reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przewijanie niemowlaka

kamiliszek

Aktywna w BB
Dołączył(a)
2 Sierpień 2021
Postów
78
Hej. Jakie macie sposoby na to, żeby dzieciątko było spokojne podczas przewijania? Synek ma 6 tygodni i od jakiegoś czasu strasznie się buntuje podczas zmiany pieluchy. Krzyczy, płacze, wierci się. Ratunku 😥
 
reklama
Moze maluszkowi za zimno przy przebieraniu, moze go swiatlo razic, Twoje chlodne dłonie, śliski przewijak pod pupcią itd itd, inaczej jak przez płacz nie jest w stanie przekazac ze cos nie gra. Musisz probowac zmieniac np miejsce przewijania, temperature, swiatło, zanim konretnie zabierzesz sie za pieluszke sprobuj rozśmieszac maluszka, calowac po cialku, pokazac jakis gryzak czy pozytywke, skupic na czyms jego uwage.
 
Może nie pasują mu zimne chusteczki, spróbuj go wytrzeć nasączonymi ciepłą wodą płatkami dla niemowląt. Mój się też uspokaja jak włączę suszarkę.
 
Moze maluszkowi za zimno przy przebieraniu, moze go swiatlo razic, Twoje chlodne dłonie, śliski przewijak pod pupcią itd itd, inaczej jak przez płacz nie jest w stanie przekazac ze cos nie gra. Musisz probowac zmieniac np miejsce przewijania, temperature, swiatło, zanim konretnie zabierzesz sie za pieluszke sprobuj rozśmieszac maluszka, calowac po cialku, pokazac jakis gryzak czy pozytywke, skupic na czyms jego uwage.
Na przewijak kładę zawsze podkład, dłonie ogrzewam pod ciepłą wodą, możliwe że światło go razi albo faktycznie coś mu nie pasuje z miejscem do przewijania. Będę próbować, kazdy pomysł trzeba przetestować 😊
Może nie pasują mu zimne chusteczki, spróbuj go wytrzeć nasączonymi ciepłą wodą płatkami dla niemowląt. Mój się też uspokaja jak włączę suszarkę.
Wlasnie tak robię, myje płatkami nasączonymi w ciepłej wodzie, ale mimo to jak delikatnie przykładam wacik do skóry, to zaczyna krzyczeć w nieboglosy (sprawdzam przed mysiem czy wacik nie jest czasem za gorący). Puszczałam mu dźwięk suszarki z aplikacji jakiejs do usypiania dzieci, ale chyba trzeba spróbować na żywo, bo widzę że wielu mamom taki dźwięk pomaga 😊
 
A nie jest odparzony? Albo nie pasują mu te waciki? Mojej córce chusteczki nie pasowały. Krzyk niesamowity przy przebieraniu, a jak chusteczki zmieniłam, to całkowity spokój.
 
A nie jest odparzony? Albo nie pasują mu te waciki? Mojej córce chusteczki nie pasowały. Krzyk niesamowity przy przebieraniu, a jak chusteczki zmieniłam, to całkowity spokój.
Jak narazie testowałam chusteczki z pampersa, z biedronki różnego rodzaju i jest tak samo z krzykiem 🙄 chyba muszę czekać aż samo przejdzie 😊
 
Jak narazie testowałam chusteczki z pampersa, z biedronki różnego rodzaju i jest tak samo z krzykiem 🙄 chyba muszę czekać aż samo przejdzie 😊
Moze mu nie pasowac ogolnie uczucie dotyku czegos wilgotnego. Sprobuj pomocy drugiej osoby, zeby odwrocila uwage maluszka w tym najgorszym momencie. Jesli samo rozbieranie i lezenie nie jest problemem, tylko wlasnie wycieranie to juz nie jest taka wielka zagadka:p mozesz tez malutkiego podmywac w umywalce czy wanience, wiadomo ze to bardziej klopotliwe, ale jesli lubi kąpiele ogolnie to od czasu do czasu mozna zmienic zwyczaj:)
 
Hej. Jakie macie sposoby na to, żeby dzieciątko było spokojne podczas przewijania? Synek ma 6 tygodni i od jakiegoś czasu strasznie się buntuje podczas zmiany pieluchy. Krzyczy, płacze, wierci się. Ratunku 😥
Ja chusteczki którymi myje pupkę maczam w ciepłej wodzie zanim ich użyje. Synek czasami nawet nie budzi się przy zmianie pieluszki. Aktualnie ma 9 tygodni.
 
reklama
Do góry