reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przewlekły kaszel u 5msc dziecka :(

40tygodni

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
18 Styczeń 2021
Postów
130
Cześć. Moja córka za dwa tygodnie skończy 5 miesięcy. W grudniu zaczęła bardzo delikatnie pokasływać, bez innych objawów. Osluchowo było czysto, myślałam, ze to przez suche powietrze w domu. Później tak się zdarzyło, że w styczniu córka trafiła do szpitala, tam miała rtg klatki piersiowej, wszystko ok. Kaszelek ciagle się utrzymywał, w szpitalu kazali inhalować zielonym nebu dose, ale nie pomogło. Natomiast teraz kaszel robi się coraz mocniejszy, jest suchy i są to jednorazowo 2-3 kaszlnięcia i tak kilkanaście razy na dobę. Widziało ją kilku lekarzy i nic się nie dowiedziałam, poza tym, że jest osłuchowo czysta, ale może to alergia, ale na syrop za wcześnie, bo nie ma 6 miesięcy. Nie ma kataru, gorączki, nic! Tylko ten kaszelek. Może ktoś coś doradzi, bo mi już ręce opadają…
 
reklama
To jeszcze pozostaje Ci diagnoza w kierunku refluksu.
Jak zdiagnozować refluks? Ostatnio jakaś lekarka wypowiadała się, że usg nie jest wiarygodne.
A do do refluksu to stosujemy Bebilon Nutriton, bo córka przed tym okropnie ulewała, ale przy nutritonie problem zniknął. Czy mimo to kaszel może być od refluksu jeśli (chyba) już jej się nic nie cofa?
 
Jak zdiagnozować refluks? Ostatnio jakaś lekarka wypowiadała się, że usg nie jest wiarygodne.
A do do refluksu to stosujemy Bebilon Nutriton, bo córka przed tym okropnie ulewała, ale przy nutritonie problem zniknął. Czy mimo to kaszel może być od refluksu jeśli (chyba) już jej się nic nie cofa?
A byłaś może u laryngologa ? Moja siostra miała ataki kaszlu.. Mówili że to alergiczne.. Okazało się że glapka jakaś tam w gardle jest zdeformowana i poprostu będzie kaszleć bo do jej defekt..
 
A co z tym suchym powietrzem w domu? Moja córka ma pół roku, jak się zaczął sezon grzewczy to budziła się rano sapiąc, a ja ciągle panikowalam, że to katar. Po jakimś czasie kupiliśmy nawilżacz który chodzi dzień i noc i już się ten zatkany nosek nie pojawia.
U nas podobnie w każdym pokoju nawilżacz bo jest 35% wilgotność. Gdy nie włączymy pare dni to jest suchy kaszel i nos zmasakrowany..

Jeszcze klimatyzacja w aucie wysusza bardzo i może powodować kaszel, jeżeli coś tam się zalęgło. Warto tez popatrzeć za grzybem np. W pralce.

A robienie inhalacji zbyt często może podrażniać drogi oddechowe i wzmagać suchy kaszel.

Reszta to jak dziewczyny piszą 😉
 
U nas podobnie w każdym pokoju nawilżacz bo jest 35% wilgotność. Gdy nie włączymy pare dni to jest suchy kaszel i nos zmasakrowany..

Jeszcze klimatyzacja w aucie wysusza bardzo i może powodować kaszel, jeżeli coś tam się zalęgło. Warto tez popatrzeć za grzybem np. W pralce.

A robienie inhalacji zbyt często może podrażniać drogi oddechowe i wzmagać suchy kaszel.

Reszta to jak dziewczyny piszą 😉
Inhalacje robiłam jej przez 5dni i tylko nebudose hialuronic, raczej wątpię, że mogło to bardziej podrażnić… W każdym razie nie było żadnej poprawy po tym 😕
 
A co z tym suchym powietrzem w domu? Moja córka ma pół roku, jak się zaczął sezon grzewczy to budziła się rano sapiąc, a ja ciągle panikowalam, że to katar. Po jakimś czasie kupiliśmy nawilżacz który chodzi dzień i noc i już się ten zatkany nosek nie pojawia.
Brałam to pod uwagę. Ale z drugiej strony córa ma kaszel tylko w dzień. W nocy zero. Jak śpi w dzień to tez zero 🤷🏽‍♀️ Tylko jak jest aktywna, np często zdarzy jej się zakaszleć jak chce się zaśmiać.
 
A byłaś może u laryngologa ? Moja siostra miała ataki kaszlu.. Mówili że to alergiczne.. Okazało się że glapka jakaś tam w gardle jest zdeformowana i poprostu będzie kaszleć bo do jej defekt..
Nie, u laryngologa nie. Jutro będę u pediatry, bo mamy szczepienie, ale coś czuję, że odeślą nas z kwitkiem 🙄 No ale przynajmniej zbadają, czy coś się jednak nie wylęgło od ostatniego tygodnia…
 
A jak Wasze dzieciaczki ząbkowały to kaszlały? Teściowa mi dziś podpowiedziała, że może jej ślina ścieka po gardełku i stad ten kaszelek… Ale córeczka nie ma jeszcze żadnego ząbka, co prawda pakuje do buzi wszystko co się da, jest ostatnio marudna i się ślini, ale to chyba taki okres po prostu…
 
reklama
A jak Wasze dzieciaczki ząbkowały to kaszlały? Teściowa mi dziś podpowiedziała, że może jej ślina ścieka po gardełku i stad ten kaszelek… Ale córeczka nie ma jeszcze żadnego ząbka, co prawda pakuje do buzi wszystko co się da, jest ostatnio marudna i się ślini, ale to chyba taki okres po prostu…
Mój synek pokaszliwał jak mu ząbki szły ale głównie w nocy i brata dzieci tez jak kaszlały to było wiadomo że idą zęby
 
Do góry