reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przewracanie z brzuszka na plecki

MarzenaBB

Mama czerwcowa'06 Początkująca(y)
Dołączył(a)
30 Wrzesień 2005
Postów
37
Miasto
Bielsko-Biała
Witam

Dziewczyny napiszcie czy Wasze dzieci przewracaja sie z brzuszka na plecki? A jesli tak to od kiedy.
Radzio urodzil sie 1 czerwca, od poczatku nienawidzi lezec na brzuszku, mimo to czesto go tak klade.
Jest dzieckiem zdrowym i silnym , od poczatku pieknie trzymal glowke.
Ale nie umie obrocic sie z brzuszka na plecki. Z plecow na boczek bez problemu. A jak go poloze na brzuchu to po pewnym czasie denerwuje sie i placze i lezy jak ta sierota, i zadna miara nie probuje sie obrocic. Zachecalam go do tego, pokazywalam ze tak mozna, cwiczylam i nic.
Nastraszyla mnie tesciowa ze dziecko w tym wieku juz to powinno umiec, stad moje pytanie.

Prosze napiszcie co o tym uwazacie.
 
reklama
Marzena moj jest mlodszy od Twojego i tez jeszcze sie nie przewraca z brzucha na plecy i nie wyglada na to zeby szybko zaczal. Nie wiem czy tesciowa ma racje ale moim zdaniem nie i nie ma sie tu czym przejmowac. Przyjdzie i na to czas i nie ma co maluchow poganiac. Ja pamietam jak bylismy ostatnio u lekarza to pytal czy maly sie przewraca w jednym kierunku tzn. albo z brzucha na plecy albo z plecow na brzuch i to mu wystarczalo. Bynajmniej nie zadal od razu dwoch kierunkow. Najfajniejsze jezt to ze Julek wtedy jeszcze sie nie przewracal wiec ja lekarzowi mowie ze nie. A dwa dni po wizycie maly myk i zaczal. Takze nigdy nie wiadomo bo maluchy moga nas z dnia na dzien zaskoczyc.
W kazdym badz razie nie przejmowala (ja sie nie przejmuje ze Julek jeszcze sie z brzucha na plecy nie przewraca) i na Twoim miejscu cieszyla sie ze maly jest zdrowy i silny tak jak piszesz :-)
 
Marzena, my dziś byliśmy u lekarza na szczepieniu i mówiłam pani doktor, że Miki nie przewraca się z pleców na brzuszek albo że np. nie interesuje sie jeszcze stopami. Powiedziała, że nie ma sie czym przejmować, że wszystko zależy od temperamentu dziecka. Pewnie gdyby nasze dzieci były dużo starsze i tego nie potrafiły, to byłby problem, ale teraz? Nie przejmuj się!
 
Mi też się wydaje że tesciowa nie ma racji, mój tez się nie -przewraca, a dokładnie - raz mu się udało jak bardzo długo zadzierał pupe i jakoś się w końcu przerzucił, ale to mógł byc przypadek bo było to z 2 tyg temu i od tej pory wyczynu nie powtórzył więc uważam że go nie opanował :)
W książce "Pierwszy rok...." piszą że po ukończeniu 5 m-cy dziecko może (tzn że jest to w umiejętnościach które opanuje tylko część dzieci w tym wieku a nie wszystkie) przewracać się z brzucha na plecy lub odwrotnie...także spokojnie - na pewno nie ma się czym przejmować
 
Bardzo Wam dziekuje za odpowiedz.
Kurcze cale popoludnie wertowalamneta i wedlug mnie na to jest jeszcze pora. ale mi ta tesciowa klina zabila:-)
Ogolnie to dobra kobieta i raczej sie nie wtraca, ale tym razem to mnie tak zmartwila ze juz chciala pedzic do lekarze ze z nim cos nie tego:-D.

Pozdrawiam serdecznie wszytskie mamusie i szkrabiki:tak:
 
Oliwka też sie nie przekręca
czasem przekręci plecy to nie ma siły tyłka przerzucić a nieraz tyłkiem sie przekręci to plecy zostają jakoś tak nie może zgrać całego ciałka
ale się nie martwie uważam ze ma jeszcze czas
poza tym jest ruchliwa takze mam nadzieje ze wszystko w porządku a ze troche póżniej zacznie sie przekręcać niż niektórzy to nic nie szkodzi
 
Wojtus juz kilka razy sie przekrecił z brzuszka na plecy i nawet zaskoczył jak to sie robi ale ogólnie to nie przepada za turlaniem;-) .
Robiłam z nim takie rózne cwiczenia Voyty i inne zalecane przez pediatrów.
I po tych ćwiczeniach własnie zaczął sie przewracać.
 
reklama
Cześć Dziewczyny! A mój Wojtek "zupełnie" nowy na tym forum, właśnie zaczął się odwacać z brzuszka na plecy (może dlatego, że prawie od urodzenia bardzo dużo leżał na brzuszku). W drugą stronę zupełnie nie potrafi. Choć już się tak wygina, że być może lada dzień mu się to uda.
 
Do góry