reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przewracanie z pleców na brzuch kiedy??

bombelq

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Sierpień 2011
Postów
228
Miasto
Słupsk
Mam pytanie moja córka ma 4 miesiące i 3 tygodnie leży ładnie na brzuszku unosi wysoko głowę ale...no właśnie ale nie przekręca się jeszcze sama ani z placów na brzuch ani odwrotnie z tego co wiem jej rówieśnicy już to robią trochę się tym denerwuje wiem że każde dziecko się indywidualnie rozwija ale czy mała nie powinna już osiągnąć tej umiejętności???
 
reklama
z tego co wiem to ma czas do 6 miesiaca ;) dzieci rozwijaja sie w roznym tepie i dlatego te roznice :) oczywiscie jesli Cie to bardzo niepokoi to idz do pediatry, a on jesli uzna to za konieczne moze np wyslac dziecko do poradni rehabilitacyjnej na cwiczenia stymulujace rozwoj :)
 
Wiekowo moj maluszek jest taki sam. Tez już głowiłam się czy wszystko ok, bo do tej pory tylko kilka razy udalo mu się przewrocić, ale bardziej był to przypadek niż celowe dzialanie:) Porównywałam i u koleżanki faktycznie już sie turlał. Ale jak napisała don_kichot każde dziecko rozwija się w swoim tempie. U innej koleżanki malenstwo starsze o 2 tygodnie i dalej sie nie turla. U nas na brzuszku też leży z glowką zadartą sięga rączkami po grzechotkę, czyli bardzo podobnie. Zbrójmy się w cierpliwość a dzieciaczki już pokażą wkrotce swoje umiejetności:)
 
No mam nadzieje ze bedzie ok :) ale wiecie jako mama zawsze sie denerwuje za to moja mala gada jak najeta a starsze dzieci czasem tyle co ona nie gaworza heheh zawsze jakies pocieszenie dzieki :))
 
Przewrót z pleców na brzuch jest dość trudny. Franek jest bardzo sprawny ruchowo, a zaczął się tak przekręcać dopiero jak skończył 5 miesięcy. Więc spokojnie :) Nie da się tego dziecka "nauczyć" - samo musi do tego dojść. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest mata i kładzenie dziecka na ziemi, żeby miało dużo swobody. Będzie chciało wziąć grzechotkę, to się będzie musiało napracować i się do niej przekręcić ;)

Na początku pewnie Zosia zacznie się przekręcać tylko przez jeden bok - tak jest najczęściej. Ale i to się wkrótce wyrówna. Ciesz się ostatnimi chwilami spokoju, bo u nas po opanowaniu obrotu z pleców na brzuch poszło już lawinowo - w ciągu 2 miesięcy: siedzenie, siadanie, pełzanie, raczkowanie, wstawanie, a teraz doskonalimy powoli chodzenie ;)
 
Wiesz co ewa86 pewnie masz racje zebym sie cieszyla bo kolezanki mala juz pelza i tzreba miec oczy wszedzie zosia na bok w sumie sie przewraca ale tylko na boczki jak lezy w lozeczku zlapie sie szczebelek i tez sie pzrekreci ale tak zadalam watek z ciekawosci dzieki :))
 
moja mała ma dwa miesiące i sie czasem przekręci, kąpie ja stawiajac wanienke na stole a obok rozbieram, więc jak czegoś zapomne, nie ma szans żeby zostawić ja leżącą
 
Pochwalę się od kilku dni synuś przewraca się z pleckow na brzuszek- pierwsze próby zauważyłam w czasie snu, kiedy połozyłam go na naszym łózku żeby zmienić pieluszkę. Ja go z powrotem na plecki przeturlalam a on znowu:) Z rana to samo. Tylko ze Michaś to straszny leniuszek i musi mu sie chcieć, najlepiej gdy wyspany z rana! w ciagu dnia trzeba go czymś zainteresować np. grzechotką bo zaczyna się złościć i udaje że nie umie . A te przewrotki to jeszcze z zawiniątą pod brzuszkiem ręką, ale zawsze coś. A jak u Was?

A właśnie pytanko z innej beczki! Czy wiek niemowlaka liczy się miesiącami (od-do-> bo tak liczy mi suwaczek?) czy może tygodniami/4??? Jeśli tygodniami to synek ma juz 5,5msca a jeżeli mscami to 5 i kilka dni!?????
 
reklama
spokojnie z przewracaniem do 6 miesiąca można czekać. Jeśli jest dziecko wcześniakiem to tym bardziej nie jest to dziwne..
 
Do góry