reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prześwietlenie rtg płuc na samym początku ciąży

Dołączył(a)
19 Sierpień 2014
Postów
14
Witam Was Drogie Mamy. Jestem w 7 tygodniu ciąży. Lekarz potwierdził ciążę, jest serduszko i wszystko rozwija się prawidłowo. Chodzi o to, że do zapłodnienia doszło 11 lipca natomiast 27 lipca, dwa tygodnie później miałam rtg płc. Nie wiedziałam, że jestem w ciąży, nie planowaliśmy ciąży. Mam pytanie do Was, może któraś miała podobną sytuację, lub słyszała o takim przypadku. Czy dziecku grozi jakieś upośledzenie. Wiem, że powinnam zapytać o to lekarza. Wizytę mam dopiero za półtora tygodnia, poza tym by stwierdzić jakieś wady jest konieczny 12 tc i szczegółowe badania. Chodzi mi o to czy któraś miala podobną sytuację. Martwię się.
 
reklama
Też miałam rtg nie wiedząc jeszcze że jestem w ciąży . Moja lekarka mi wtedy powiedziała że na tak wczesnym etapie ciąży jest zasada wszystko albo nic. Czyli jeśli rtg uszkodziło by płód to bym poroniła. Mała jest zdrowa i ruchliwa :) nie denerwuj sie. Chodź na badania jak zaleci lekarz i dbaj o siebie. Bądź dobrej myśli :)
 
Ja byłam w podobnej sytuacji. Ciąża skończyła się pustym jajem płodowym w 11tc (wcześniej wszystko wyglądało ok - w 7tc widziałam bijące serduszko, potem miałam plamienia). Czy winowajcą było prześwietlenie płuc - tego nigdy się nie dowiem.
 
Dziekuje Dziewczyny. Najgorsze jest to, ze biore luteine oraz duphaston poniewaz mialam akurat krwawienie w dniu wizyty u lekarza. Byc moze to cos oznaczalo? A moze krwawienie bylo skutkiem niesienia synka 14 kg przez kilometr, na rekach.
 
Jeśli podczas zdjęcia zastosowano u Ciebie osłonę z ołowiu (miałaś założony fartuch) i kolimacja wiązki była ok, to z płodem nic się nie stanie ;)
 
Ja też nie miałam osłony. To było rtg szczęki. Córa ma 9 miesiecy. Brałam te same leki ze względu na wcześniejsze poronienie. I mała zdrowa. Wiem że to trudne ale jeśli rtg zaszkodziło to nic nie poradzisz. Jednak nic złego nie musiało się stać. Postaraj się myśleć pozytywnie. Skoro mojej córce nie zaszkodziło to może i u ciebie wszystko skończy się szcześliwie :) &&& i dużo zdrowia
 
reklama
Dziekuje bardzo. Ja tez rok wczesniej poronilam, dlatego duphaston. A luteina ze wzgledu na krwawienie. Licze, ze bedzie dobrze, choc wyobraznia dziala
 
Do góry