reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przestawienie maluszka na tryb dzienny i kaszka na nóżkach

Angy84

Aktywna w BB
Dołączył(a)
4 Marzec 2011
Postów
85
Witam Serdecznie.

Mam problem z moją 3 miesięczną córeczką. Być może, jest to moja wina, że do tego doszło, ale nie mogę sobie teraz z tym poradzić. Chodzi o to, że moja Zuzia chodzić spać o godzinie 3 w nocy i śpi do 11-12. Potem idziemy na spacerek ok 13-14, jak wracamy jest aktywna po czym ok 18 zasypia śpi do czasu kąpieli, która jest o 19-19.30, a następnie buszuje do 3 w nocy. Nie wiem jak mam ją przestawić. Zdarza się czasami, że zaśnie o 22 i śpi do 8 rano, po czym po karmieniu znowu zasypia i budzi się ok 12. Starałam się ją budzić wcześniej i zabawiać, żeby była bardziej aktywna w dzień i tyle nie spała, ale w rezultacie ze zmęczenia zaczynała płakać i było jeszcze gorzej bo potem nie mogła zasnąć. Nie wiem nawet jakie pory powinna mieć na sen, żeby nie chodziła tak późno spać. Być może ma to związek też z tym, że mój mąż ma prace na popołudnia i wraca ok 23-24 do domu. Włączony jest telewizor i oboje rozmawiamy w pokoju, w którym śpi córcia. Chodzimy spać o 3 i w ciąży również chodziłam spać o tej godzinie gdyż chciałam trochę czasu spędzić z mężem. Trochę mnie ta sytuacja już męczy i nie wiem jak mam malutką teraz przestawić, żeby była bardziej aktywna w dzień a w nocy spała i nie buszowała do 3. Bardzo proszę o pomoc

Druga sprawa o którą chciałam się zapytać to kaszka na nóżkach. Córcia ma takie zaczerwienione plamy, które są "stworzone" jakby z kaszki, tworzą taką tarkę. Skórka wydaje mi się dość sucha dlatego do kąpieli używam oliwki, a po kąpieli smaruje jej to sudokremem. Nie wiem czy dobrze robię, ale zaczerwienienie zniknęło została tylko ta kaszka. Dodam, że występowało to tylko na nóżkach jednak wczoraj zauważyłam to również na rączce. Nie wiem co to jest i czy wymaga konsultacji z lekarzem czy wystarczy, że będę czymś smarować?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Anna Serowiecka
 
reklama
Angy84 a karmisz piersią,czy mlekiem modyfikowanym?jak wyglądają kupki u dzieciaczka?jakiego koloru?
Do kąpieli polecam emulsje EMOLIUM i krem specjalny do ciała Emolium
Myślę,że może to być Atopowe Zapalenie Skóry AZS
 
Ostatnia edycja:
Witam,
Zacznę od "kaszki" na nogach maluszka - radziłabym skonsultowac ją z pediatrą, może to być bowiem objaw alergii. Smarowanie maścią usunie skutki, ale nie przyczyny - warto więc zawczasu dowiedzieć się, czy malutka nie jest uczulona.
Jeśli chodzi o kwestie snu, trzymiesięczne dziecko może jeszcze mieć zaburzony rytm dnia i nocy. Jednak jeśli chce Pani, aby córeczka funkcjonowała w bardziej naturalnych porach, warto już teraz zacząć ją do tego przyzwyczajać, stopniowo przesuwając porę pójścia spać na wcześniejszą. Warto również wprowadzić wieczorne rytuały przygotowujące do snu i wyraźnie zaznaczać różnicę między dniem i nocą: nocą zachować ciszę i ciemność (karmienie czy przewijanie ewentualnei przy niewielkiej lampce), zaś w dzień zachowywać się normalnie. Jeśli jednak prowadzą Państwo sami raczej "nocny" tryb życia, córeczce może być trudno funkcjonować inaczej, szczególnie jeśli pozostają Państwo w tym samym pokoju, w którym śpi dziecko. Może warto na noc kłaść ją spać w innym pomieszczeniu lub przynajmniej oddzielić jej łóżeczko np. parawanem, aby dać jej wyraźny sygnał, że to noc jest od spania, a nie dzień. Życzę wytrwałości i dużo cierpliwości!
 
Do góry