reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przewracanie z brzuszka na plecy oraz asymetria ułożeniowa

Dołączył(a)
23 Wrzesień 2008
Postów
2
Witam ,
jestem nową forumowiczką.
Mam straszny problem okazało się , że moja córeczka, która ma 5,5 miesiąca nie przekręca się jeszcze z brzuszka na plecy. Pediatra skierował mnie do przychodni rehabilitacyjnej i na skierowaniu napisał , że mała ma asymetrię ułożeniową. Córeczka tak rozwija się doskonale. Przewraca się z pleców na brzuch, ale niestety nie na odwrót. Chciałabym wiedzieć czy ktoś ma lub miał podobny problem i jak to się skończyło. Wdzięczna będę też za wszelkie informacje na ten temat asymetrii.
pozdrawiam
 
reklama
Edzia - nie wiem dokładnie jak to jest u ciebie i na jakiej podstawie lekarz stwerdzil ta asymetrie. Moja Natalka jest w tym samym wieku i nie przewraca sie ani z plecow na brzuch ani na odwrót ortopeda stwirdzil że jest wszystko ok, każde dziecko rozwija sie inaczej i ma swój czas :tak: moja Natalka jest leniwa jeżeli chodzi o te sprawy (niedzielne dziecko ;-)) dosyć późno zaczeła podnosić główke na brzuszku, nie podnosi sie jeszcze do siedzenia, chyba ze jej pomoge, ale rozwija sie prawidłowo, wiec poprostu chyba taka jej uroda :tak:
 
Edzia ...wedlug mnie to lekarze chuhaja czy jak to tam siepisze haha na zimno...... moj maly moze w swoim zyciu przewrocil sie dwa raz na brzuszek i nic poza tym i z nim wszystko gra jest leniwy choć wtorkowy chlopcyk hihihi starszy syn tez taki byl i wsio ok do dzis ;)
 
Edzia to ja się dopiszę do poprzednich wypowiedzi moja córeczka ma już 6 miesięcy i nie przewraca sie z brzuszka na plecy, w odwrotną stronę jak najbardziej też z nią wszystko jest ok jak miała 4 miesiące byłam z nią u neurologa bo miała podejrzenie wzmożonego napięcia mięsniowego co się okazało nieprawdą bo faktycznie każdo dziecko jest indywidualne i rozwój jego również
Co do asymetrii to np moja szwagierka jeździ ze swoim małym na rehabilitację ale okazuje się to w ten sposób że dziecko wygina się w jedną stronę w kształt literki C główkę trzyma też tylko w jedną strone może mieć powiekszoną jedną stronę twarzy czyli jest asymetryczna sprawdż to u neurologa bo ćwiczyć zdrowe dziecko też nie jest dobrze podobno bo może stać się nadpobudliwe tak słyszałam pozdrawiam
 
Każde dziecko rozwija się indywidualnie i trzeba to pamiętać

Natan przewraca się z pleców na brzuszek i na odwrót ale bardzo rzadko - widocznie go to nie bawi :-)
ale za to lubi siedzieć i już od dawna go sadzam i teraz już praktycznie sam siedzi na twardej powierzchni bo na miękkim jeszcze się giba :tak:
stoi idealnie w pionie i trzymany za rączki stawia kroki a jeszcze 2 tygodnie temu nie stanąłby nawet na 1 sekundę :tak:
więc jak widać dzieci dopasowują sobie swoje możliwości do indywidualnego rozwoju :-)
więc nie ma co się stresować
 
Do góry