reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przeziębienie, grypka, bóle głowy w ciąży

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

dzikuska

Wrześniowe mamy'06
Dołączył(a)
8 Czerwiec 2006
Postów
447
Miasto
K-K
wiecie może co można brać na przeziębienie a co na bóle głowy?
 
reklama
syrop dla ciężarnych *spam* czy jakoś tak, syrop z cebuli, mleko z miodem, czosnek jak ktoś toleruje, a na ból głowy szklanka wody, a jak nie przejdzie to apap. na ból brzucha nospę. na uczucie pełności można espumisan, nawet po 4 tabletki na raz
 
ból gardła - tabletki isla, tantum verde, woda z solą, tabletki do ssania *spam*

katar - krople euphorbium , tarty chrzan , czosnek, cebula, inhalacja wodą z solą fizjologiczną, olejkiem miętowym, można zrobić sobie parówkę z ziół: rumianku i lawendy z dodatkiem olejku eukaliptusowego , maść majerankowa żeby nie podrażnić nosa , wit. C po uzgodnieniu dawki z lekarzem

kaszel - syrop prawoślazowy, syrop z babki lancetowatej, ibmir (z wodą i miodem) , sok z cytryny z oliwą


w ciąży i podczas karmienia piersią tylko PARACETAMOL można brać na ból głowy/ zęba itp
 
Ostatnia edycja:
Mnie ostatnio bolała bardzo mocno głowa.. I zadzwoniłam do położnej plus poszłam do apteki, tam zalecono mi wziąć 500 mg paracwtamolu (tabletka).
Pomogło, mega ból ustąpił, a ja męczyłam sie cały dzien aż do wieczora, bo nic nie pomagało, a tabl bałam sie wziąć.


A to znalazłam w internecie

Niestety, nie sposób całkowicie wyeliminować ryzyka przeziębienia, gdyż ta przypadłość jest bardzo powszechna. Jeśli w czasie ciąży dojdzie do przeziębienia, można wypróbować domowe, sprawdzone sposoby na jego zwalczenie. Przede wszystkim należy dużo wypoczywać i wypijać znaczne ilości przejrzystych płynów. W żadnym wypadku nie można dopuścić do odwodnienia. Aby zwalczyć zatkany nos, warto sięgnąć po spraye do nosa z roztworem soli lub zrobić kąpiel parową. Mimo iż w trakcie przeziębienia może dojść do spadku apetytu, nie należy zaniedbywać zdrowej diety bogatej w owoce i warzywa. Jeśli ciężarnej dokucza bolące lub podrażnione gardło, powinna wypijać gorącą wodę z miodem i cytryną. Taka mieszanka to prawdziwa bomba witaminowa. Jeżeli jednak mimo podjętych kroków objawy przeziębienia nie ustępują przez ponad tydzień lub stają się wyjątkowo dokuczliwe, należy zgłosić się do lekarza. Być może przyczyną utrzymującego się przeziębienia jest wtórne zakażenie. Mimo iż przeziębienie uchodzi za niegroźną przypadłość, nie należy go lekceważyć.
 
Ja też właśnie się rozchorowałam, ból głowy, zatkany nos, ból zatok, suchość w gardle, zmęczenie, kichanie, dreszcze, nie mam gorączki, ale czuje się rozpalona
Cały weekend przesiedziałam w domu, herbata z miodem i sokiem z aroni, czosnek, miód nie przyniosły oczekiwanego rezultatu.
Na oczyszczenie zatok i bul głowy mam rewelacyjny przepis - kasze gryczaną podgrzać w kuchence mikrofalowej, albo na patelni (tylko rozgrzać). Rozgrzaną kasze załadować do skarpety i położyć się w łóżku z tym cudem na czole. Brzmi trochę dziwnie, ale rewelacyjnie działa na zatoki, ból głowy i katar.

Ja dodatkowo kupiłam dziś sobie syrop *spam* - pani w aptece powiedziała, że to jedyna rzecz jaką bezpiecznie mogę przyjmować na początku ciąży
 
Ostatnio na zatoki dostałam antybiotyk nie zapeszając pomógł. Bardzo bolała mnie głowa, wydzielina z nosa gęsta, zielono-żółta. Zanim sięgnęłam po antybiotyk, stan ten utrzymywał się przez 7 dni. Brałam priobiotyk plus domowe sposoby w postaci inhalacji, syropu z cebuli. Ostatnio miałam też bół głowy, okropny skroniowy, najprawdopodobniej ciążowa migrena. Ból głowy w ciąży | parenting.pl Z tego artykułu dowiedziałam się wiele ciekawych rzeczy na temat bulów głowy w ciąży.
 
dziewczynki chyba cos mnie rozkłada...... ech.... ja naprawde nie chorowalam nigdy w zyciu raz bylam przeziebiona jak bylam mala i raz w tamtej ciazy i teraz czuje ze mnie łamie w gnatach jest mi cholernie zimno, goraczki brak, wypilam goracy sok z czarnego bzu, troche pomoglo ale czuje sie słabiutka..... co jeszcze moge?
czosnek i cebulka odpada, miod tez chocby mnie cieli i solili nie jestem w stanie przełknac......
 
"Przede wszystkim należy dużo wypoczywać i wypijać znaczne ilości przejrzystych płynów. W żadnym wypadku nie można dopuścić do odwodnienia. Aby zwalczyć zatkany nos, warto sięgnąć po spraye do nosa z roztworem soli lub zrobić kąpiel parową. Mimo iż w trakcie przeziębienia może dojść do spadku apetytu, nie należy zaniedbywać zdrowej diety bogatej w owoce i warzywa. Jeśli ciężarnej dokucza bolące lub podrażnione gardło, powinna wypijać gorącą wodę z miodem i cytryną. Taka mieszanka to prawdziwa bomba witaminowa. Jeżeli jednak mimo podjętych kroków objawy przeziębienia nie ustępują przez ponad tydzień lub stają się wyjątkowo dokuczliwe, należy zgłosić się do lekarza. "
 
reklama
i ja padłam :) psikam nos zatkany oczy łzawią ból gardla :) od trzech dni leżakuje i popijam syrop cebulowy....
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry