reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przeziębienie u 11 mięsięcznego dziecka

cycu

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Styczeń 2011
Postów
22
Witam wszystkie mamusie. Mam pytanie. Znacie jakies domowe metody lub delikatne leki bez recepty które mogą pomóc tak małemu dziecku przy kaszlu,bólu gardła i katarku? Synek właśnie ma takie objawy i wizyta u lekarza mnie nie uspokoiła Lekarz powiedzial że jeśli osłuch klatki piersiowej jest czysty i nie ma temperatury to mu nic nie przepisze. Polecił Olbas oil i syropek wykrztuśny. Samopoczucie synka jest coraz gorsze jak i jego stan. Kaszle az się dusi i ma tak zablokowane górne drogi oddechowe że ma trudności ze spaniem. Może znacie coś czym łagodziłyście dzieciom objawy przeziębienia ( przypominam chodzi mi mniej więcej o wiek około 11 mięs.)? Prosze pomóżcie:-(...
 
reklama
Ten Olbas Oil użyj w goracej kąpieli maluszka- kilka kropel do wody i niech sobie wdycha.No i na poduszeczkę i kołderkę też:tak:.
Nosek czyść jak najczęściej,choć wiem,że to tragedia bywa z tym:no:.W najgorszym "nawale" kataru mozesz użyć Nasivin soft,ale nie przeginac z tym.
Syrop z miodu i cebuli z cytryną- lepszy ,niz wszystkie "apteczne".
Do obiadku wciśnij ząbek czosnku- ja mojej codziennie dodaję:tak:.
 
Mój synuś też ma katarek, na razie się nie martwię, bo nie ma gorączki. Ale od dziś też kaszle, jeśli do poniedziałku nie przejdzie to pójdę z nim do lekarza. Na razie używam na noc NAVISIN kropel do nosa (bo jak syn miał kiedyś katarek to lekarka przepisała, wtedy tylko miał katar i na tym się skończyło, oby i tym razem to był tylko niegroźny katar) W ciągu dnia psikam mu EUPHORBIUM.
Cycu, zdrówka dla synka:tak:
 
happybeti wyczerpała temat :) w razie gdyby wystąpiła gorączka to nurofen w syropie, czosnek działa jak antybiotyk wiec spróbuj maluszku wcisnąć , no i ja osobiście polecam maść pulmex baby na klatkę i plecki smarować.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam moj synek tez ma 11 miesiecy i mial takie same objawy jak opisujesz, ale moj lekarz przepisal mu ospamox pomogl odrazu. a na katar mam woda morska STERIMAR i euphorbium POMOGLO POZDR
 
Do góry