reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przewidywanie płci dziecka - Chiński kalendarz płci dziecka oraz inne metody

reklama
odniosę się do metody z sodą:

tak na chłopski rozum: soda działa z kwasem czyli im większe ph moczu tym bardziej się pieni.
mało to ma wspólnego z płcią dziecka ;-)

ale może nam pomóc przy sprawdzeniu skłonności do infekcji dróg moczowych.
np. gdy się nie pieni to oznacza że ph moczu zmieniło się na bardziej zasadowe i mamy skłonność do infekcji. wtedy warto wspomóc się żurawiną, sokiem z cytrynki itp.

więc ta soda w gruncie rzeczy przyda się w ciąży ;-)
 
chiński kalendarz mi mówi iż moja zuzia powinna być chłopcem;) nie działa...poza tym co ma miesiąc zajścia w ciążę i wiek do płci dziecka? ciekawe powiązanie.. ważne przecież, który plemnik dotarł do jajeczka- X są bardziej wytrzymałe. w niesprzyjających warunkach żyć mogą dłużej. Y za to są szybsze;) no ale o tym już było:)

znacie jeszcze jakieś wróżby dotyczące płci?
 
Przypomniało mi się dziś, że położna w szkole rodzenia mówiła, że jak tętno płodu jest poniżej 140, to będzie syn, a jak serduszko bije dużo szybciej niż 140 uderzeń na minutę, to będzie córeczka. W przypadku mojej Ali sprawdziło się, bo serduszko waliło jej zazwyczaj 150 i więcej. Teraz trudno powiedzieć, bo za pierwszym razem i dziś biło równo 140 ;) Proszę to brać jak każde przewidywania z przymrużeniem oka :)
 
Przypomniało mi się dziś, że położna w szkole rodzenia mówiła, że jak tętno płodu jest poniżej 140, to będzie syn, a jak serduszko bije dużo szybciej niż 140 uderzeń na minutę, to będzie córeczka. W przypadku mojej Ali sprawdziło się, bo serduszko waliło jej zazwyczaj 150 i więcej. Teraz trudno powiedzieć, bo za pierwszym razem i dziś biło równo 140 ;) Proszę to brać jak każde przewidywania z przymrużeniem oka :)

pytałam się kiedyś gina o tą "wróżbę" czy to prawda. powiedział, że jedynie na podstawie tętna to można stwierdzić czy jest jakaś wada genetyczna czy jej nie ma w przypadku słabego.
tętno jakoś do 10 tyg rośnie do ok 170 a potem lekko spada.

na prenatalnych pytałam też mojego obecnego gina czy to prawda z tym tętnem - powiedział że nie :)
 
Szuszunia lekarze mi i jeszcze kilku dziewczynom z SR powiedzieli to samo. Powiedziałyśmy tej położnej, a ona na to, że ma ponad 30 lat doświadczenia w branży i rzadko kiedy zdarza jej się nie poznać płci dziecka. Bardzo pozytywna kobieta.
 
reklama
Do góry