetkid

sweetkid Zaciekawiona BB

obiektyw makro? jaki? i po co ci obiektyw makro?
    szkła makro potrzebne są gdy fotografujesz małe przedmioty, lub te troche większe tyle, że z ekstremalnie bliskiej odległości,
    więc do fotografowania maluchów, czy w ogóle fotografowania stricte pamiątkowego nadają się tak sobie
    poza tym zazwyczaj rysują one bardzo ostro, więc np przy portrecie wszystkie niedoskonałości skóry modela będą się uwypuklać zamiast maskować :(

8. Marta_85

Marta_85 Zaciekawiona BB

Lustrzanki są świetne, sama zastanawiam się nad jej zakupem

Poleć forum