reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przeziębienie na początku ciąży

Dołączył(a)
4 Wrzesień 2020
Postów
9
Dziewczyny jestem w 4 tygodniu ciąży (6tydzien teoretycznie) i od 3 dni jestem chora.. od dwóch dni mam temperaturę 37-37.6 stopni. Katar się leje, dzisiaj zaczął się kaszel.. Wczoraj byłam u ginekologa potwierdzić ciążę i doradził mi żebym brała *spam*. Ale zaczynam się martwić, dziś w nocy znów gorączka, wzięłam paracetamol ale rano obudziłam się z jakimiś plamami na szyi dekolcie i biuście.. miałam kiedyś już coś takiego ale w przypadku kiedy brałam dużo leków, ponieważ musiałam szybko wyzdrowieć a teraz nie biorę praktycznie nic.. boje się że przez podwyższona temperaturę dziecko będzie się źle rozwijało.. czy powinnam już poprosić o antybiotyk?
 
reklama
Rozwiązanie
Tylko syrop z cebuli czosnku i cukru.
Mleko z miodem.
I ewentualnie P R E N A L E N dostępny w Rossmannie i aptece. Syrop i tabletki ale w razie co dopytaj czy można na samym początku.
reklama
Właśnie podobno w ciąży nie można się pocić ponieważ najpierw podnosimy temperature ciała a później dopiero idzie w dół.. i nie jest to bezpieczne.. tak słyszałam..


Podobno
Bez przesady. Gdyby patrzeć w ten sposób nic nie byłoby w ciąży bezpieczne, bo większość jedzenia, które spożywamy samo w sobie zawiera chemię, to samo kosmetyki itp.
Antybiotyki w pierwszym trymestrze - to chyba tylko wtedy, kiedy wyraźnie jest to korzyść dla matki, a Twoja temperatura to stan podgorączkowy, więc raczej nie warto ryzykować. Domowe sposoby - czosnek, mleko z miodem i masłem, witamina c w większej dawce, cynk. Do nosa tylko woda morska, jak będziesz płukać bardzo często, to wydzielina się rozrzedzi. Ja w ciąży miałam stan podgorączkowy, kaszel i poczucie rozbicia i okazało się, że winowajcą była infekcja pęcherza - może warto sprawdzić mocz?
 
Hej, ja byłam chora we wczesnej ciąży (też 4-5 tc). Miałam wyższą temperaturę od Ciebie i czułam się fatalnie, pociłam się na potęgę. Brałam wszystko co się dało, a czego nie wolno, ponieważ o ciąży nie wiedziałam. oprócz leków nawet nalewki. I wszystko jest dobrze, dziecko prawidłowo się rozwija. Nie mniej jednak Ty o ciąży wiesz, więc bierz tylko to co dozwolone, w ostateczności są antybiotyki które można zażywać. Nie przejmuj się, bo nie masz aż tak wysokiej temperatury. W ciąży 37 to norma wręcz, więc myślę, że to lekkie przeziębienie jednak.
 
reklama
Tylko syrop z cebuli czosnku i cukru.
Mleko z miodem.
I ewentualnie P R E N A L E N dostępny w Rossmannie i aptece. Syrop i tabletki ale w razie co dopytaj czy można na samym początku.
 
Rozwiązanie
Do góry