reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przeziębienie w ciąży- sprawdzone sposoby leczenia

a na gardło polecam tantum verde w sprayu
oczywiście *spam* i herbata z miodem i cytryną i duuużo leżeć
 
reklama
Inhalacje z rumianku, herbatka z majeranku na kaszel, herbata z miodem (miodu nie nalezy dodawac do wrzatku, bo traci swoje wlasciwosci, wiec herbata musi byc juz troche przestudzona)
 
Mnie przy przeziębieniu w ciąży bardzo pomógł syrop *spam*. Polecam także picie soku z czarnej porzeczki lub aronii, czosnek (ja nie mogłam, bo na jego zapach wymiotowałam:baffled:), sok z malin, wygrzewanie się w łóżeczku, mleczko z miodem. Właściwie wszystko to, co już wymieniły Dziewczyny. A na gardło tantum verde. Ja też brałam rutinoscorbin.
 
nie wiem czy tamtum verde sprzeda każdy farmaceuta, z cholinexem jest problem np. Najlepiej wypróbować domowe naturalne sposoby ciepłe mleko i miód :)
 
*spam* lub Prenatal Gripcare. Jak będzie gorzej,to apap lub coś innego z paracetamolem. I domowe sposoby, mleko z miodem, cytryna, czosnek, cebula. Zdrówka życzę.
 
Miód czosnek mleko nie polecam bo działa bardzo drazniąco na gardło... Herbatki z miodem także nie polecam bo jak wyżej... miód nie jest dobry na gardło... Nie polecam także cytryny bo wychładza organizm... Co z tego że ma wit c? jak wychładza narządy wewnętrzne. :) Polecam: zielarski sklep : babka lancetowa plus macierzanka. Zioła po 50g zmnieszać. Gotową mieszankęc 3 łyżki stołowe ziół na 1 litr wrzątku zaparzyć pod przykryciem przez 15 minut i sobie taki literek ziół dziennie wypić. Pić gorące - czyli do naparu dolewac sobie świeżo zagotowanej wody. Przez pierwsze 2 dni polecam tez co 30 minut pić łyżke bardzo gorącego soku z czarnego bzu. (podgrzewać niewielką ilość co 30 minut i wypijać) Do herbatki powyższej też warto dodać 2 łyżki soku z czarnego bzu. Na bolace gardło polecam okłady z octu jabłkowego ( najlepiej własnej roboty ale na to czasu nie ma więc na 100% w zielarskim będzie) Niewielką ilość octu pogrzac do 40 -50 stopni namoczyc w ciepłym occie szmatke obłożyć gardło i zawinąć w ciepły szalik najlepiej wełniany. Jeżeli zastosujesz się do tego co wyżej to gwarantuję 2 dni po chorobie:) tylko trzeba pilnować tego by pamiętac o bzie:) ZDRÓWKA!!!
P.S. Zioła które podałam są 100% bezpieczne w czasie ciąży:) Dawki tez podałam na ciązę
 
Tantum Verde spray jest całkowicie bezpieczny w ciąży. Ja stosowałam i wszystko ok. Co prawda niedawno zmienili ulotkę i jest w niej że stosować po porozumieniu z lekarzem ale przez wiele lat z powodzeniem można było go stosować a jeżeli któraś mama rzeczywiście bardzo się boi to można się z lekarzem skonsultować i powie że spray działa miejscowo. Żaden domowy sposób nie uśmierzy bólu gardła tak jak tantum verde.:tak:
 
reklama
Wielki dzięki dziewczyny. Obecnie biore tantum verde do ssania i krople homeopatyczne do nosa ale wcześniej zrobiłam kilka razy parówkę z ziół i super pomogło.
 
Do góry