reklama

Przesypianie nocy

Temat na forum 'Dzieci urodzone w listopadzie 2005' rozpoczęty przez Ciapaczek, 20 Marzec 2006.

1. Ciapaczek

Ciapaczek Fanka BB :)

Tak się zastanawiam, czy nie warto stworzyć na to oddzielnego wątku, bo temat jest "gorący" i wraca jak bumerang co kilka miesięcy...
    A jestem z problemem na bieżąco, bo jeszcze 2 tygodnie temu Małgosia jadła według rozkładu 20.00 - 2.00 - 6.00, a teraz, od jakiegoś tygodnia, zachowuje się jak noworodek: 20.00 - 24.00 - 3.00 - 6.00... No ręce mi opadają! Może spróbuję podawać butelkę paskudnej wody przegotowanej o tej 24.00 ???.
    A jak jest u Was?

2. Asik i Julia

Asik i Julia sierpień 2007

U mnie Julka zasypia o 18 o 23 karmię ją na "śpiocha" i potem budzi się dopiero o 6 rano.
    Z jednej strony to luksus ale o godzinie 18 w czwrtek mamy problem bo ona jest padnieta a my mamy zajecia na basenie. Właśnie próbuję ją przestawić żeby w ciągu dnia mi zasnęła ale zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Kiedyś zasypiała o 22 potem budziła się o 2-3 na butlę ale odkąd zaczęłam jej dawać taką gęściejszą kaszę na noc to widać jej wystarcza do rana.
    Ale nie wszystkim dzieciom wystarczy jedzonka na tak długo i dlatego sie budzą....

3. reklama
  4. Ciapaczek

Naprawdę udaje Ci się karmić "na śpiocha"? Możesz pokrótce opisać metodę? Małgosia na śpiąco nawet usteczek nie rozchyli, a co dopiero żeby ssać...

A propos basenu, to późno chodzicie. My mamy zajęcia o 15.00.

5. elusia79

elusia79 mama Fabianka i Kamilka

Dobry wątek Ciapaczek
    bo ja już od dłuższego czasu martwie się trochę bo kamil ma już za 2 tygodnie 5 miesięcy a w nocy to karmię go jeszcze 3 do 4 razy. fakt że karmię piersią ale mnie to już męczy. powinien juz chyba choć jedną przerwę mieć około 5-6 bgodzin. Jak myślicie?.

6. karolinna

karolinna grudzień 05,wrzesień 08

moja dzidzia dziś rekordowo spała w nocy,jak nigdy :o całe 8 godzin bez karmienia ::) od 20.00 - 4.00

7. Ciapaczek

Czytałam w "Języku niemowląt", że jak się jakieś karmienie wydaje niepotrzebne (a mam wrażenie, że dzieciątko się o północy budzi tylko z przyzwyczajenia) to można mu np. podać wodę zamiast słodkiego mleczka... Spróbuję przez kilka nocy. Nie lubi wody, więc liczę na to, że może się zniechęci.
    Niestety niemowlęta wyraźnie nie znają słowa "powinien". Poza tym chyba są różne dzieci i różne potrzeby co do ilości jedzenia. Jako wyznacznik niepotrzebnego karmienia przyjmuję np. to, że moje dziecko obudziwszy się zjada tyle, co myszka i usypia przy piersi...

8. Asik i Julia

Asik i Julia sierpień 2007

Jakoś się udaje... wyjmuję ją z łózeczka i mówię że będzie jedzonko. Ona otwiera jedno oczko i jak poczuje ciepły smoczek od butelki to odrazu dziobala otwiera. Czasem przyśnie w trakcie jedzenia ale potrząsnę i dalej ciągnie.

U nas na basenie tak jest zorganizowana szkólka dla niemowlaków niestety...ale jeśli nie da rady jej przestawić ze spaniem to przepiszę ją na sobotę na 12.
    Fajnie że macie na 15 ale ja bym nie dała rady sama a mąż do 15 pracuje...

9. Anulka59

Anulka59 Fanka BB :)

Ja niestety przespane nocki przez Mateuszka mogę policzyć na palcach.Spanko wynoszące 5-6godzin miało miejsce aż ;)5razy.Teraz nocne karmienie co 3godz a po karmieniu koło 5 po dwóch.

10. reklama
  11. minia1976

minia1976 Wredna ;o)

Asik a jakie mleczko dajesz małej "na sen" Bebiko R może? To przechodzi przez normalny smoczek taki jak do innego mleka czy to jes gęściejsze mocno?

Pozdrawiam!

12. estenskar

estenskar Fanka BB :)

rany,a ja myslalam,ze wszystkie dzieci jedza "na spiocha" w nocy ;D filip marudzi przez sen i dostaje butelke,przesypia tak cala noc. zapypia ok 21 i dostaje mleczko o 4 i wystarcza mu do 9,no i wtedy dopiero sie budzi.ostatnio zaczal domagac sie jedzonka dopiero o 7 rano ;D tego malego spiocha nawet nie budzi ak bierzemy go na rece,mozna go przenosic,ukladac i nic ;D

Poleć forum