reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przeziębienie w ciąży- sprawdzone sposoby leczenia

Hej! Jestem w 14 tygodniu ciąży i złapała niezle przeziębienie. Właśnie miałam zrobiony biały serek z dużą ilością czosnku. Po przeczytaniu postów ograniczyłam ilość czosnku. Piję herbatkę z miodę i cytrynką, płuczę gardło szałwią... ale wciąż nie jest lepiej :-(
 
reklama
w ciąży jadłam wszystko na co miałam ochotę, w tym czosnek, który bardzo lubię. urodziłam zdrowe i silne dziecko, a na dietę uważałam tylko przez pierwszy miesiąc życia małego, karmię piersią, jem wszystko jak leci, synek nigdy nie miał kolki :) myślę, że będąc jeszcze w moim brzuchu dostawał ode mnie bardzo zróżnicowane "posiłki" i w jakiś sposb przyzwyczaił się do różnorodności i do teraz mu nic nie przeszkadza.
 
Można można :-) Nie ma żadnych zastrzeżeń jeżeli nic się nie dzieje. Ja uwielbiam czosnek i jadłam go zawsze w mega ilościach ale musiałam zmniejszyć ilość bo po czosnku miałam bóle podbrzusza :sorry2: a teraz jak zjem czosnek to Mały mnie kopie, chyba mu nie smakuję :-D
 
Kochane pomożcie mi,jestem w 7 tygodniu ciazy, czyli poczatki, a przeziebilam sie i mam silny katar, lecze sie naturalnie, zadnych lekarstw, ale strasznie sie martwie i placze bo boje sie ze bakterie przedostana sie do maluszka i narobia spustoszenia. tyle czytam i dochodze do wniosku ze nawet katar moze byc niebezpieczny dla zarodka, co mam myslec?
 
wybrać sie do lekarza.Z własnego doświadczenia wiem ze lepiej zeby przebadał Cie lekarz, nie martw sie na zapas ...i nie czytaj tyle na necie jak sądze sie karmisz wiadomościami ktore powodują ze jestes smutna i nerwowa a to tez jest złe dla maleństwa.Idz po prostu do lekarza , a i oczywiscie ze domowe sposoby są dobre , ale nie zawsze pomocne na 100%. Marzec to taki własnie miesiąc zdradliwy, niby ciepło juz a jeszcze zimno.Powodzenia i dużo zdrówka.
 
Idż do lekarza i nie martw sie na zapas. Pod koniec pierwszego trymestru byłam przeziębiona byłam u lekarza i babeczka poradziła mi tylko domowe sposoby, typu mleko z miodem i płukanie gardła solą. Najważniejsze żeby nie dopuścić do gorączki, katar to nie tragedia, najlepiej idź do lekarza weź zwolnienie i porządnie się w domu wygrzej.
 
Mam podobnie. Jestem teraz w 9 tygodniu. Przeziębienie złapało mnie w piątek wieczór. Kichanie, kaszel, katar, ból głowy i ogólem wszystkiego, temperatura do 37.3 stopni. Byłam u lekarza, nie ma żadnego zapalenia wiec kazała leczyć się domowymi sposobami- mleko z miodem, lipa do picia, czosnek, sok z malin itp, sól morska do nosa i ewentualnie tantum verde jak mocno boli gardło. Już mi trochę lepiej, ale czuję się nadal słabo i mam okropnie zawalony nos. Lekarka powiedziała że najważniejsze zeby nie bylo temperatury powyzej 38 stopni a jesli jest to mozna wziac apap lub cos z paracetamolem, bo temperatura jest grozniejsza, wzmaga zapotrzebowanie na tlen etc.
 
Spokojnie, faktycznie warto unikac przeziebienia w ciazy ale jesli dziecko ma sie dobrze to przeziebienie tego nie zmieni:) u mnie na poczatku ciazy zawsze musi przyplątać sie przeziębienie poniewaz jestem osłabiona. pierwszy synek jest zdrowym, radosnym chlopcem, a drugi takze ma się swietnie i szykujemy sie do porodu:) uwierz mi, ze stres jest bardziej szkodliwy. uwazam tylko faktycznie na temperature powyzej 38 stopni i nie zamartwiaj sie. zdrówka życzę:)
 
Dziewczyno,
nie panikuj, co druga z nas przechodzi w ciąży przeziębienie.
Herbata z miodem i cytryną i inne metody naturalne i będzie ok. Na ból gardła możesz stosować tantum verde, możesz też kupic sobie syrop na przeziębienie dla kobiet w ciąży - *spam*.
 
reklama
Do góry