reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przeziębienie w ciąży- sprawdzone sposoby leczenia

Agniesiaa miałam w pierwszym trymestrze ciąży grypę i urodziłam zdrową córeczkę.
Niemniej jednak najlepiej udać się do lekarza. Grypa w pierwszym trymestrze ciąży może powodować poważne uszkodzenia płodu. Domowe sposoby są dobre przy przeziębieniu, przy grypie potrzebna jest już interwencja lekarska. W przychodni swego czasu były wykonywane szybkie testy na obecność wirusa grypy. Polegały one na wzięciu wymazu z gardła i po 15 minutach był wynik. Nie wiem jak jest teraz, bo nie mieszkam już w Polsce. Jeśli potwierdzi się, że to grypa lekarz przepisze Ci odpowiednie leki dla kobiet ciężarnych. U mnie doszło do tego, że musiał być już włączony antybiotyk. W tej ciąży również zachorowałam w pierwszym trymestrze, tym razem była to angina. Też dostałam antybiotyk (penicylinę), ale jestem dobrej myśli.
Trzymam kciuki za zdrówko Maluszka i Twoje :tak: Musi być wszystko dobrze :tak:
 
reklama
byłam u ginekologa,zalecił mi"lekkie leki"typu wit.C,wapno,chlorochinaldin na gardło i paracetamol na zbicie gorączki i leżenie w łóżku.W łóżku co prawda nie poleżałam za bardzo-tylko wieczorami bo mam dwu-latkę,którą się muszę zajmować,ale nie wychodzę za to z domu i dużo piję
 
Agniesia, ale ginekolog nie powie Ci czy to zwykłe przeziębienie czy grypa. Spróbuj może przejść się jutro do swojego lekarza rodzinnego.
 
w drugiej ciąży w pierwszym trymestrze zachorowałam na anginę przyjmowałam antybiotyk mała urodziła się zdrowa w terminie.
 
No właśnie ja w poprzedniej ciąży miałam grypę, przyjmowałam antybiotyk i córcia jest zdrowa :tak: A teraz też na początku miałam anginę, przyjmowałam znowu antybiotyk i liczę na to, że i tym razem wszystko będzie w porządku :tak: Przecież inaczej być nie może ;-) Ale lepiej w ciąży nie robić nic na własną rękę tylko lepiej skonsultować się z lekarzem, który wprowadzi odpowiednie leczenie ;-)
 
ja w ciqazy 2 razy mialam angine, i bralam antybiotyki, i syna mam zdrowego. Ja bylam u ginekologa z tym poniewaz lekarz rodzinny nie zawsze wie co mozna a co nie bo nie zna przebiegu ciazy
 
Właśnie dlatego poszłam do ginekologa-bo on jako lekarz znający ciążę lepiej mógł dobrać leki.Zresztą mówił,że jak nie będzie znacznej poprawy to mam iść w poniedziałek do rodzinnego.Dziękuję wam za odpowiedzi,teraz wiem,że w 1 ciąży miałam pewnie pecha,a teraz wierzę,że będzie dobrze.Nie chcę to z jednym to z drugim dzieciątkiem obijać się po szpitalach,ani drugi raz przeżywać operacji,wystarczy,że moja dwu-latka musi mieć jeszcze dwie,żeby w miarę funkcjonować.Pozdrawiam
 
Agniesia na pewno będzie wszystko dobrze :-) Inaczej być nie może :tak: Trzymam kciuki za Maluszka i życzę dużo zdrówka dla Córeczki i pomyślnego przebiegu operacji i rekonwalescencji (mój synek miał operowane ASD i VSD) :tak:
 
Przez obie moje ciąże często chorowałam - przeziębienia, anginy - brałam antybiotyki, będąc w drugiej ciąży miałam nawet ciężka grypę żołądkową.
Dzieci mam idealnie zdrowe :-).
Ważne jest tylko żeby dobrac odpowiednie leki, część jest niewskazana podczas ciąży.
Na pewno wszystko będzie ok.
Pozdrawiam!
 
reklama
witaj,nie martw się choroba wszędzie nas może dopaść ale to nie koniec świata,ja przy swoich 2 ciążach zawsze łykałam oscillococcinum,który lekarz mi polecił.Jest bardzo bezpieczny dla kobiet w ciąży i mamuś karmiących piersią,nie dostaje się do wątroby i nie ma w swoim składzie chemii,do tego możesz sobie popić gorącą herbatkę z sokiem z malin,to też ci nie zaszkodzi i trzymaj się cieplutko
 
Do góry