reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przewidywanie płci dziecka - Chiński kalendarz płci dziecka oraz inne metody

reklama
"
Kondycja plemników a płeć dziecka
Jednak to nie jest czysta matematyka, bo plemniki mają swoje charakterystyczne właściwości, co powoduje, że płeć dziecka jest raczej przypadkowa.
Plemniki Y (niosące chromosom męski) szybciej giną, jeśli mają niesprzyjające warunki, zaś plemniki X (niosące chromosom żeński) potrafią dłużej przetrwać. - Zwykle „mocniejszy” plemnik przebija komórkę jajową i dostaje się do środka, następuje połączenie i powstają zygoty - wyjaśnia lekarka. – Dlatego jeśli planujemy ciążę i celujemy na chłopaka, para musi wybrać odpowiedni czas owulacji, tak aby plemniki Y zdążyły trafić do jajowodu wyprzedzając niejako plemniki X. Konieczna jest perfekcyjna znajomość przez kobietę cyklu miesiączkowego (wykres ciepłoty ciała, obserwacja śluzu). Jeśli planujemy mieć dziewczynkę warto współżyć jeszcze przed owulacją, bo plemnik X potrafi przetrwać. Jeśli para stara się o chłopca, to szansa wzrasta, kiedy współżycie następuje w dniu jajeczkowania. Plemnik Y jest wrażliwszy i przechodząc przez śluz szyjkowy do komórki jajowej czasem może z jakichś względów nie dotrzeć."

więcej na Planowanie płci dziecka - Chłopiec czy dziewczynka / Starania o dziecko / Bocianowo (ciąża) / dzieci, ciąża, poród, pielęgnacja i wychowanie - portal dla rodziców
 
Nareszcie jakiś wiarygodny kalendarz ;) W przypadku córki sprawdziło się :) A na każdym innym jaki widziałam w internecie nie sprawdzało się. Teraz wychodzi syn. Zobaczymy czy się sprawdzi.
 
Pozwoliłam sobie zmodyfikować nieco nazwę tematu :-)


Słyszał ktoś o metodzie z sodą i sprawdzaniu chłopak/dziewczynka? Ponoć łączy się ona inaczej z męskimi i żeńskimi hormonami, które są... w naszych siuśkach!

Łyżeczka sody (albo dwie) do pojemniczka, w drugim nasze siuśki. Dolewamy siuśki do sody i UWAGA: jak sie pieni to chłopak a jak nie, to dziewuszka. Haaa :-D

Ciekawe ile w tym prawdy...


Hehe zrobiłam :) Nie pieniło się czyli dziewczynka :-D

Dziewczyny róbcie zobaczymy ile w tym prawdy. Hm i tez jestem ciekawa czy komuś się będzie pieniło :-D
 
reklama
Sprawdziłam w około 15 kalendarzach - wszystkie oprócz jednego pokazały mi chłopca - zrobię sobie jeszcze test z sodą ;-) Tak bardzo bym chciała mieć tym razem chłopca! Wiem, że mąż na 100% nie zgodzi się na więcej dzieci, więc wiem, że nie będzie kolejnej szansy i dlatego tak bardzo mi zależy :zawstydzona/y:
 
Do góry