reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przeziębienie a jego wpływ na wyniki badań

Dołączył(a)
3 Styczeń 2022
Postów
7
Cześć dziewczyny.

12.05 mam kontrolną wizytę u ginekologa ( 7t4d) - wizyta potwierdzająca ciążę już była.
Mam się stawić z takimi wynikami badań jak:

o.Coombsa
WR
HIV
HCV
Różyczka IgG i Igm
CMV IgG i IgM

Badania planowałam zrobić jutro, pytałam wcześniej w laboratorium, wyniki byłyby dzień przed wizytą.

Od wczoraj drapie mnie w gardle i zaatakował mnie dość gęsty katar. Nie wiem czy to początek jakiegoś przeziębienia, czy alergia (choć tej nigdy nie miałam) i tu moje pytanie:

Czy gdyby to był początek przeziębienia, może ono wpłynąć na wyniki wymienionych przeze mnie badań? Nie chciałabym ich odkładać, bo boję się, że tym samym musiałabym też przesunąć wizytę u ginekologa, a że jestem po dwóch stratach, to na każdą kolejną wizytę czekam jak na szpilkach...
 
reklama
Cześć dziewczyny.

12.05 mam kontrolną wizytę u ginekologa ( 7t4d) - wizyta potwierdzająca ciążę już była.
Mam się stawić z takimi wynikami badań jak:

o.Coombsa
WR
HIV
HCV
Różyczka IgG i Igm
CMV IgG i IgM

Badania planowałam zrobić jutro, pytałam wcześniej w laboratorium, wyniki byłyby dzień przed wizytą.

Od wczoraj drapie mnie w gardle i zaatakował mnie dość gęsty katar. Nie wiem czy to początek jakiegoś przeziębienia, czy alergia (choć tej nigdy nie miałam) i tu moje pytanie:

Czy gdyby to był początek przeziębienia, może ono wpłynąć na wyniki wymienionych przeze mnie badań? Nie chciałabym ich odkładać, bo boję się, że tym samym musiałabym też przesunąć wizytę u ginekologa, a że jestem po dwóch stratach, to na każdą kolejną wizytę czekam jak na szpilkach...
Nie, przeziębienie nie może wpłynąć na to, czy masz choćby HIV czy nie masz ;) spokojnie idź na wizytę.

Edit. Jeszcze powinnaś mieć toksoplazmozę zrobioną ;) IgG i IgM
 
Nie, przeziębienie nie może wpłynąć na to, czy masz choćby HIV czy nie masz ;) spokojnie idź na wizytę.

Edit. Jeszcze powinnaś mieć toksoplazmozę zrobioną ;) IgG i IgM
Tak jak koleżanka pisze tutaj, badania na toxoplazmoze są bardzo ważne, jeśli wyjdzie czynna im szybciej dostaniesz antybiotyk tym większe szanse na urodzenie zdrowego dziecka :)
 
Tak jak koleżanka pisze tutaj, badania na toxoplazmoze są bardzo ważne, jeśli wyjdzie czynna im szybciej dostaniesz antybiotyk tym większe szanse na urodzenie zdrowego dziecka :)
Toksoplazmozę już miałam robioną w poprzednim "rzucie" razem z morfologią i moczem. Robiłam też w zeszłym roku przy pierwszej ciąży, którą niestety poroniłam i wyszło na to, że jakiś czas temu musiałam ją przechodzić.
 
Do góry