reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przeziębienie na początku ciąży

Dołączył(a)
4 Wrzesień 2020
Postów
9
Dziewczyny jestem w 4 tygodniu ciąży (6tydzien teoretycznie) i od 3 dni jestem chora.. od dwóch dni mam temperaturę 37-37.6 stopni. Katar się leje, dzisiaj zaczął się kaszel.. Wczoraj byłam u ginekologa potwierdzić ciążę i doradził mi żebym brała *spam*. Ale zaczynam się martwić, dziś w nocy znów gorączka, wzięłam paracetamol ale rano obudziłam się z jakimiś plamami na szyi dekolcie i biuście.. miałam kiedyś już coś takiego ale w przypadku kiedy brałam dużo leków, ponieważ musiałam szybko wyzdrowieć a teraz nie biorę praktycznie nic.. boje się że przez podwyższona temperaturę dziecko będzie się źle rozwijało.. czy powinnam już poprosić o antybiotyk?
 
reklama
Rozwiązanie
Tylko syrop z cebuli czosnku i cukru.
Mleko z miodem.
I ewentualnie P R E N A L E N dostępny w Rossmannie i aptece. Syrop i tabletki ale w razie co dopytaj czy można na samym początku.
Rozumiem, że się martwisz, ale myślę, że antybiotyk też do końca bezpieczny nie jest.. Ja na początku ciąży również byłam przeziębiona i starałam się stosować naturalne leki czyli jak miałam gorączkę to piłam gorące mleko z miodem i czosnkiem
 
Hej ja tez byłam chora w ciąży tzn temperatura 37 może być akurat normalna ale katar totalnie odcinający dopływ powietrza i nic kompletnie nie można brać dostałam leki dla ciężarnych - jak dla mnie to ściema można je brać ogólnie ma wzmocnienie organizmu po ok 2 tygodniach niewytrzymałam i wzielam otriwin do nosa - zakazany niestety ale po kilku dniach doszłam do siebie ... tak czy siak skonsultuj się z lekarzem i mysle ze antybiotyk to kiepski pomysł choć czytałam tez ze wzięcie leków w ciąży gdy kobieta naprawdę choruje jest mniej szkodliwe niż jak praktycznie nie będzie się leczyć ... bo nic nie może ... sprubuj domowych sposobów a jak nie to do lekarza dzidzia musi mieć zdrowy inkubator 😊
 
Dziewczyny jestem w 4 tygodniu ciąży (6tydzien teoretycznie) i od 3 dni jestem chora.. od dwóch dni mam temperaturę 37-37.6 stopni. Katar się leje, dzisiaj zaczął się kaszel.. Wczoraj byłam u ginekologa potwierdzić ciążę i doradził mi żebym brała *spam*. Ale zaczynam się martwić, dziś w nocy znów gorączka, wzięłam paracetamol ale rano obudziłam się z jakimiś plamami na szyi dekolcie i biuście.. miałam kiedyś już coś takiego ale w przypadku kiedy brałam dużo leków, ponieważ musiałam szybko wyzdrowieć a teraz nie biorę praktycznie nic.. boje się że przez podwyższona temperaturę dziecko będzie się źle rozwijało.. czy powinnam już poprosić o antybiotyk?
Ja sie w 1 ciazy leczylam tylko *spam* w saszetkach malinowymi herbatkami i sokami. Witamina c i nic wiecej... antybiotyk do jak dla mnoe ostatecznosc na poczatku ciazy tym bardziej.. paracetamol sok z cebuli duzo czosnku i duzo odpoczywac w lozku (dobrze jest sie wypocic np po wypiciu mleka z czosnkiem maslem i imbirem)
 
Właśnie podobno w ciąży nie można się pocić ponieważ najpierw podnosimy temperature ciała a później dopiero idzie w dół.. i nie jest to bezpieczne.. tak słyszałam..

Ja sie w 1 ciazy leczylam tylko *spam* w saszetkach malinowymi herbatkami i sokami. Witamina c i nic wiecej... antybiotyk do jak dla mnoe ostatecznosc na poczatku ciazy tym bardziej.. paracetamol sok z cebuli duzo czosnku i duzo odpoczywac w lozku (dobrze jest sie wypocic np po wypiciu mleka z czosnkiem maslem i imbirem)
Podobno
 
reklama
Ginekolog wczoraj powiedział mi że teraz są antybiotyki które są bezpieczne dla płodu.. dlatego o nim pomyślałam bo czuję że to nie jest taki szybkie przeziębienie ;(( martwię się że przez to będzie coś nie tak.. może dlatego że to moja pierwsza ciąża
 
reklama
Do góry