reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przesypianie nocy

Mateuszek śpi bardzo różnie.Czasem budzi się co 2- 3godz a czasem śpi tak gdzieś od 22 do 5rano.
 
reklama
Marcinek od miesiąca przesypia już noc bez karmienia.Zasypia przed 20 a o 22 ostatni posiłek na śpiocha i śpi z reguły do 7. Chyba że wyczuje że już wstałam to budzi się i o 6 ale wtedy ciuchutko zamykam dzrzwi u niego i młody jeszcze na troszkę przysypia. Zdarza mu się przebudzić ok 5 ale chwilkę pomarudzi i dalej w kimonko. Nie wiem jak dlugo to potrwa (przewiduje problemy przy ząbkach) ale doceniam tą sytuację mając w pamięci wcześniejsze problemy ze spaniem i układaniem do wieczornego spania. Na samo wspomnienie dostaję gęsiej skórki i tak sobie też myślę że synek musiał się męczyć. Ale to już inna historia. Młody w pokoju ma rolety i myślę że pomagają mu w spanku chociaż nie jestem jeszcze tego pewno. Z czasem się okaze.
 
A mój młody wstał dzisiaj jeszcze wcześniej niż tatuś do pracy czyli o 5. A pobudek nocnych było 4. Normalnie czuję się świeżo jak wiosenny poranek....
 
Egniezbyt ciekawa sytuacja.
Moja Ala ostatnio ma problemy z zasypianiem, wcześniej zasypiała o 22 a wczoraj i przedwczoraj wieczorem marudziła dwie godziny zanim zasnęła. Wczoraj zasnęła o 23, w nocy nakarmiłam ją raz na śpiąco i obudziła się przed chwilą. My po jej zaśnięciu oglądaliśmy film, więc też jestem niewyspana...
 
Przedwczoraj Małgosia po zjedzeniu olbrzymiej porcji mleka piersiowego (z butli) przespała nam noc. Niestety wczoraj i dziś już tak dobrze nie było, ale nadzieja gdzieś nam świta...
A jak czytam o Waszych zmaganiach, to i tak uważam się za szczęściarę, bo karmię w nocy tylko raz i śpię do 7.oo!
 
Mój malec je ostatni posiłek około godziny 20:30 i zaraz zasypia. I tak sobie śpi do godziny 6 rano. :laugh:



 
Macio jak w zegarku pobudka o 5, no ale potem lezy jeszcze i sam sie bawi. A ostatni posiłek po 18
 
Kunda, to może zasugeruj Maciowi, że efekt będzie taki sam jak zje o 20.00 i pośpi do 7.00 ;)

A ile śpią "piersiowe" dzieci? Bo słyszałam, że karmione sztucznie przesypiają nocki wcześniej. Małgosia jest w 100% piersiowa i śpi z jedną pobudką 20.00-2.00-7.00.
 
reklama
Ja dzisiaj pierwszą pobudkę miałam o północy- wypił 100ml mleka i zasnął. Potem obudził się o 2:30 i za Chiny nie chciał spać, po 4 wstaniu z łóżka żeby go ululać i odłożyć do łóżeczka powiedziałam że go kicham i niech sam zaśnie. Kręcił się aż do 3:30 i w końcu padł. Ja też..., pobudka 5:30.
Jak widzisz Ciapaczku to nie jest reguła, ze te na sztucznym szybciej przesypiają nocki.
 
Do góry